Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Horoskop miesięczny klasyczny - styczeń 2018

Horoskop miesięczny klasyczny  - styczeń 2018
Laura Mei Laura Mei 2017-12-14 00:00

Sprawdź co przyniesie Ci nowy rok...

Styczeń dla Barana
Miłość: Dla Barana w stałym związku to raczej czas by pilnować swoich emocji w domu, nie rozładowywać ich na domownikach. A dom wykorzystać by łapać oddech po tym co w miejscu pracy w karierze. Niech dom stanie się miejscem ciszy i luzu emocjonalnego ważny będzie seks, który też może być wspaniałym wyjściem by rozładować nadmiar emocji i energii. Baran zadowolony erotycznie lepiej spełnia się w pracy karierze. Wolne Barany mogą sobie pozwolić na wolny, nawet krótki romans bo to nie czas gdy wielka miłość zapuka do jego serca. Chyba że jest już zakochany to może być dobry czas na oświadczyny lub ich przyjęcie, bo w Styczniu dobrze jest uporządkować właśnie tą sferę.
Praca: Spore przepracowanie wynika z faktu że szefostwo nie tylko dołoży obowiązków ale też zwiększy swoje wymagania. Ważne jest by Baran nadmiar emocji/energii przełożył raczej na systematyczną pracę i cała energię skupił na tym co robi Tu i Teraz. Bardzo ważne teraz  jest panowanie nad swoim EGO, bo to Ego może przynieść negatywne decyzje personalne. To czas by nie domagać się pochwał ani podwyżki. Staraj się Baranie zapanować nad emocjami, niecierpliwością przyjdzie czas gdy szefostwo to mocno doceni a jeśli jesteś sam swoim szefem to będą świetne wyniki finansowe co jest dla Ciebie Baranie bardzo ważne.
Finanse: Przede wszystkim Baranie starannie przemyśl wszystkie swoje wydatki i zrezygnuj z tego co jest nie potrzebne skupiając się tylko na tym co mieć musisz. Bo w Styczniu pieniądze same do Ciebie nie przyjdą. Dla Barana ważne jest by nie wypadać w porównaniu z innymi niekorzystnie w sferze finansów ale w Styczniu potrzeba bardziej emocje  i EGO przenieść na pracę.  Finanse sferze będą wynikiem tego co dasz z siebie w Styczniu w pracy/karierze. Prawie żadnemu Baranowi one nie przychodzą same, zawsze musi je zdobyć, wypracować ale za to jest prawie zawsze wynagradzany za swoja pracę, zaangażowanie, którego potrafi dać z siebie dużo.
Zdrowie: Baran to nerwus i impetyk wszyscy o tym wiedzą jeszcze ten upór. A Styczeń niesie nawał pracy, napięcia emocje spowodowane tym co sie dzieje w temacie pracy i kariery a dzieje się dużo i różnie. Więc na Styczeń Baran musi mądrze rozplanować swój czas by w nim znaleźć wygodne zaciszne miejsce, może wanna pełna ciepłej wody może wygodny fotel i miękkie kapcie a może też seks, bo seks jak mało co pomaga uwalniać napięcia, wybór jest duży, tylko trzeba to przełożyć na działanie. Barany często na podłożu nerwicowym mają problemy gastryczne, które dają wrzody w żołądku, więc Baranie do tego co radziłam na Styczeń dołóż jeszcze garnuszek ciepłego siemienia lnianego na noc, raczej unikaj alkoholu i piwa.

