Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Wibracje numerologiczne na październik 2019

Wibracje numerologiczne na październik 2019
Kumczo Kumczo 2019-10-07 15:01

Sprawdź Swoje wibracje w październiku...

Dla wibracji 1

Praca: W pracy aktywność, otwartość, będziecie odważnie podejmować działania, wręcz ryzykować w pewnych sprawach, poszukiwać nowych możliwości, nowych rozwiązań. Zapowiada się sporo ruchu, wyjazdów, możliwe, że dla niektórych jedynek to praca w terenie, związana z transportem, przemieszczaniem się, a nawet zagranicą.

Finanse: W sferze finansowej stabilnie, ale jakieś rozczarowanie, rozterki sercowe, kryzys niespełnionego celu życiowego. To będzie miesiąc zadumy nad sposobem życia i wytyczenia nowych celów.

Uczucia: W uczuciach okres dynamiczny i takie wzięcie odpowiedzialności za swoje życie.Niektóre jedynki czekają wyjazdy służbowe lub w celach odpoczynku, które będziecie przeżywać dość emocjonalnie. W związkach uważać na dominację i władzę w związku.

Zdrowie: W zdrowiu mogą pojawić się problemy neurologiczne z układem nerwowym, wszelkiego rodzaju nerwobóle, stany zapalne. Problemy z nogami.

Rodzina: Szykują się uroczystości rodzinne, spotkania typu chrzciny, imieniny, urodziny itp... Będzie uroczyście, wesoło, zabawnie, humor będzie wszystkim gościom dopisywał, miłe dyskusje i pogawędki.

Otoczenie: Co do otoczenia będziecie ostrożni i nieufni. Przyjmiecie postawę obronną, ostrożną, jakby was blokowały jakieś niemiłe doświadczenia z przeszłości.

Niespodzianki: Zostaną wam dostarczone jakieś informacje, wiadomości, przesyłki, listy. Nadarzy się okazja, którą trzeba będzie szybko wykorzystać, żeby inni nie sprzątnęli jej z przed nosa.

Ostrzeżenia: Gwiazda to karta ochronna, więc nic negatywnego nie powinno się wydarzyć, ale możecie poczuć się w tym miesiącu tacy zagubieni, słabi, zrezygnowani oskarżając los i upatrując przyczynę niepowodzeń.

Przesłanie Anielskie: Anioł Zabawy zapowiada uroczystości, świętowanie, relaks, beztroskie chwile, które pozwolą na moment zapomnieć o szarej rzeczywistości. Pomoże umiejętnie korzystać z wolnego czasu, zachować harmonię między zabawą, a pracą i wywiązywaniem się z obowiązków. Bezpiecznym korzystaniem z przyjemności.

 

Dla wibracji 2

Praca: W pracy u dwójek nastąpią zmiany, więc albo zdecydujecie się odejść na emeryturę, rentę, lub poszukać czegoś lepszego. Może towarzyszyć wam strach przed tym co nowe nieznane dlatego podjęcie decyzji będzie trudne i będzie wymagało procesu, dojrzewania do zmian.

Finanse: Finansowo będziecie rozsądnie dysponowali tym co posiadacie. Odpowiedzialność i właściwa ocena sytuacji pozwoli na matematyczne wyliczenia, kalkulację i obiektywizm. Mogą przytrafić się wydatki związane z urzędami, uważać na jazdę samochodem.

Uczucia: W uczuciach dynamiczny okres, wyjazdy służbowe, rekreacyjne. W związkach nerwowa atmosfera, walka o przetrwanie w związku, dominacja, trudności w utrzymani równowagi emocjonalnej. Może tez być tak, że partner gdzieś wyjechał i mamy w związku z tym ciszę i brak relacji.

Zdrowie: Problemy z układem nerwowym, nerwobóle, dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Rodzina: W rodzinie stabilizacja i dobrobyt. Umiejętne dysponowanie posiadanymi zasobami materialnymi i finansowymi. Możecie mieć kogoś w rodzinie kto jest majętny, operatywny, ktoś kto dobrze zna życie, zna się na interesach i pomocny w razie potrzeby.

