Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile

Jak znaleźć energię do szczęścia, gdy „Nie ma się z czego śmiać”

Jak znaleźć energię do szczęścia, gdy „Nie ma się z czego śmiać”
Rozalia Rozalia 2020-03-25 09:03

Energia przepływająca przez nasze ciało to nasza witalność, to naturalne „paliwo” dla wszystkich procesów fizjologicznych i emocjonalnych, które na co dzień wykonujemy i przeżywamy. Jak sprawić, by nasze ciało było szczęśliwe

U podstaw wszystkiego leży zdrowy sen i prawidłowe odżywianie. Często z powodu braku snu lub zwiększonego stresu brak siły staje się normą warunkową. Może wcześniej bez problemu mogłaś dużo pracować, wieczorem siedzieć na komputerze, bawić się w nocy z przyjaciółmi i rano bez problemu rozpocząć nowy dzień. 

Pamiętaj jednak, że wszystkie emocje zależą bezpośrednio od stanu naszego ciała. Przykładowo, kiedy jesteśmy źli lub chorzy, trudno nam się cieszyć i możemy nawet odczuwać fizyczne cierpienie. Wtedy możemy zachowywać się gwałtownie, surowo, czasem  trudniej nam psychicznie pogodzić się z faktem  nieszczęśliwej miłości lub problemów w budowaniu relacji. 

Aby czuć się szczęśliwym człowiekiem każdego dnia powinniśmy przeżywać radosne chwile. Może to być rozmowa z bliskimi, przyjemny krótki spacer lub po prostu pyszne jedzenie. Naucz się znajdować małe radości każdego dnia, a będziesz mieć coraz więcej siły.

Równie ważne jest wykonywanie ćwiczeń oddechowych, które pomagają uzyskać dodatkową energię i ją zgromadzić. Podobnie jak w przypadku medytacji, wystarczy wykonywać te ćwiczenia przez 10-15 minut dziennie, aby poczuć  przypływ energii. Pozytywne emocje same w sobie wypełniają zrelaksowane  ciało, przez które energia będzie krążyć swobodnie. Relaksację taką można łatwo osiągnąć podczas ćwiczeń.

Jak sprawić, by ciało było jednocześnie zrelaksowane i silne? 

Jest na to wiele sposobów od SPA po masaże, a także medytacja czy specjalne praktyki relaksacyjne. Z czasem gdy twoje ciało nauczy się relaksować, jego nastawienie emocjonalne zmieni się.

Poszukaj swojego sposobu relaksu i zwróć uwagę, ile radości i szczęścia przyniesie Ci elastyczne i spokojne ciało.