Styczeń dla Byka
Miłość:  Wolny Byk w Styczniu będzie miał mniej energii czasu i możliwości by szukać nowych znajomości. Niektórym wolnym Bykom koniec roku 2017 może przynieść rozpad istniejącego związku bo rok 2018  niesie zupełnie nowe możliwości w tym temacie. Byki w małżeństwie muszą uważać na drażliwość mimo, że znane są  ze swojego dbania o rodzinę a szczególnie dzieci. Byku musisz bardziej zadbać o potrzeby uczuciowe  i emocjonalne w rodzinie. Tym bardziej że udane życie rodzinne jest dla Ciebie czymś wyjątkowo ważnym jest dla Byka.
Praca: Cały rok 2018 jest dla Byka bardzo ważny bo to i na sercu i ambicji leży mu awans, to chce wprowadzać  jakieś nowe inwestycje, ulepszenia czy rozwiązania. Ale też i szefowie mogą więcej oczekiwać. Więc Byku mądrze rozpisz swój kalendarz zadaniowy na cały Styczeń, bo ostro będzie się działo w temacie pracy. Dużo zależy od tego byś nie brał zbyt wiele na siebie a cały wielki zasób Twojej energii skierował na najważniejszy cel do wykonania w Styczniu a zrealizujesz go na pewno ze wspaniałym co da Ci dużo radości.
Finanse:  Wszystkie Byki znane są z tego że zawsze dbają o bezpieczeństwo finansowe dla swojej rodziny a szczególnie dla dzieci bo Byki to wspaniali rodzice. Więc o finanse będą zabiegać nie bez dobrego efektu bo rok 2018 a szczególnie Styczeń doceni starania Byka w tym temacie i przyniesie szczodre wynagrodzenie za włożony trud i czas w pracę, czasami ta praca była wręcz i ponad siły, dlatego i efekt finansowy będzie super. Tylko dobrze by było by Byk znany ze swej szczodrości nie wydał na raz wszystkiego co zarobi.
Zdrowie:  Byk w Styczniu tak bardzo zaangażuje swoje wszystkie siły i energię na zdobywanie, parcie na awans zdobywanie pieniędzy że może mocno nadwyrężać swoje zdrowie nie patrząc na nic a to wielki błąd bo mogą w Styczniu odezwać się stare zaniedbane sprawy zdrowotne. Więc jeśli w swym przeładowanym kalendarzu zadaniowym nie wpisze chociaż przerw sobotnio niedzielnych na regenerację sił fizycznych ale i na wyciszenie skołatanego  umysłu to niestety może za to zapłacić zbyt wysoką cenę uszczerbku na zdrowiu a przecież tego Byku nie chcesz.

Styczeń dla Bliźniaka
Miłość: Dla wolnego bliźniaka, która zaważyła by nażyciu Bliźniaka w Styczniu raczej się nie pojawi mimo pragnień,  jakieś przelotne flirty, krótkie spotkania tego Bliźniakowi nie zabraknie bo ma wielkie zdolności do inicjowania rozmów, słownych zaczepek. Bliźniak w stałym związku raczej musi nad sobą panować, by te skłonności do flirtów nie wprowadziły zamętu w jego związek, który w Styczniu będzie na cenzurowanym w aspekcie Losu, więc rada by Bliźniak panował nad swymi skłonnościami do romansów a nawet zdrad.
Praca: Dla Bliźniaka w Styczniu nie jest jednoznaczna bo wiele zależy od tego ile z siebie w tym temacie Bliźniak  dał z siebie w ciągu roku 2017.  Będzie trzeba błyskawicznie nadrobić i uporządkować wszystkie zaległości by one nie rzutowały na osiągnięcia i sukcesy w rok 2018. Bliźniak jest znany ze swego powierzchownego podejścia nawet do spraw ważnych. Więc Bliźniaku nie masz wyjścia trzeba zakasać rękawy i nadrabiać to co zawaliłeś w roku 2017, bo rok 2018 niesie dla Ciebie sporo nowych zadań, możliwości więc nie zmarnuj tego co niesie Los.
Finanse: To dosyć trudny temat z reguły więcej Bliźniak wyda niż zarobi, nie umie robić kalendarza wydatków ważnych na cały rok i wydaje często zbyt wiele gdy ma chandrę a pieniądze w Styczniu raczej będą omijały Bliźniaka po za tymi jakie ma zagwarantowane stałym etatem. Nie ma wyjścia Bliźniaku w Styczniu zostaniesz przymuszony do zaciągnięcia paska, co nigdy nie przychodziło Ci z łatwością.
Zdrowie:  W Styczniu sporo napięć i nerwów, bieganiny nieporozumień w  pracy raczej z twojej winy, więc nie ma rady jeśli nie chcesz zwariować w Styczniu to naucz się wreszcie żyć w zgodzie z kalendarzem zadań na poszczególne miesiące jakie masz przed sobą w roku 2018 a będzie się sporo działo. Najsłabszym twoim punktem to nerwy i kręgosłup, raczej mięśnie wokół niego, które są zbyt spięte. Zalecany dobry masaż, ciepłe kąpiele i dużo spacerów dla relaksu.

