Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile

Karty talii Lenormand: Jeździec

Karty talii Lenormand: Jeździec
Katarzyna Katja Katarzyna Katja 2021-02-17 12:13

To 1 z 36 kart talii Lenormand.
Jak sama nazwa wskazuje, przedstawia Jeźdźca, który dosiada konia i pędzi czym prędzej w obranym przez siebie kierunku (zazwyczaj kieruje się w lewo i tak też Jeździec powinien być ukazywany).

W zależności od talii jaką posiadamy, jego wygląd może być klasyczny (w postaci dżokeja lub rycerza) lub bliższy bardziej klimatom fantasy/SF (osoba dosiadająca pegaza, mechanicznego konia). Jeźdźcem przeważnie jest mężczyzna ale zdarzają się też takie talie, gdzie jest nim kobieta.

W zależności od tradycji i założeń przyjętych przez osobę wróżącą, Jeździec uznawany jest za kartę pozytywną bądź neutralną. Sam poprzez siebie jest symbolem mężczyzny, zmian, podróży, nowości, wiadomości, transportu, rozwoju, szybkości, romansu, nadchodzącego uczucia, przelotnej znajomości. Mobilizuje do zmian i działań. Często zapowiada oczekiwanego przez nas kuriera oraz przesyłkę. Może nas również ostrzegać przed nadchodzącymi nieprzyjemnościami.

 

Osobiście dla mnie Jeździec to karta neutralna z pozytywną energią informującą o zmianach i dynamice (no chyba, że za nim są karty negatywne).