Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Tarot z dreszczykiem - Hermetic Tarot

Tarot z dreszczykiem - Hermetic Tarot
Robert Robert 2021-07-28 12:17

Nawiązując do moich wcześniejszych publikacji z tej serii, przedstawiam kolejną „tajemniczą” talię tarota, tak jak uprzednie przesiąkniętą mistycyzmem, będąc po części kluczami do innego świata.

Hermetic Tarot został wydany w 1979 roku przez Godfreya Dowsona, jednak tak naprawdę są nieco starsze, ich pierwowzór był utrzymywany w tajemnicy przez zakon „Złotego Świtu”. Tak jak w uprzednich taliach, znajdziemy na nich alchemiczne, teurgiczne, astrologiczne oraz anielskie odniesienia. Również one są przeznaczone bardziej do medytacji, niż wrózenia, chociaż dywinacja za ich pomocą jest wskazana przy mniej przyziemnych pytaniach. Zostały stworzone w czarno białej formie, użytkownik na własną rękę miał je pokolorować, stosując właściwe barwy, ucząc się przy tym kabalistycznej korespondencji.


Starannie wykonane, czasami z bardzo skomplikowaną symboliką, podobną do talii Tarota Thota. Prawdopodobnie na kartach zbliżonych do tej talii uczyli się Artur Edward Waite, wspomniany w poprzednim artykule Paul Foster Case, Aleister Crowley i wielu innych. Każdy z wyżej wymienionych stworzył później swoją własną talię, dodając szczyptę siebie, czasami eklektycznie przemycając nowe horyzonty duchowości z najdalszych zakątków świata.

 

1

wp
wp