Styczeń dla Raka
Miłość: No to z ta miłością u wolnego Raka będzie sporo zamieszania bo rak raczej nie szuka wielu miłostek i flirtów. Jest znany z tego że kocha rodzinę i będzie dążyć do tego by znaleźć wreszcie kogoś z kim da się założyć szczęśliwą rodzinę bo tylko o takiej myśli Rak. A możliwości pojawi się aż za dużo jak na Raka, więc będzie miał w czym wybierać. Zajęty Rak mimo stałości w związkach będzie narażony na silna pokusę zdrady. Musisz się dobrze zastanowić czy gra warta jest świeczki, bo możesz całkiem rozbić rodzinę i zostać sam!
Praca: Styczeń niesie nowe możliwości zawodowe i trzeba aby Rak się zastanowił co dla niego jest
najważniejsze praca która da radość z jej wykonywania czy pieniądze, które rak sobie bardzo ceni. Wynika to z jego ciągłych obaw o siebie i rodzinę. Pieniądze dają Rakowi poczucie bezpieczeństwa ale jego wrażliwość i lękliwość powodują ten sławny krok do przodu i dwa do tyłu. A wyboru dokonać trzeba bo pojawią się możliwości nawet dużego projektu na zasadzie współpracy z innymi, czego Rak też się obawia.
Finanse: Raczku masz skłonności do ciułania nawet małych sum, jesteś oszczędny i za nim wydasz grosik obrócisz go w dłoni sto razy. W Styczniu mogą się nowe możliwości zarobienia dużych sum pieniędzy, ale pod warunkiem, że trzeba  je zainwestować w nowy projekt a co gorsza nie zależy on tylko od Ciebie, bo to projekt grupowy i nie  wiesz co masz zrobić. Zatrzymać to co zarobisz czy iść na całość. Możesz zainwestować te pieniądze bo nowy rok 2018 niesie dla Ciebie dużo ekstra zarobionych pieniędzy.
Zdrowie: Rak to klasyczny przykład nadwrażliwości i skłonności do rozgrzebywania tego co trudne i stare.
A Styczeń niesie sporo napięć i emocji związanych z pracą. Więc zdrowie Raka będzie narażone na stres, lęki  i nieprzespane noce. Rok 2018/11 to wibracja Księżycowa/kobieca i najbardziej raki będą narażone na napływ  trudnych energii zawartych w wibracji liczby 11. Więc pierwsze obejrzeć się  siebie kompleksowo bo rozwój  medycyny pozwala na to. Zadbać o to w zdrowiu co zaniedbane i dbać o siebie na bieżąco, by nie chorować.

Styczeń dla Lwa

Miłość:  Wolny Lew nie powinien się spieszyć w poszukiwaniu partnerki na całe życie bo nie ten  miesiąc. Jeśli ma ochotę i okazję na przyjemny czas z kimś innym to czego nie ale raczej się ani nie zakocha ani nie da sie porwać uczuciom czy nawet fascynacji. Lew w stałym związku będzie odreagowywał stresy, grzał się w ciepełku rodzinnym co mu doskonale zrobi. A jego władza w życiu domowym mocno się nie powinna mocno dawać się we znaki tym o których dba i nimi się opiekuje.
Praca: No cóż jeśli duma Lwa będzie brała górę, to wiele osób w ciągu Stycznia może się od Lwa odsunąć  co wcale nie wyjdzie na dobre, bo właśnie Styczeń będzie niósł nowe zlecenia, nowe tematy a efekt zadzierania ze wszystkimi wokół może skomplikować ich efekty. Może się okazać, że pożądany albo konieczny będzie wyjazd i właśnie na czas wyjazdu jest bardzo potrzebny ktoś zaufany i bliski. Więc rada dla Lwa, zanim zaczniesz strofować i pouczać innych wokół zastanów się byś miał pod ręką kogoś kogo nie obrazisz.
Finanse: W Styczniu jeszcze nie bardzo będą spływały pieniądze do Ciebie bo to dopiero kolejne miesiące przyniosą zapłatę za to co robiłeś w roku 2017 a mimo że pracowałeś ciężko to  wynagrodzenia za rok pracy nie będzie imponujące. Ale bez obaw na życie nie będzie Ci brakowało nawet jeśli sobie pozwolisz na jakiś gest. Uważaj tylko by nie przeinwestował i co najważniejsze byś nie szedł w interesy z kimś do kogo nie masz całkowitego zaufania. Najlepiej by było ten rok przetrwać na jakiś pewnym etacie do lepszego czasu.

