Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Kontakt ze Świętymi a magia

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Wróżbita Jakub

Wróżbita Jakub

niedostępny
Kontakt ze Świętymi a magia
Wróżbita Jakub Wróżbita Jakub 2019-08-07 15:31

Czyli jak pogańska kultura weszła do chrześcijaństwa.

Często u osób działających magicznie, można dojrzeć na piersi krzyż. A ich ołtarze, wypełniają się barwnymi wizerunkami świętych. Czy to figurek, czy obrazów, bądź zdjęć. 

Dlaczego tak bardzo krytykowana przez kościół magia, chetnie połączyła się z chrześcijaństwem?

Odpowiedz jest prosta. Chrześcijaństwo w pewnym okresie swojej historii, masowo wybijało wszystkich pogan. Nowo ochrzczeni ludzie, nie wyrzekli się dawnych praktyk. Nie wyrzekli się dawnych bóstw, których odwzorowaniem są właśnie swieci kościoła katolickiego.

Dawniej, każde bóstwo odpowiadało za swoją przysłowiową działkę. Jedno za plony, a drugie za lasu. Taka formę, postanowiło przyjąć również chrześcijaństwo. Dlatego, gdy katolik jedzie w drogę, modli się do Św.Krzysztofa, a gdy zgubi klucze, zwraca się do Św. Piotra lub Św. Rity.

 Wszystko to maluje dzisiejsze chrześcijaństwo, na religie nie monoteistyczną, a politeistyczną, która w swoim panteonie, posiada zgraje kolorowych „bóstw”.

Ważna też jest symbolika. Gdy, osoba działająca ma na swoim ołtarzu Marię, nie zwraca się do niej jako do cudotwórczyni, a jako do archetypu matki, kobiety opiekującej się, która zawsze podaje pomocną dłoń.

Chrześcijaństwo zagarnęło z pogaństwa o wiele więcej niż bóstwa, którym nadało nowe imiona i wygląd. Zagarnęło, również praktyki. Jak rytuały oczyszczające (egzorcyzmy), czy okadzanie. A także święta.

 

Przypominam o możliwości umawiania się na seanse z Tarotem, a także zapisy na rytuały.

Ściskam was serdecznie