Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile

Pokrzywa w magii

Pokrzywa w magii
Jasnowidz Alena Jasnowidz Alena 2020-07-14 15:29

Wiele osób chwali sobie działanie pokrzywy na włosy, oczyszczenie organizmu, tak naprawdę ma ona bardzo szerokie spektrum działania leczniczego.

Przede wszystkim napar z pokrzywy działa moczopędnie, jest również cennym źródłem witamin oraz soli mineralnych. Wzmacnia organizm, dlatego polecana jest do picia szczególnie zimą, należy ją jednak spożywać z umiarem. Jak pisałam na początku: pozytywnie działa na włosy, paznokcie, szczególnie

spożywana wraz ze skrzypem polnym. Zawiera wiele fosforu, manganu, krzemu, wapnia. Można, podobnie jak szałwię, stosować ostudzony napar do płukania jamy ustnej.

Tyle w skrócie z właściwości leczniczych, nas jednak interesuje jej działanie pod kątem magicznym.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że należy do bardzo silnie oczyszczających ziół, obok szałwii białej czy szałwii niebieskiej, a także cedru. 

Jej energia stanowi wspaniałą ochronę, jest w stanie bez problemu oczyścić dom czy też nas samych. Wystarczy wejść w wonny dym; cięty korzeń lub liście

ułożyć na węgielku znajdującym się na naczyniu żaroodpornym i wraz ze wskazówkami zegara okadzić dom.

Jak może nam jeszcze pomóc pokrzywa? Przede wszystkim umacnia nas w rzeczywistości, pozwala twardo stąpać po ziemi, a także pomaga nam zrozumieć nasze własne odczucia.

Stosowana jest w magii płodności, kiedy nie możemy doczekac upragnionego dziecka, w magii miłosnej - do uaktywnienia sfery seksualnej albo oczyszczenia z konfliktu 

który niegdyś się pojawił, a także w magii pieniądza - przyciąga do nas ludzi, którzy mają pomóc nam się wzbogacić. Na dobrą sprawę stosować można ją w każdej magii,

lecz umiejętnie.

Pokrzywa jest znacznie tańszą i moim zdaniem lepszą alternatywą od tak popularnych i polecanych ziół. Tak naprawdę aby się oczyścić, nie potrzeba ogromnych działań.

Prosty przepis na kąpiel oczyszczającą:

5 łyżek pokrzywy

3 łyżki czarciego ziela

2 łyżki skrzypu

3 łyżki soli morskiej

Zalać wszystko wrzątkiem w ilości 1L, pozwolić odstać pół godziny, rozcieńczyć z wodą w wannie bądź obmyć się z pomocą gąbeczki przed właściwym prysznicem.

Można powtarzać tak często jak uznamy to za konieczne, natomiast taka kąpiel z powodzeniem powinna zabezpieczyć nas przynajmniej na kilka tygodni.