Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Uporządkuj swoje życie z Feng Shui

Uporządkuj swoje życie z Feng Shui
Ika Ika 2018-04-11 00:00

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…

Feng Shui – to w tłumaczeniu na polski „ wiatr i woda”.

Wiosna to symbolicznie narodziny nowego życia, nowych pragnień, nowych celów. To czas przed-świątecznych i po-świątecznych porządków, kiedy ożywczy powiew może wnieść w Twoje życie wiele dobrego.

Jak Feng Shui może umilić wiosenne sprzątanie? Przez zmianę „optyki”.

Możemy potraktować porządki jak obowiązek, możemy jednak również zobaczyć w tej czynności prosty a magiczny wręcz rytuał oczyszczający.

Na początku był chaos…

Dlatego zaczynamy Feng Shui od wprowadzenia porządku i wyrzucenia „starego” (i niepotrzebnego!), by zrobić miejsce na „nowe”. Już samo poruszenie energii przez uporządkowanie – potrafi wiele zdziałać. Nie sposób też poprawić skutecznie życiowej  sytuacji, jeśli nie wysprzątamy. To tak jakbyśmy przykrywali brudny, popękany stół nowym obrusem.

Należy zatem usunąć wszystko, co uszkodzone, pęknięte, stare i niepotrzebne. Często z powodów sentymentalnych lub „na wszelki wypadek” trzymamy rzeczy zbędne. A rzeczy wedle teorii porządkowania w Feng Shui – dzielą się na „zbiory” i „śmieci”. I te drugie należy wyrzucić.

Wiosna jest ku temu doskonałą okazją

Podczas porządkowania należy szczególnie pamiętać o wysprzątaniu przestrzeni za meblami  i w rogach (na przykład za drzwiami, gdzie nieczęsto się zagląda). Bo tam właśnie, w rogach i kątach -  lubi gromadzić się Sha – czyli wg Feng Shui – negatywna energia.

Napraw lub usuń

Przy okazji sprawdźmy, czy wszystko w domu jest sprawne i działa należycie. Naprawmy cieknące krany (cieknące krany to wg Feng Shui – cieknące nosy i problemy somatyczne), jeżeli drzwi skrzypią  - należy naoliwić zawiasy. Zacinające się zawiasy czy zamki  oznaczać mogą taki tez stan spraw w naszym życiu.

Rytuały oczyszczające

Kiedy już naprawimy i wysprzątamy – można wykonać  proste rytuały oczyszczające. Skutecznym, prostym i niekosztownym sposobem jest ustawienie w czterech rogach mieszkania pojemników z solą kuchenną. Można też sól po prostu rozsypać, jeśli do rogów jest swobodny dostęp   i masz możliwość potem swobodnie sól z nich wymieść. Sól, która jako najbardziej stały, skupiony element w stosunku do energii – absorbuje wszystko, co negatywne, należy bezwzględnie po 3-4 dniach usunąć. Najlepiej wysypać do sedesu.

Uwaga: wysypanie jej do kosza na śmieci i dalsze trzymanie przez jakiś czas (choćby krótko!) – znosi oczyszczający efekt tego zabiegu!

W wiosennym nastroju – sprawmy sobie nowe kwiaty doniczkowe, nowy dywanik, zmieńmy stare na nowe – niewielkim kosztem. To pozwoli wejść nowej energii,  pozytywnej Chi, w Twoje Życie.