Zdrowie: Lew od nowego roku będzie miał sporo do zrobienia w temacie zdrowia, bo i pracy sporo, zamieszania sporo, więc Lew, który jest bardzo konkretny, wymagający musi koniecznie zwracać uwagę na swój system nerwowy, bo emocji nie braknie w wielu sferach życia. Aby rozładować nadmiar emocji wspaniale zrobi ostry spacer przed snem by uciszyć skołowany umysł, co pomoże w zasypianiu i zbieraniu sił by panować nad wszystkim w Styczniu.

 

Styczeń dla Panny
Miłość: Tego w Styczniu nie zabraknie i Panna nawet ta bardzo samotna przez ostatnie lata, spotka kogoś, kto na lata a może i życie zagości w jej życiu. To czas wyjątkowo łaskawy dla Panny bo bardzo może poznawać ludzi zainteresowanych nią mocno. Panna w stałym związku powinna więc bardzo uważać bo nadmiar szczęścia przestaje być szczęściem. Jeśli ma udany związek, szczęśliwą rodzinę to niech Panna weźmie sobie to do serca i niech nie nadrabia na siłę zaległości w romansach i flirtach.
Praca: Pannie doradza się by podjęła nawet dodatkowe szkolenia, kurs bo rok 2018 dobrze się zapowiada  a Styczeń od samego początku niesie sporo pracy, nowych wyzwań. Na szczęście wokół Panny z reguły jest
dobra atmosfera i zawsze znajdzie się ktoś  pod ręką kto Pannie pomoże w nawale pracy. Jednak sama praca Pannie nie wystarczy bo pomyśli też i o  swoim wyglądzie zewnętrznym ale i o tym co dzieje się w jej wnętrzu więc wzbogaci może swoją duchowość dobrą książką, uczestnictwem w grupie medytacyjnej.
Finanse: Jak jest tyle pracy to i płacy tez powinno być analogicznie, więc o finanse niech Panna się nie martwi bo ich nie braknie. Z reguły Panna nie jest rozrzutna, ale kasiorki będzie na tyle, że może iść do najlepszego gabinetu kosmetycznego, kupić sobie coś odlotowego czy wypuścić się na narty do Szwajcarii czy Alp włoskich, bo Pannę będzie zwyczajnie na to stać.
Zdrowie: No cóż pracy bardzo dużo ale i radości też więc i zdrowie nie będzie szwankowało. Jedyne na co Panna koniecznie musi uważać to o to by autentycznie przepracowana umiała regularnie odpoczywać. Więc ważne będzie by nie zarywać wszystkich sobót i niedziel a chociaż co drugą przeznaczyć tylko dla siebie na pełny odpoczynek i relaks, by sił starczyło nie tylko na to co tu i teraz ale na cały Styczeń, który przyniesie nawał pracy jaki przełoży się na kolejne miesiące.

