Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Kamienie

Litoterapia

Litoterapia
dev_Wróżka Agnes dev_Wróżka Agnes 2018-12-06 00:00

Coraz częściej spotykam się z uznaniem przez obszar zachodni, tematu litoterapii, czyli leczenia kamieniami. Temat ten stał się już inspiracją dla farmaceutów i kosmetologów. Na rynku dostępne są już nalewki z bursztynu, pomagające w przeziębieniach czy kosmetyki z jonami srebra lub perłami.

Jak twierdzą medycy Wschodu, kamienie mają swoją duszę, a my ludzie Zachodu wiemy, że kamienie mają zdolność do gromadzenia, przechowywania i emitowania energii.

Udowodniono, że kamienie i minerały oddziałują na człowieka na zasadzie rezonansu W każdym kamieniu gromadzony jest inny rodzaj energii, który w zależności od wibracji może działać leczniczo na umysł, ciało lub emocje człowieka.

Choroba, to brak energii, jej nadmiar lub brak w chorym narządzie. Do przywrócenia jej właściwego obiegu można wykorzystać właśnie kamienie. Pobierają one nadmiar lub uzupełniają brak energii, co w rezultacie doprowadza do równowagi energetycznej.

Kamienie i minerały oddziałują również na nas poprze swój skład  chemiczny, gdyż zawierają w sobie praktycznie całą tablicę Mendelejewa.

Kamienie powinny być przechowywane w woreczkach, aby nie miały bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi napotkanymi ludźmi. Przed użyciem kamienia lub minerału należy umyć go pod bieżącą wodą lub zamoczyć w  wodzie z solą. Dla wzmocnienia jego energii można wystawić go na działanie słońca lub księżyca. Higiena kamieni jest bardzo ważna, ponieważ gromadzą one w sobie negatywną energię, którą przejmują od chorych osób.

Każdy kamień jest przypisany konkretnej chorobie lub schorzeniu. Działa punktowo, dlatego najlepiej przykładać je na konkretne chore miejsce. Podczas takiego zabiegu zdarza się, że kamień pęka od środka. Jest to ewidentny przykład ściągania choroby i złej energii.

Kamienie wykorzystuje się u osób przemęczonych, ze zszarganymi nerwami czyli tak zwanymi zaburzeniami energetycznymi. Już nawet gabinety kosmetyczne w swych ofertach mają masaże kamieniami. Masaż taki działa niezwykle uspakajająco i relaksująco. Łagodzi bóle stawów i mięśni, wspomaga metabolizm oraz poprawia pracę układu krążenia. A oddziaływanie na czakry i przesuwanie ich wzdłuż meridianów, czyli kanałów przepływu energii, przywraca równowagę energetyczną zmęczonemu lub choremu organizmowi i wyzwala proces samoleczenia.