Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Walentynki – święto miłości

Walentynki – święto miłości
Perełka Perełka 2018-02-12 00:00

Już niedługo Walentynki- święto zakochanych i miłości. Dzień, w którym świętujemy naszą miłość do ukochanej osoby. Czas, kiedy ludzie przypominają swoim żonom, mężom, narzeczonym i kochankom o swoich uczuciach.

Co jest w nich takiego niezwykłego?

W idealnym świecie tak wspaniałe uczucie jak miłość powinno być świętowane i pielęgnowane każdego dnia przez cały rok. Przecież nie ma nic wspanialszego niż okazywanie sobie nawzajem miłości, sympatii oraz zainteresowania, a każde sympatyczne święto, które umila nam życie oraz sprawia radość jest ważne. Walentynki to szczególny dzień, w którym w sposób wyjątkowy możemy się skupić na swoich uczuciach i miłości do drugiej osoby.

Jak spędzić ten wyjątkowy dzień?

Przepisów na udane Walentynki jest wiele, a tak naprawdę wszystko zależy od nas i od tego jaki sposób spędzenia wolnego czasu nam odpowiada. Każda osoba i każdy związek jest inny, więc pomysły mogą też być różne. Dla jednych ważna jest romantyczna kolacja przy świecach, będąca alternatywą dla kolejnego prezentu, inni zaś wolą się pobawić w większym gronie. Miejmy na uwadze, że dzień ten stwarza nam mnóstwo okazji, aby przełamać się i okazać sympatię osobie, którą lubimy lub darzymy uczuciem. Przecież całkiem możliwe jest, iż okaże się, że osoba obdarowana walentynką, kwiatkiem, maskotką właśnie na to czekała i otworzy na nas swe serce.

Świętują tylko zakochani?

Walentynki to nie tylko święto dla zakochanych w sobie osób, ale generalnie jest to święto miłości. Rzeczą naturalną jest, że istota ludzka realizuje się poprzez związek z drugim człowiekiem. Każdy z nas pragnie być kochany w równym stopniu – zarówno kobieta przez mężczyznę, jak i mężczyzna przez kobietę. Niestety w życiu tak już jest, że ludzie stworzeni dla siebie muszą się nieraz długo szukać i czasami warto dać czas czasowi, a przy tym nie poddawać się i nie rezygnować. Przecież tak naprawdę w każdym wieku można kochać i być kochanym. To prawda, że nasz świat nie jest idealny, ale warto zastanowić się nad tym czy zmiany i naprawy nie powinniśmy zacząć od siebie. Być może dotarłeś już w swoim życiu do momentu, w którym jesteś gotowy otworzyć się na nowe uczucie. Pozbierałeś się już po nieudanym związku i masz dosyć życia w samotności. Jeżeli tak jest, stwórz w tym wyjątkowym dniu wokół siebie bańkę idealnego życia.

Wykorzystaj miłosną magię świec

Wystarczy wybrać świece w kolorze białym, różowym i czerwonym. Biel to w magii świec kolor szczególny. Kolor całości i pełni, towarzyszy przy każdorazowym przejściu z jednego etapu życia do drugiego. Jest zwykle uważany za symbol czystości, niewinności i radości. Biała świeca ma właściwości ochronne i oczyszczające ciało, duszę i miejsca z negatywnej energii oraz niekorzystnych wpływów. Kolor różowy symbolizuje szeroko pojętą miłość, przyjaźń, harmonię. Usuwa lęki, niepokój. Kolor czerwony to kolor zdrowia, pasji, życia, miłości i odwagi. Zwykle kojarzony jest z miłością namiętną. Jest to kolor „fizyczny”, wyzwalający pasję i energię. Zapal wszystkie świece, najpierw białą (nie używaj zapałek tylko specjalnie do tego celu przeznaczonej zapalniczki). Rozpaloną białą świecą zapal po kolei różową i czerwoną. Skoncentruj się i oczyść swoje myśli. Zobacz „oczami wyobraźni” swoją drugą połówkę, rozmyślaj o okolicznościach i przebiegu jej poznania oraz szczęściu jakie was czeka. Świece możesz wypalić do końca, najlepiej wieczorem, po relaksującej kąpieli z dodatkiem olejku różanego przy dźwiękach ulubionej odprężającej muzyki.