Styczeń dla Wagi
Miłość: Powiedziałam łoooł! Bo tyle w tym temacie będzie się działo że łoooł!! No ale i nadmiar czasami też nie jest zbyt dobry, bo Waga jak to Waga rozchybotana może być miedzy jednym flirtem a drugim. Ale jeśli Waga zdecyduje już z kimś będzie chciała być i pozwoli sobie na zauroczenie, które w minutę osiem zamieni sie w płomienną miłość to przeżyje coś co rzadko zdarza się innym. A w dodatku miłość może się zakończyć wspaniałym ślubem i dzieckiem. Uwaga to też może się zdarzyć Wadze w stałym związku.
Praca: Styczeń w pracy przyniesie Wadze sporo zamieszania bo będzie chciała być samodzielna w tym, co robi a tu się okaże by w tej grupie  że szefostwo lub ona sama będzie musiała pracować w grupie. Ważne by w tej grupie Waga się nie zawieruszyła, musi umieć zawalczyć o siebie i pokazać, że bez  niej nie potoczyło by się to wszystko tak wspaniale. Waga, która zajmuje sie twórczością mocno poczuje dopływ świeżej weny i może się okazać że zabłyśnie ze swoją twórczością na jakiejś wystawie.
Finanse: Styczeń nie będzie łaskawy w finansach ale jeśli ktoś ma szczęście w miłości to nie koniecznie w pieniądzach, więc niech Waga nie szaleje, niech myśli raczej o  tym  by nie było gorzej a nie lepiej. A jeśli już musi zrobić jakiś ruch finansowy to niech pyta o to tych co sie znają lepiej od Wagi, niech sama nie podejmuje żadnych większych kroków finansowych by nie stracić!
Zdrowie:  Waga może się borykać z osadzeniem emocjonalnym i nie zastanawiać się nad tym co było a się wróci, niech nie rozpatruje przeszłości i tego co i jak komu powiedziała. To i tak nic nie da, lepiej niech stara się przemyśleć sposobu życia na co dzień, bo z jedzeniem nie najlepiej a przy tym co w pracy śmieciowe jedzenie w/g Wagi najlepsze wyjście. Niestety trzeba zmienić jedzenia, nie pić tyle i nie pozwolić by seksualność zabrała zbyt wiele sił i czasu.

Styczeń dla Skorpiona
Miłość: Styczeń to dobry miesiąc dla wolnego Skorpiona i tego w stałym związku. Wolny Skorpion nie będzie narzekał na brak możliwości by poznać kogoś, kto potrafi oczarować Skorpiona. Ale to nie znaczy że tak z mostu pojawi sie głęboka miłość, może pożądanie tak bo Skorpion jest znany z dużego potencjału erotycznego. Ale pożądanie to nie to samo co miłość o nią trzeba się postarać. Skorpion w stałym związku może uczucia pogłębić.
Praca: Pracy Skorpionowi nie zabraknie w Styczniu, pojawią się nawet możliwości by samemu decydować o tym co ma sie dziać w tym temacie. Jednak Skorpion musi o tym wiedzieć, że samodzielność to świadoma rezygnacja z pomocy innych. Ale Skorpion jest przebojowy i będzie raczej zadowolony bo wprowadzi mimo oporów innych swoje własne rozwiązania czym zaskarbi sobie uznanie przełożonych a jeśli szefem jest sam dla siebie osiągnie lepsze wyniki.
Finanse: Skorpionie Styczeń Nowego Roku zapowiada wspaniałe widoki na rok 2019, ale zanim to nastąpi trochę czasu minie, nie mniej jednak i w Styczniu w twoich finansach jest bardzo dobrze. W życiu już zaznałeś porażek finansowych znasz ten gorzki smak, ale teraz nie musisz zaciskać pasa, wręcz przeciwnie możesz sobie pozwolić na wiele. Bo dawno  nie było u Ciebie tak dobrze, więc ciesz się i kolorowo, bo będzie naprawdę super.
Zdrowie: No, plany i zadania są wielkie ale to nie znaczy że możesz prowadzić rabunkową gospodarkę w temacie zdrowia, wręcz przeciwnie o swoje zdrowie musisz zadbać  by móc ogarnąć tak wiele zadań do wykonania. Najważniejszy jest Twój system nerwowy bo wiadomo, że jest on wyjątkowo wrażliwy, mimo pancerzyka, który ma Cie chronić. Więc by nic zakłócało Twojego rytmu pracy, narzuć sobie rytm odpoczynku, oderwania się od tego co Cie drażni i irytuje.

