Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile

Kaktusy

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Wróżka Malwina

Wróżka Malwina

niedostępny
Kaktusy
Wróżka Malwina Wróżka Malwina 2019-11-20 15:08

Kaktusy są jednymi z najmniej angażujących roślin. Sprawia to, że  doskonale sprawdzają się w mieszkaniach ciągle zajętych indywidualistów. Takie osoby koncentrują się na swojej karierze lub pasjach i pochłaniająca wiele czasu pielęgnacja delikatnych roślin kwiatowych po prostu nie jest dla nich. Dlaczego jednak miałyby rezygnować całkowicie z roślin w domu? Dodatkowo, egzotyczny wygląd kaktusa podkreśla wyjątkowość aranżacji ich mieszkań. Kaktus to taka roślina, którą sterować jest bardzo trudno – podobnie jak ich właścicielami!

Według Feng Shui kaktus na pewno nie służy związkowi, gdyż jest symbolem obrony. Jest rośliną ochronną, której wymowa brzmi – jestem asertywnym człowiekiem, potrafię powiedzieć nie i właśnie to robię. Jej miejsce to południe lub południowy-wschód. Według feng shui kaktus lepiej niż w domu, sprawdzi się w pracy (w gabinecie), gdzie mamy do czynienia z klientami, którzy mogą być natarczywi. Zbuduje nam granicę między nami a światem zewnętrznym. Z tego właśnie powodu bardzo często nastolatki lubią w swoich pokojach otaczać się kaktusami i w ten sposób dają do zrozumienia swoim rodzicom, że dorastają i chcą mieć odrobinę intymności i swobody.

Kaktusy z liśćmi ostro zakończonymi czy z kolcami potrafią chronić mieszkania przed złem.

Możemy też poczarować obdarowując kogoś kaktusem. Jeżeli damy tego kwiatka komuś kogo lubimy, z intencją aby tę osobę chronił, tak też się stanie. Jeżeli jednak danego człowieka nie darzymy sympatią, a nie umiemy  o tym powiedzieć, dajmy kaktusa z przeświadczeniem by nasze drogi się rozeszły. Wówczas dana relacja powinna się po czasie stanowczo ochłodzić lub też, ,tak jakoś zwyczajnie” rozejść, zakończyć.

Ale tutaj uwaga - jeśli przesadzimy ze złośliwościami w stosunku do danej osoby, energia natury zwróci nam te złośliwości dwukrotnie.

Mówi się również, że tego typu rośliny przyciągają problemy z pieniędzmi oraz relacjami międzyludzkimi. Kaktusy są jednak lubiane przez wiele osób za swój osobliwy wygląd i łatwość w pielęgnacji.  Wcale nie musicie wyrzucać swoich roślin! Wystarczy trzymać się teorii, że kaktusy obdarzone naszą troską i miłością odwdzięczają się nam dobrą energią.

Posiadacze kaktusów muszą mieć w sobie odrobinę przekory, łobuzerskiego uroku.

Grube, chude, małe czy duże dostarczają świetnej zabawy i cieszą oko. Kochajmy je, wysyłajmy do nich pozytywną energię, a na pewno oddadzą nam to w formie bardzo pozytywnej energii. Osobiście posiadam kilka kaktusów i bardzo serdecznie je Państwu polecam.