Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Jak działa energia duchowa? Czym jest dla Ciebie?

Jak działa energia duchowa? Czym jest dla Ciebie?
Wróżka Morana Wróżka Morana 2021-09-14 11:20

O energii duchowej można powiedzieć wiele. Powstało o nich wiele książek i artykułów. Jej zrozumieniem, głębszym poznaniem i nauczaniem zajmują się eksperci na całym świecie, obsadzeni w różnych religiach i wierzeniach. Czym jest jednak tak naprawdę energia duchowa?

Oto baza podstawowych założeń, które warto poznać.

Czym jest najogólniej energia życiowa znana w różnych językach pod innymi nazwami takimi jak Chińskie „ch'i „ czy grecka „pneuma”?

Odpowiedź kryje się w jednym słowie – MIŁOŚĆ! To ona napędza całe stworzenie. Energia duchowa jest kierowana właśnie przez to uczucie. Ona jest żywym źródłem mocy, zmian czy wszelkiego, jakie mają na siebie funkcjonujące byty.

 

Wyróżniamy cztery główne rodzaje duchowej energii.

Pierwsza, choć numeracja nie ma tu znaczenia co do hierarchii ważności – jest energia Boska.

Z Boską energią spotkamy się głównie w religiach monoteistycznych np. chrześcijaństwie i judaizmie. Energia ta jest napędzana Boską miłością. To ona czysta niczym niezmącona. Jest najwyższym dostępnym dobrem. Ma moc oczyszczania, nawracania i zmian na lepsze. Nie ma ona wymiaru. Jest wszechwładna. Nie ma także końca. Jest wieczna i trwała.

 

Hinduska Prana

Prana to hinduskie słowo, które oznacza „oddech”. Chociaż to jest dokładne znaczenie, to jest bardziej powszechnie rozumiane jako siła podtrzymująca życie. To z każdym oddechem dajemy świadectwo tego, że żyjemy. To fizyczne świadectwo, które pozwala wierzyć w energię, która potrzebna jest do reinkarnacji- czyli powrotu do życia po fizycznej śmierci.

 

Matka Ziemia i jej energia źródła.

Energia ta jest bliska wierzeniom rdzennych mieszkańców Ameryki, którzy uważali za Ojca – niebo a za matkę właśnie Ziemię.

Za pierwszą świątynię uznaję się Naturę. To właśnie ona i jej różne oblicza były tymi zauważalnymi przez ludzi, stąd wiara w energię Matki Ziemi.

Koncepcja duchowości Matki Ziemi była jedyną wspólną płaszczyzną między wszystkimi narodami.

Niezależnie od swoich konkretnych przekonań, wszystkie narody jednoczyły się w całkowitym szacunku dla wszystkiego co ofiarowuje im Ziemia.

Energia burz, wodospadów i wiatrów. Czy nie do dzisiaj jest nam bliska?

 

Chi

W jeżyku chińskim i może być również pisane „Qi”.

To jest siła życiowa świata. Manifestacja tej energii odbywa się poprzez zjawiska i procesy natury. Zawiera ona w sobie zarówno energię żeńską, jak i męską – lub yin i yang. Podczas pracy z dwiema energiami celem jest osiągnięcie idealnej równowagi między nimi, ponieważ są one przeciwieństwami.

Jak balansować i pracować z tą energią? Otwierając swoje czakry, aby umożliwić przepływ energii chi przez twoje ciało.

Warto pracować nad swoją życiową energią. Jej równowaga ma zbawienny wpływ na każdy element naszego życia.

wp
wp