Otoczenie: W otoczeniu uważać na młode osoby, które mogą być przebiegłe i nieszczere, wywołując nieporozumienia. Uważajcie też sami aby nie wydać pośpiesznych sądów, nie oceniać jeżeli nie znacie dobrze sprawy, czy osoby. To będzie miesiąc spotkań z różnymi osobami o lotnym i przenikliwym umyśle.

Niespodzianki: Może was ogarnąć zniechęcenie, izolowanie się od otoczenia, przebywanie w samotności. Nic się wam nie będzie chciało żadne nakazy, zmuszanie się do czegokolwiek.Ten marazm przejdzie, ale trzeba będzie zebrać siły, przemyśleć swoje postępowanie i zrobić krok do przodu.

Ostrzeżenia: Karta ostrzega przed porażką, przegraną, coś o co walczyliście może obrócić się w straty, a wam pozostanie niesmak i niepokój. Sporo macie kart mieczowych, więc to może być miesiąc rozczarowań, krytyki, kłamstw, blokad, bujania w obłokach.

Przesłanie Anielskie: Anioł Możliwych Cudów pomaga bezpiecznie poruszać się po obszarze marzeń, wcielać w życie plany nawet te z fantazji. Chroni przed zatraceniem się we własnym wyimaginowanym świecie. Jeżeli żyjecie samymi marzeniami, albo trzymacie się sztywnego, surowego i hermetycznego realizmu, dziecinna naiwność, to Anioł Możliwych Cudów potrafi zaskoczyć i ocali was od bujania w obłokach sprowadzając na ziemię.

 

Dla wibracji 3

Praca: Praca pod nadzorem kogoś, kto trzyma się sztywno praw i reguł. Jest wymagający, może być nieprzystępny, chłodny i krytyczny. Może być jakaś reorganizacja, przesunięcia w inne miejsce, inne stanowisko. Jeżeli posiadacie stanowisko kierownicze, dyrektorskie, będziecie autorytetem władzy, porządku społecznego, opierając się na trzeźwej, logicznej kalkulacji.

Finanse: W sprawach finansowych październik upłynie na marzeniach. Możliwe, że to sprawy związane z rozpoczęciem jakiegoś nowego przedsięwzięcia, projektu, nowych działań, które przyniosłyby lepsze korzyści finansowe. To będzie takie bujanie w przestworzach, że chcielibyście mieć i to i tamto, tylko kasy brak.

Uczucia: Uczuciowo blokady, czegoś nie widzicie, nie zauważacie. Problemy, które będą dręczyły, a wy nie będziecie umieli podjąć decyzji, dokonać wyboru. Wycofanie emocjonalne, zamknięcie w sobie, zwątpienie. Wewnętrzne rozdarcie i sytuacja z której nie wiadomo jak się wyzwolić.

Zdrowie: Problemy z kończynami górnymi, problemy z sercem, krwią, zaburzenia emocjonalne, urazy.

Rodzina: W rodzinie dobre perspektywy na przyszłość. Wasza rodzina jest chroniona przez Kosmos w tym miesiącu więc wszystkie sprawy i zamiary powinny być kontynuowane. Czas nadziei i wiary w lepszą przyszłość.

Otoczenie: W otoczeniu szykują się spotkania towarzyskie. Możliwe ze zostaniecie zaproszeni na jakąś uroczystość koleżeńską. Ktoś z waszych znajomych będzie coś świętował. Z otoczeniem miło, rozrywkowo i przyjemnie.

Niespodzianki: Niektóre trójeczki mogą zaskoczyć niespodziewane wydatki na dzieci. Może trzeba będzie wyłożyć większą sumę na wyjazd dzieci, a może wasze dziecko zechce rozpocząć nowy etap w swoim życiu, czyli ślub, wesele i trzeba będzie wspomóc i przygotować się na większy wydatek. Ogólnie dostaniecie wsparcie od kogoś lub was ktoś wesprze finansowo.

Ostrzeżenia: Możecie w tym miesiącu odczuwać pustkę duchową i brak więzi z otaczającym światem. Zamkniecie się jak ślimak w swej skorupce czekając aż wszystkie niebezpieczeństwa odejdą. Nie będziecie ryzykować i szukać zmian.

Przesłanie Anielskie: Anioł Wewnętrznego Spokoju wskazuje na kłopoty emocjonalne, pobudzenie nerwowe, irytację, chaotyczne myśli. Pomoże w odzyskaniu spokoju i równowagi wewnętrznej, łagodzi stres, zaburzenia snu, bóle serca, obniża ciśnienie krwi, zachęca do chwilowego wytchnienia w samotności.