Styczeń dla Strzelca
Miłość: Styczeń dla wolnego Strzelca niesie wiele możliwości a Strzelec będzie bardziej ukierunkowany na to by miłość fizyczna łączyć z duchową wspólnotą, zrozumieniem duchowym w związku i właśnie taki ktoś może się pojawić w życiu wolnego Strzelca. Natomiast Strzelec w stałym związku może dokonać przewartościowania i zastanowić się nad tym czy jest sens by dalej ciągnąć to co nie daje radości bycia we dwoje. Jeśli ma rodzinę to zadba o nią.
Praca: Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla tematu pracy, bo może sie okazać miesiącem przełomu w karierze Strzelca, to czas gdy musi mocno rozważyć w głębi ducha czy iść do przodu zwyczajnie realizują nowe świetne pomysły, które mogą zmienić karierę zawodową nie oglądając się na nic a szczególnie na sferę duchowości, która mocno upomni się u Strzelca w r.2018 i musi dokonać wyboru albo kariera zawodowa albo wezwanie duchowości i podążanie w tym kierunku.
Finanse: Styczeń dla Strzelca zapowiada na cały rok dobre dochody ale to nie znaczy, że raczej trzeźwo myślący Strzelec da się omamić reklamom na nowe odlotowe gadżety. Dochody w Styczniu dają mocne poczucie bezpieczeństwa co Strzelec bardzo sobie ceni. Może spokojnie myśleć o  komforcie życia na co dzień i od święta co nie wszystkim będzie dane w trudnym generalnie roku  2018/11 bo to wibracja, która z reguły na planecie może przynieść duże zamieszanie finansowe.
Zdrowie: Strzelec przechodzi dosyć dużą jak na niego transformację duchową. To znaczy, że to  wszystko co będzie się działo wokół niego będzie mocno rzutowało na to co w nim, w jego stanach  umysłu, które zostaną mocno uwrażliwione. A efektem będą dobre albo nie korzystne zmiany w jego organizmie, który będzie reagował na te zmiany. Strzelec powinien zadbać więc o swój komfort  psychiczny prze de wszystkim. Ale warto też zrobić kontrolne badania by zapewnić sobie spokój.

Styczeń dla Koziorożca
Miłość: Wolny  Koziorożec w Styczniu nie ma raczej szans na to by LOS przyniósł mu miłość życia bo przewiduję dla niego inne ważne tematy jak kariera, praca, więc niech Koziorożec nie traci czasu na to co i tak się nie uda. Lepiej energię kierować na inne sfery życia. Koziorożec w stałym związku powinien się mieć mocno na baczności by nie wpaść w problemy które wcale nie są mu potrzebne. To czas by łagodniej ze zrozumieniem traktować partnerów.
Praca: Koziorożcowi Styczeń nie przynosi miłości za to nawał pracy, nowych wyzwań, ale i sporo przeszkód by realizować swoje plany i zamysły. Trzeba absolutnie radzić sobie z kłodami pod nogi by uporem je usuwać. Na szczęście uporu i determinacji mu nie brakuje, co może dopiero pod koniec roku dać efekty, ale za to wspaniałe, więc nie ma rady trzeba się zaprzeć i iść do przodu, bo tylko tak działając w Styczniu Koziorożec będzie budował duże możliwości.
Finanse: Ta sfera niesie bardzo wiele ale pod wieloma warunkami, wymagana jest mądrość w zarządzaniu finansami. Bo jak mało kiedy są wielkie widoki by zarobić jak mało kiedy. Mimo, że Los nie będzie oszczędzi Koziorożcowi parcia pod górkę to On sobie i tak w tym poradzi, bo jak mało kto umie pokonywać przeszkody a doskonale wie, że zawalczy o dużą kasę a jego rogi zostaną wzmocnione skrzydłami, więc Styczeń z założenie ma być pracowity.
Zdrowie: Dużo skomplikowanych wyzwań w temacie pracy i mimo siły Koziorożca nie będzie to obojętne dla jego zdrowia. Więc niech Koziorożec mądrze rozpisze dzień po dniu kalendarz zadaniowy ale nie tylko niech w tym kalendarzu mocno osadzi czas przeznaczony na to by w  dobrej formie utrzymywać zarówno zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Absolutnie najlepszym   rozwiązaniem jest Joga bo doskonale harmonizuje równowagę umysłu i ciała. Powodzenia!

