Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Kamienie

Moc bursztynu

Moc bursztynu
Agra Agra 2019-08-26 13:28

Bursztyn czyli jantar w zasadzie nie jest typowym kamieniem, a skamieniałą żywicą drzew. Zastygła ona przed wiekami i pokryła ją gleba. Bursztyn jest więc minerałem organicznym. Jego przejrzystość jest różna. Może być przejrzysty lub nie. Może być też półprzezroczysty. Występuje najczęściej w kolorze żółtym ale nie tylko. Spotkać można również okazy brązowe, czerwonawe i w odcieniu kości słoniowej czasem zielonkawe.

Kamień jest bardzo cenny jeśli chodzi o wyroby ozdobne typu biżuterii. Jest też cenny dla litoterapeutów. Potrafi wspaniale oczyścić atmosferę, dodaje siły, chroni, sprzyja jasnowidzeniu i pozwala osiągnąć zrozumienie wewnętrzne. Poza tym daje dobre samopoczucie i ufność we własne siły. Usuwa też lęk przed starzeniem i śmiercią. Jeśli chodzi o zdrowie to polecany jest w wielu schorzeniach w tym np. w problemach z tarczycą, gardłem, w  chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Pomaga w problemach z układem nerwowym, zwalcza nadciśnienie. Chroni przed reumatyzmem, żylakami i astmą. Sproszkowany dobrze wpływa na krwotoki wewnętrzne, pomaga zrastać sie kościom.  Maść bursztynowa polecana jest na blizny. Ma też właściwości gojące.

Burszty stosowany jest również w magii naturalnej. Wykorzystuje się go  między innymi w magii płodności, mocy i sprawiedliwości. Spalany odpędza złe energie.

Warto pamiętać także o tym, że bursztyn chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

wp
wp