 

Dla wibracji 4

Praca: Praca na dwie zmiany, dwie prace, dochody z dwóch źródeł. Czyli praca będzie, ale możecie odczuwać takie niezadowolenie emocjonalne. Coś was będzie dręczyło, rozdarcie wewnętrzne, a wy nie będziecie wiedzieli jaką podjąć decyzję.

Finanse: Z finansami będziecie bardzo ostrożnie się obchodzili czyli jeżeli w przeszłości popełniliście jakieś błędy w wydatkach, byliście zbyt rozrzutni, to w tym miesiącu, nie będziecie już tacy ufni wydając lekką ręką. Możecie odczuwać samotność, że w sprawach finansowych sami musicie o wszystkim myśleć i starać się.

Uczucia: Nie najlepiej będzie się działo, coś was przygnębi, przytłoczy, takie cierpienie psychiczne. Możecie mieć nadmiar obowiązków, możecie odczuwać, że cały ciężar utrzymania związku i rodziny spoczywa na waszych barkach, co powoduje niezadowolenie, gdyż partner może w chwilach konfliktowych zamiast pomóc obarczać za wszystko winą.

Zdrowie: Dysfunkcja kończyn górnych, nerwobóle, stany zapalne, reumatyzm, układ hormonalny. Uważać też na swoją psychikę i niepotrzebne zamartwianie się.

Rodzina: W rodzinie waszą uwagę przykuje w tym miesiącu małżeństwo. Będziecie się zastanawiali jaką podjąć decyzję, czy nadal pozostawić sytuacje taką jaka jest, czy zadecydować inaczej i odejść i przestać się zadręczać psychicznie, bo coś w tym wszystkim jednak wam nie pasuje.

Otoczenie: W tym miesiącu otoczenie może was nie interesować. To sytuacja w której się znajdziecie spowoduje, że nie będziecie widzieli wyjścia, negatywne myślenie, brak ruchu. Jedynie informacje wiadomości przekazywane drogą wirtualną.

Niespodzianki: Młoda osoba o cechach samotnego marzyciela może was zaskoczyć jakąś propozycją. Będzie miły, ugodowy, pozytywnie nastawiony do was i do ludzi. Może to być propozycja kompromisu, po upartej walce.

Ostrzeżenia: Uważajcie czwórki na swoją psychikę, nie rozpaczajcie nad swoim losem, straconej miłości. Brak wiary i ufności w człowieka doprowadzi was do zgorzknienia i utraty więzi ze światem.

Przesłanie Anielskie: Anioł Miłosierdzia wskazuje na nieumiejętność wybaczania, brak zrozumienia dla innych, długo noszoną w sercu urazę, wieczne pretensje i wzajemne obwinianie się. Zwrócenie się do Anioła Miłosierdzia pomoże lepiej zrozumieć ludzi ich wady i postępowanie. Uczy wybaczać, zachęca do wyrozumiałości. Kładzie większy nacisk na przyczynę negatywnego zachowania, niż ocenianie jej skutków.

 

Dla wibracji 5

Praca: Piątki zamiast skupić się na konkretach, będą w październiku trochę rozmarzone. W waszych głowach melancholia i fantazje dotyczące tego co by was uszczęśliwiło, co chcielibyście mieć w posiadaniu, może lepsza praca przynosząca większe korzyści finansowe, taki odlot zamiast urzeczywistnienia.

Finanse: Finansowo ktoś operatywny umiejący zadbać o interesy może mieć wpływ na powiększenie waszego statusu finansowego. To może być ktoś wpływowy, mądry i wyrozumiały do kogo możecie zwrócić się ze swoimi problemami. Miesiąc powodzenia materialnego i zmysłu do interesów.

Uczucia: Wasza osobowość i charakter będą w dobrej kondycji. Witalność, energia do działania, atrakcyjność i seksapil, to cechy, które nie opuszczą was w tym miesiącu.Będziecie kusić płeć przeciwną, a partner będzie starał się was oczarować i okazać miłość.

Zdrowie: Mogą pojawić się przeziębienia, oraz infekcja dróg oddechowych. Kończyny górne i dolne, układ hormonalny.

