Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Magiczny Kwiat Bożego Narodzenia

Magiczny Kwiat Bożego Narodzenia
Perełka Perełka 2018-12-19 00:00

Poinsecja zwana Gwiazdą betlejemską - wprowadza ciepło oraz miłość do każdego wnętrza. Jej kwiaty są małe i skromne, ale gdy roślina kwitnie, górne liście przybierają piękny kolor. Właśnie dlatego zwana jest szczęśliwą gwiazdą, bo jej czerwona barwa przyciąga radość i powodzenie. Jej mocno wybarwione liście niosą nadzieję, siłę oraz spokój. Ponadto umacnia ona więź z rodziną i przyjaciółmi. Ma również pozytywny wpływ na stan naszego ducha i kojąco wpływa na nasz system nerwowy, który niejednokrotnie bywa nadwyrężony w ferworze przedświątecznych prac i zakupów.

Meksykańska legenda o kwiecie Bożego Narodzenia, opowiada o małej, biednej dziewczynce o imieniu Pepita, która chciała nią przyozdobić ołtarz, aby uczcić narodziny Jezusa. Przyniosła do kościoła zebrany po drodze bukiet liści. Podczas składania go w kościele, ku zdziwieniu zgromadzonych, bukiet zaczął przybierać intensywne odcienie czerwieni i zieleni. Od tego też dnia gwiazda betlejemska jest nazywana w Meksyku "Flores de Noche Buena", czyli „kwiat świętej nocy”.

 

Dzięki swej magicznej mocy Poisencja może zapewnić Ci  powodzenie i miłość w przyszłym roku, spróbuj więc za jej pomocą przyciągnąć do siebie obfitość lub upragnioną i długo wyczekiwaną miłość. Ponieważ z gwiazdą jest również związana Aztecka legenda o nieszczęśliwej miłości mówiąca o tym, że płonący kwiat, jak nazywali go Aztekowie, jest zabarwiony krwią bogini, której serce pękło z miłości, przypuszczać można, że pomoże Ci on trafić na drugą połówkę. Jeśli czujesz się odrzucony lub samotny ustaw obok siebie dwie doniczki poinsencji i opleć je różową wstążeczką, wypowiadając równocześnie intencje miłosne. Natomiast w przypadku, kiedy doskwiera Ci niedostatek i narzekasz na brak szczęścia - w wigilijny poranek zakop kilka grosików w doniczce z gwiazdą oplecioną złotą wstążką z supełkami, z których każdy symbolizować będzie marzenie do spełnienia w nadchodzącym roku.