Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Jak nieprawidłowy przepływ energii przez czakry może sabotować karierę ? – cz. I Czakry związane z materią fizyczną

Jak nieprawidłowy przepływ energii przez czakry może sabotować karierę ? – cz. I Czakry związane z materią fizyczną
Świetliste Wibracje Świetliste Wibracje 2021-09-09 13:25

Wraz z modą na fascynację dalekowschodnimi sposobami na zdrowe życie upowszechniło się w Polsce słowo czakra. Kojarzone raczej, w mainstreamowej świadomości z medytacją i duchowością. Sposób funkcjonowania czakr, a zwłaszcza jego zaburzenia wpływają jednak bezpośrednio na życie każdego człowieka. I tak jak prawidłowo działające czakry ułatwiają nam harmonijne życie, tak ich wszelkiego rodzaju zaburzenia przekładają się na negatywne, lub żadne rezultaty naszych działań.

Jak dochodzi do zaburzeń przepływu energii?

Czakry jako system połączonych ze sobą centrów energetycznych powinno pozostawać w ciągłym ruchu, w celu umożliwienia prawidłowego przepływu energii. Niestety często dzieje się tak, że ten ruch bywa przyspieszony bądź spowolniony przez różnego rodzaju wpływy; zarówno zewnętrzne jakby i wewnętrze. W związku z istniejący połączeniem pomiędzy czakrami nieodpowiednie funkcjonowanie jednej z nich w bezpośredni sposób wpływa na pogorszenie funkcjonowania tych znajdujących się w jej pobliżu. I tak oto, przy udziale efektu domina, w prosty sposób może dojść do wprowadzenia dysharmonii każdym organizmie. Jak już wiemy wpływ na funkcjonowanie czakr mogą wywierać bodźce wewnętrzne takie jak inne czakry, nasze własne myśli, uczucia i emocje; a także bodźce zewnętrzne pole energetyczne danej przestrzeni, lub rzeczy słowa i zachowanie innych ludzi, oraz ich intencje i emocje wysyłane ku nam.

 

Jak nieprawidłowy przepływ energii przez czakry wpływa na nasze zachowania w kontekście osiągania celów zawodowych?

Każda z czakr jest odpowiedzialna za inne obszary naszego życia, dlatego dla większej czytelności (oraz ułatwienia czytelnikowi autodiagnozy ewentualnych zaburzeń przepływu energii) opisze poszczególne zewnętrzne manifestacje przypisując je poszczególnym centrom energetycznym

 

Muladhara – Czakra Korzenia

Gdy Muladhara jest przyblokowana

Osoby z przyblokowaną czakrą korzenia najczęściej nie wieżą we własne siły i możliwości. Kwestionują swoje talenty, a bardzo często twierdzą nawet że ich nie posiadają. Ponad to w ich życiu ciągle króluje niepokój i lęk o przetrwanie. Stale wietrzą jakieś spiski, zamartwiają się na zapas. Bezustannie obawiają, że zostaną zwolnione z pracy, lub że nie starczy im pieniędzy (nawet jeśli posiadają dość spore oszczędności). Nie potrafią też podejmować właściwych decyzji w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenia. Często uchylają się od wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoje życie. W kontekstach zawodowych nigdy nie poproszą o podwyżkę, nie zgłoszą się do poprowadzenia jakiegoś projektu, nie zaproponują żadnych nowych rozwiązań nawet w doskonale im znanym obszarze, w którym są ekspertami. Generalnie rzecz biorąc wolą się nie wychylać i siedzieć cicho. Z drugiej strony taka właśnie postawa sprawia, że są całkowicie niewidoczne dla osób decyzyjnych, dlatego też przez lata mogą być pomijane przy podwyżkach i premiach. Tacy pracownicy z lęku przed ośmieszeniem i utratą tego co mają (stanowisko, status, zakres obowiązków) nie sięgają po więcej. W skutek czego rzadko rozwijają skrzydła zwłaszcza w branżach wymagających dużej aktywności, skłonności do ryzyka i szybkiego podejmowania czasami nawet bardzo trudnych decyzji.

 

Gdy Muladhara jest nadaktywna

Z drugiej strony osoby, u których czakra Korzenia jest nadaktywna bardzo szybko wpadają w złość, mają tendencję do natychmiastowego osądzania innych osób i sytuacji bez przyjrzenia się jej całej kompleksowości. Często bywają podirytowani i nie potrafią panować nad swoimi wybuchami. W potocznym znaczeniu tego słowa moglibyśmy określić ich mianem „choleryków”. Co gorsza w sytuacjach stresowych, gdy wysoce wskazane jest zachowanie zimnej krwi wpadają w jeszcze większą złość i zamiast szukać realnych rozwiązań zaczynają obwiniać innych i zrzucać na nich całą winę. Osoby takie często mają tendencję do zapewniania sobie bezpieczeństwa przez kompulsywne wręcz gromadzenie przedmiotów, kupowanie kolejnej pary butów, nowego garnituru, nowszego modelu telefonu itp. Brak poczucia stabilności finansowej oraz potrzeba pokazania się i zapewniania siebie samego o tym, jak dobrze stoją finansowo często prowadzi ich do podejmowania błędnych decyzji finansowych i popadania w długi. Zaciągane zwłaszcza na kartach debetowych. Jako pracownicy nie potrafią działać zespołowo. Biada tym, których bezpośredni przełożeni mają nadaktywną czakrę korzenia – jakiekolwiek spokojne rozmowy mające na celu łagodzenie konfliktów mogą zakończyć się ich eskalacją.