Rodzina: Możliwe jakieś wydatki związane z rodziną. Pomoc finansowa, pożyczka, trzeba będzie kogoś wesprzeć w potrzebie co spowoduje zubożenie waszego portfela.

Otoczenie: W swoim najbliższym otoczeniu będziecie podejmować jakieś decyzje, dokonywać wyboru. To może dotyczyć osób z kim pozostać w dobrych przyjaznych relacjach, komu można zaufać, a kogo trzeba trzymać na dystans, odciąć negatywną energię. Wybór może tyczyć się spraw uczuciowych, partnerskich.

Niespodzianki: Możecie otrzymać jakieś niezbyt dobre wiadomości, które wprawią was w zakłopotanie, gdzie nie będziecie wiedzieli jak z tego wybrnąć. To może być jedynie pułapka negatywnego myślenia i odczuwaniu braku możliwości ruchu, pomimo że wyjście jest, jednak możecie tego nie widzieć.

Ostrzeżenia: Uważajcie na gwałtowne i nieprzemyślane reakcje. Możecie czuć rozdarcie wewnętrzne i wrażenie stania jedna nogą w jednej sprawie, a drugą w drugiej. Niemożność podjęcia decyzji, brak cierpliwości, tolerancji.

Przesłanie Anielskie: Anioł Duchowego Oświecenia wskazuje na trudności w odnalezieniu celu i sensu życia, błądzenie, zagubienie, ślepy zaułek. Trzeba spojrzeć na rzeczywistość z szerszej perspektywy. Anioł pomaga uświadomić człowiekowi to, co dla niego najważniejsze. Odnaleźć właściwą drogę, sens i cel w życiu.

 

Dla wibracji 6

Praca: W pracy możecie poczuć się samotnie, możecie myśleć o upływającym czasie, który przybliża nas do starości, o przemijaniu i strachu przed nieznanym. To będzie czas zadumy, poszukiwań, zrewidowanie swojego postępowania, poglądów, przekonań. Zmiany, które zbliżają się wielkimi krokami.

Finanse: W finansach poprawa. Możecie otrzymać prezent w postaci podarowania od kogoś pieniędzy, może to być premia, nagroda, wyróżnienie. Taki czas wzajemnej pomocy i wzajemnego obdarowywania się.

Uczucia: To nie będzie miesiąc uczuciowy, raczej skupicie się na pracy, na swoim celu, jedynie będziecie rozpaczać nad tym co was ominęło, co się nie udało w związku, nad tym co straciliście. Tęsknota za miłością, związkiem.

Zdrowie: Zdrowotnie samopoczucie takiego zawieszenia. Życie toczy się dalej, a Wy możecie mieć wrażenie utknięcia w martwym punkcie, niezadowolenia z waszego życia. Uważać na swoją psychikę, na uzależnienia od środków zmieniających świadomość.

Rodzina: W rodzinie ktoś kto dosyć chłodno traktuje wszystkich, władczy, nieprzystępny. To może być kobieta, jak i mężczyzna, ktoś kto więcej ocenia, krytykuje i osadza niż jest naszym obrońcą i pomocnikiem.

Otoczenie: W otoczeniu ktoś może potrzebować pomocy, jest przygnębiony, przytłoczony, a Wy nie wiecie jak pomóc, jak zaradzić, jak doradzić. Macie dylemat i takie rozdarcie wewnętrzne. Z jednej strony byście chcieli pomóc, z drugiej strony może nie potrzebnie się wtrącicie.

Niespodzianki: Zapowiadają się poważne zmiany niosące nadzieję na lepszą przyszłość. Przebudzenie się do życia, odrodzenie. Niektóre szóstki czeka bilans, podsumowanie np: pracy i odejście na emeryturę. Dla innych zmiany mogą oznaczać pojednanie, przebaczenie, uwolnienie się od przeszłości.

Ostrzeżenia: Nie blokujcie się na ludzi. Wsza nieufność i ostrożność podyktowana doświadczeniami z przeszłości, trzyma was w napięciu co może spowodować wyczerpanie się energii i załamanie nerwowe.

Przesłanie Anielskie: Anioł Spełnionych Marzeń-wskazuje na spełnienie marzeń oddalające się w czasie, oczekiwania, które czasami przerastają rzeczywistość. Anioł pomaga nabrać przekonania i wiary w marzenia, uczy wytrwałości, zaspokaja potrzeby serca i duszy, czasem obdarza łaskawością losu.