Styczeń dla Wodnika
Miłość: Styczeń wolnemu Wodnikowi niesie sporo zamieszania w sferze uczuć. Bo on to wolny duch, bardzo ceni sobie wolność i niezależność w tej sferze również, a tu niespodzianka, pojawi się ktoś, kto wcześniej robił sobie poważne plany związane z Wodnikiem i będzie sporo zamieszania bardziej w e mocjach niż w uczuciach. Wodnik w stałym związku będzie skołowany, bo nie ma ochoty na ciągłe manifestowanie uczuć.
Praca: Wodnik to ktoś kto nie kieruje się w życiu tylko tym ile zarobi, to nie jest najważniejsze w Styczniu dla Wodnika. Bardziej będzie chciał tworzyć coś co będzie dla wielu, może to traktować nawet jako misję. I wtedy potrafi sie w to zaangażować bez reszty czym wzbudzi nie tylko zachwyt ale i szacunek. Gorzej gdy otoczenie nie będzie chciało iść za wezwaniem Wodnika. Wtedy musi wiele pokonać by osiągnąć swoje cele.
Finanse: Dla Wodnika w Styczniu Los nie przewiduje ani wielkich pieniędzy ani biedy. Wodnika bardziej będzie kręciło to co ma do zrobienie dla innych niż własna kasa.  Lecz Wszechświat to przewidział bo daje Wodnikowi tyle ile mu potrzeba by spokojnie bez robienia długów ale i rozrzutności mógł realizować swoje cele, plany, zamierzenia, których w Styczniu nie braknie. Finansowo Wodnik ma zapewnione spokojne życie.
Zdrowie: Wodnik to ktoś żywiołowy pełny temperamentu, emocji. Poprzednie lata to czas gdy
Wodnika wszystko obchodziło po za własnym zdrowiem. Teraz w Styczniu może się odezwać to
co było latami zaniedbywane. Na szczęście Wodnik ma otwarty umysł na nowe, inne. Może właśnie
to pomoże w zdrowiu Wodnika, zdecydowanie wybierze alternatywne metody by podreperować swoje
zdrowie nie koniecznie tym reklamy nam nakazują kupować w aptekach.

Styczeń dla Ryb
Miłość: W miłości w Styczniu Ryby będą miały różnie, bo w związkach wzloty i bolesne upadki, pocieszeniem może być to że przeprosiny mogą być zapamiętane na całe lata jeśli nie życie, więc może się nie bać tych upadków? Wolna Ryba na pewno może kogoś poznać, niech tylko chce się jej ruszyć z domu, bo nowa miłość nie stanie pod domem i nie będzie kołatała do drzwi by łaskawie ją wpuścić. Rusz się Rybko i wyjdź z domu do ludzi.
Praca: Styczeń wymaga zdecydowanie poświęcenia i poszerzenia swojej wiedzy, umiejętności. Bo Ryba ma konkretny plan i doskonale wie co chce osiągnąć. Te plany są do zrealizowania, ale nie są na wyciągnięcie ręki, trzeba solidnie nad tym popracować właśnie od samego Stycznia. Styczeń nowego roku to coś jak ranek w dniu. Ile z rana damy z siebie tyle pod wieczór dostaniemy. Ranek Panek to samo dotyczy Stycznia tylko to nie panek a panisko!
Finanse: Jak mało kiedy tak właśnie w Styczniu Ryby muszą bardzo mądrze traktować swoje finanse, chodzi o to by zamrozić na pierwsze miesiące roku 2018 gotówkę. Dopiero pod koniec roku można ją zainwestować, co może być związane z nowymi planami zawodowymi Ryby. Styczeń nie dokuczy Rybie pod warunkiem że przejrzy wszystkie stare rachunki i poreguluje długi  by z ich powodu nie narazić się na jeszcze większe straty i będzie okej.
Zdrowie: Rybka jeśli zadba o swój żywioł to jej zdrowie nie będzie szwankowało w  Styczniu. Ale to wcale nie znaczy że może je lekceważyć. Bo właśnie Styczeń stawia przed Rybą wiele bardzo ważnych wyzwań, które mogą decydująco wręcz wpłynąć na życie Ryby, więc aby to się zrealizowało należy pomyśleć o tym, że potrzebne jest do tego  zdrowie fizyczne i psychiczne. Więc regularne przebieżki, rozciąganie itd.