 

Svadhisthana – Czakra Sakralna

Gdy Svadhisthana jest przyblokowana

Osoby, u których w okolicach tej czakry nagromadziło się wiele osadu energetycznego i blokad mają tendencję to bycia łatwo dominowane przez innych, gdyż są ponadprzeciętnie uległe i nie potrafią zawalczyć o swoje. Są bardzo zamknięte i raczej nie dzielą się z innymi, zwłaszcza współpracownikami osobistymi informacjami z obawy przed tym, że ktoś mógłby te informacje wykorzystać przeciwko nim. Generalnie są zamknięte w sobie i zdystansowane. Nie nawiązują przyjaźni w środowisku pracy. Traktują je jako miejsce, do którego przychodzą by wykonać pewne obowiązki i opuścić je po upływie ściśle określonego czasu. Chętnie wybierają takie ścieżki kariery, które pozwalają im na pracę w jak największej autonomii bez konieczności kontaktowania się z innymi ludźmi. Budują wokół siebie mur przez który trudno się przebić. Mogą uchodzić za mruków jedzących samotnie lunche. Współpracownicy, zwłaszcza w firmach, w których pracują od dawna zwyczajnie nie zabiegają już o ich towarzystwo.

 

Gdy Svadhisthana  jest nadaktywna

Po drugiej stronie spektrum skrajności nieharmonijnego działania Czakry Sakralnej znajdują się osoby skrajnie egoistyczne. Działające tylko i wyłącznie dla własnego dobra, nie dostrzegające nic poza czubkiem własnego nosa. Osoby takie niechętnie, jeśli w ogóle, zostają po godzinach, by dokończyć jakieś kluczowe dla działania firmy zadania. Ich zdaniem ich plany, nawet jeśli tak owych nie mają, są najważniejsze. Nigdy z własnej inicjatywy nie pomogą współpracownikom, nawet jeśli ci trudzą się nad sprawami, których wykonanie osobom z nadaktywną Czakrą Sakralną przychodzi bez problemów. Potrafią wręcz podburzać jednych przeciwko drugim, byleby tylko odwrócić uwagę o siebie. Dzięki temu w spokoju mogą zając się sobą i realizowaniem swoich indywidualnych celów. Co istotne przejawiać się u nich może także typ osobowości „uzależnieniowej”. Zarówno same mogą łatwo uzależniać się od ludzi i rzeczy, które uważają za przyjemne i użyteczne; jak i uzależniać innych od siebie i swoich względów. Wyświadczają przysługi tylko jeśli wiedzą, że mogą liczyć na coś w zamian i to jeszcze coś, w ich mniemaniu bardziej atrakcyjnego.

 

Manipura – Czakra Splotu Słonecznego

Gdy Manipura jest przyblokowana

Osoby z przyblokowanym przepływem energii przez tą czakrę są w stanie zrobić dosłownie wszystko, by otrzymać zewnętrzną aprobatę. Aby się przypodobać mogą donosić na kolegów, podstępnie wyciągać ich tajemnice, spędzać długie godziny prowadzeniu swoich prywatnych śledztw w celu zdobycia informacji mogących zapewnić im realizacje ich celów. Potrzeba aprobaty jest u nich tak duże, ze mogą się nie zawahać przed popełnianiem wątpliwych moralnie występków. Z drugiej strony mogą się one tak zapędzić w tym życiu życiem innych ludzi, że same stracą sens życia. W takiej sytuacji mogą jedynie dryfować po jego powierzchni bez żadnych celów i ambicji. Wtedy to osoby te, stają się bardzo trudne do zmotywowania do wyższej wydajności zwłaszcza w okresach wzmożonej aktywności firmy, gdy wszystkie ręce muszą być na pokładzie. Ich obojętność często działa demotywująca na innych członków zespołu, co w efekcie utrudnia szybkie i skuteczne działanie.

 

Gdy Manipura  jest nadaktywna

Nadmiernie kontrolujący szef jest uosobieniem osoby z nadaktywną Czakrą Splotu Słonecznego. Jego zdaniem kontrola jest wyższą formą zaufania i jako taka powinna być sprawowana z nadzwyczajną wręcz dokładnością i skrupulatnością. Osoby takie nie zwracają uwagi na koszty psychiczne i emocjonalne podejmowanych przez nie działań. Tym co się liczy jest zaspokojenie ich potrzeby posiadania kontroli absolutnej nad wszystkim tym, nad czym tą kontrolę mogą sprawować. Co istotne często uważają, że kolokwialnie mówiąc pozjadały wszystkie rozumy, a co za tym idzie zawsze muszą mieć ostatnie zdanie (nawet w kwestiach na których się całkowicie nie znają). Uważają, że takie postawienie sprawy pozwala im na zachowanie pozycji eksperta blokując sobie w ten sposób drogę rozwoju i poszerzania horyzontów. Takie podejście utrudnia bardzo nawiązywanie trwałych i przyjacielskich relacji w miejscu pracy.

 

O sposobie przejawiania się nieprawidłowego przepływu energii przez pozostałe czakry, oraz o samodzielnych sposobach harmonizowania czakr przeczytacie Państwo już w kolejnych artykułach.

wp
wp