 

Dla wibracji 7

Praca: W pracy walka z przeciwnościami losu, ale nic was nie załamie pomimo oporu świata zewnętrznego, zdecydowanie będziecie realizowali swoje cele i potrzeby. Możecie do ludzi być nieufni, ostrożni, bojąc się zranień, a jesteście osobami wrażliwymi więc zachowacie dystans.

Finanse: Bardziej zaznaczą się sprawy związane z uczuciami, emocjami, jakieś niezadowolenie, niż sprawy finansowe. Możecie żyć w świecie swoich marzeń i powoli realizować plany. Sprawy związane z finansami będą miały w tym miesiącu szczęśliwe zakończenie.

Uczucia: Zatapianie się w świat marzeń, złudzeń i iluzji. Życie w imaginowanym świecie, który zamiast dążyć do tych marzeń działać i urzeczywistniać, wpadacie w melancholię i będziecie bujać w obłokach.

Zdrowie: Układ oddechowy, choroby zakaźne w obrębie układu oddechowego, układ nerwowy, choroby dolnej części układu pokarmowego. Mogą wystąpić problemy dermatologiczne.

Rodzina: Niektóre siódemki mogą mieć wsparcie w rodzinie od osób będących w związku.Zapowiada się przyjaźnie miło, współpraca. Możliwe, że ktoś z rodziny zechce wejść w związek małżeński.

Otoczenie: W otoczeniu zapowiadają się zmiany. Uważać na sprawy urzędowe, kontrole, jeżeli posiadacie swoją działalność gospodarczą, firmę. Praca z grupą ludzi objętych wspólnym interesem.

Niespodzianki: Możecie nawiązać współpracę z kimś kto jest osobą doświadczoną, to ktoś kto umie doradzić, pomóc, jednak wymaga podporządkowania się, posłuszeństwa. Akceptacja siebie ze swoimi pozytywami i negatywami.

Ostrzeżenia: Uważać na swój stan emocjonalny, pogłębianie się i niemożność pogodzenia się ze stratami, z ogarniającą bezsilnością, smutkiem, można doprowadzić do załamania nerwowego.

Przesłanie Anielskie: Anioł Harmonii-Anioł ten wskazuje na zachwianie wewnętrznej równowagi emocjonalo-uczuciowej. Na pobudliwość, nerwowość, rosnące napięcia psychiczne. Słaba akceptacja siebie, skomplikowane relacje z otoczeniem. Anioł pomoże odzyskać poczucie harmonii, polubić siebie, ułatwi asymilację z otoczeniem, rozładowuje napięcia psychiczne. Uwrażliwia na piękno przyrody.

 

Dla wibracji 8

Praca: W pracy ósemki będą zaangażowane w nowe projekty, będziecie dążyli zakończenia przedsięwzięć jakich się podjęliście. Bardzo dobry i korzystny miesiąc na realizację planów, na świadome rozpoznanie celów, na zmiany.

Finanse: W tej kwestii stan utknięcia, chwilowe zawieszenie, co byście nie robili, to wszystko będzie szło powoli, wymaga czasu i dojrzałości. Nie będziecie zadowoleni z obrotu spraw, okres czekania na wszystko.

Uczucia: Uczucia skierujecie bardziej na sprawy materialne czekając na efekty waszych działań, na nagrodę za dobrze wykonaną pracę i włożony wkład w twórcze pomysły. Związki oparte na wspólnym celu, a miłość transformują na sprawy istotne.

Zdrowie: Osłabienie organizmu, brak energii, witalności, problemy z krwią, dolegliwości serca. Wycofanie z otoczenia, stan niezadowolenia, smutku, cierpienia.

Rodzina: W rodzinie ktoś może mieć problemy materialne i potrzebne będzie wasze wsparcie, pomoc materialna i duchowa. Ktoś być może utracił pracę, dotknęła go choroba czy kryzys uczuciowy i w takiej ciężkiej sytuacji wasze wsparcie będzie lekiem na całe zło, a nadzieją na lepszą przyszłość.

