Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Mabon - równonoc jesienna. Czas zbiorów i refleksji

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Aurora Mercouri

Aurora Mercouri

niedostępny
Mabon - równonoc jesienna. Czas zbiorów i refleksji
Aurora Mercouri Aurora Mercouri 2019-09-19 14:02

Jesień nie rzadko, kojarzy się z depresją i mrokiem, który prędko przynosi noc, a także deszczem, wilgocią, pierwszymi przeziębieniami i niechęcią do jakiejkolwiek aktywności. Po słonecznym letnim czasie, jesień może przyprawiać o dreszcze, ale jej zła aura to tylko iluzja. Jesień to przepiękna pora roku, pełna barw, świateł, duchowych podróży w głąb siebie. Warto celebrować pierwszy jesienny czas z duchem celtyckiego sabatu Mabon.

Mabon, mniejszy Sabat z Koła Czasu, to równonoc jesienna. Czas, kiedy dzień długością równy jest nocy. Mabon to odpowiedni momenty, aby podziękować za słoneczny czas, który odchodzi, by znów powrócić w następnym roku. Celebracja tego święta to także podziękowanie za letnie zbiory i owoce, to także festiwal poświęcenia i umierającego boga. W tradycji Mabon, oddaje się cześć słońcu i żyznej glebie.

 Równonoc nie jest jednym dniem obchodzonym 20 lub 21 września, ale  w zależności od tego gdzie przebywamy, może on trwać nawet kilka dni. W astrologii równonoc jesienna ma miejsce wtedy, kiedy słońce wchodzi w znak Wagi – równowaga, jaka następuje tu między dniem, a nocą, symbolizuje także postawę, jaką należy przybrać podczas trudniejszej pory roku. To dobry czas, aby przygotować listę działań na najbliższe tygodnie np.: uzupełnić domową apteczkę, przygotować przetwory, zabezpieczyć dom przed nadchodzącym zimnem.

Czas zbliżającego się Mabon zaleca się spędzać na świeżym powietrzu, w promieniach coraz chłodniejszego słońca. Warto podziękować za to, co dotychczas przyniósł rok, zastanowić się nad naszymi sukcesami, a także tym, co nie wyszło tak, jak planowaliśmy. Nie oznacza to, że Mabon to czas zamknięcia się w domu. Spędź  równonoc z przyjaciółmi, przygotujcie ognisko, pieczcie orzechy, tańczcie. Możesz zrobić także wieniec z pszenicy i siana, ponadto udekoruj go wstążkami w barwach jesieni i zawieś na drzwiach.

Ciesz się nadchodzącym czasem, zrób coś dla innych i dla siebie.  Jesień to nie czas stagnacji, ale wyciszenia i refleksji, które wiosną zaprowadzą Ciebie do kolejnych życiowych wyzwań i lekcji.

 

Źródło: Mabon: Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną – Diana Rajchel