Otoczenie: Nie widać witalności i zbytniego nawiązywania komunikacji z otoczeniem. Raczej rozczarowanie, zwątpienie, wycofanie emocjonalne. Do otoczenia będziecie bierni, zamykając się w sobie. Wewnętrzne rozdarcie i niemożność poradzenia sobie z własnymi problemami.

Niespodzianki: Możecie otrzymać wsparcie, pomoc od kobiety intuicyjnej z dobrym wyczuciem i określeniem sytuacji w jakiej się znajdujecie. Możecie ukrywać przed światem, trzymać w tajemnicy jakieś swoje nałogi, związki. Ktoś nie zechce wyjawić wam wiadomości na temat czyjegoś lekko prowadzonego życia.

Ostrzeżenia: Uważać na swoją bierność, lęk przed zmianami i nieumiejętność dopasowania się do istniejących warunków. Ogólny zastój z którym nic nie robicie i nie umiecie podjąć decyzji aby cokolwiek zmienić.

Przesłanie Anielskie: Anioł Ciepła-wskazuje na tłumienie w sobie uczuć i emocji, nieumiejętność wyrażania swoich potrzeb, problemy z komunikacją, słabe porozumienie z innymi. Anioł ten pomoże rozładować napięcie emocjonalne i wyrazić swoje prawdziwe uczucia. Uczy przyjaźni, niweluje dystans i obawy przed kontaktem z ludźmi. Poprawia nastrój.

 

Dla wibracji 9

Praca: W pracy sporo wyjazdów służbowych, dojazd do pracy, dużo ruchu, ale czas oczekiwania na zapłatę za wykonane zlecenie, pracę. Zalecana jest cierpliwość i wytrwałe dążenie do osiągnięcia celu. To miesiąc działań, pracy, ale na efekty trzeba będzie jeszcze zaczekać. Nie należy nic ponaglać, bo może to przynieść odwrotny skutek.

Finanse: Finansowo może być wzrost kapitału, ale trzeba zachować umiar w wydawaniu, bo tak jak szybko pieniążki przyjdą, tak szybko mogą się rozejść. Mogą być wydatki związane z samochodem, może kupno nowego, lub trzeba będzie coś poprawić w starym.

Uczucia: W uczuciach mogą nastąpić zmiany, coś zostało już nadszarpnięte i ciężko będzie to poskładać.Coś od środka może niszczyć waszą duszę, a wy będziecie bezsilni. Takie kręcenie się w kółko. Jednak jeżeli przezwyciężycie waszą bezsilność, to możecie nagle dostać oświecenia, które pozwoli wam na zmianę postawy i stosunku do świata.

Zdrowie: Problemy neurologiczne czyli z układem nerwowym, dolegliwości układu kostnego, reumatyzm, nerwice, zaburzenia rytmu serca. Choroby wrodzone układu krążenia.

Rodzina: W rodzinie każdy żyje w swoim świecie, kontakty wirtualne po przez telefon, internet z powodu mieszkającej rodziny w oddaleniu, w dużej odległości od was, zagranica. Możecie też nie być szczerzy z rodziną, unikać kontaktu i współpracy, jak również uważać, żeby ktoś z rodziny nie chciał was wykorzystać.

Otoczenie: W otoczeniu możecie liczyć na mężczyznę energicznego, przedsiębiorczy, odpowiedzialny, który gotowy jest do działania i współpracy. Korzystne informacje, które pozwolą wam na podjęcie konkretnych i zdecydowanych działań.

Niespodzianki: Bezpieczeństwo materialne. Ktoś obdarzy was pomocą, wzajemną współpracą. Możecie otrzymać od kogoś wsparcie pieniężne, prezent. To może być też nagroda, wyróżnienie w pracy.

Ostrzeżenia: Uważać na nieuczciwych ludzi, którzy mogą was oszukać, wykorzystać, unikać odpowiedzialności. Ktoś może was oceniać, krytykować, boleśnie dotknąć złośliwymi uwagami.

Przesłanie Anielskie: Anioł Rozwoju Duchowego -wskazuje na samotność, lecz nie zawsze konieczną izolację. Potrzebę zwrócenia uwagi na wartości duchowe, tęsknotę za cisza i absolutnym spokojem. Anioł pomaga zaakceptować, uszanować i polubić swoją samotność z wyboru, rozwija duchowo, zbliża do Boga, rozbudza zainteresowanie wartościami wyższymi.