Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Geopolityka cz. II

Geopolityka cz. II
Robert Robert 2021-06-10 12:24

Wracając do tematu przepowiedni jasnowidzów dostępnych na polskim youtube, idąc za ciosem, w myśl uzupełnienia poprzedniego artykułu, jak i pytań, które do mnie dotarły, dokonałem odczytu z kart tarota na szereg innych geopolitycznych galimatiasów na najbliższe lata, nie taki diabeł straszny jak go malują.

USA - zwiększenie aktywności militarnej na świecie, niespodziewane interwencje wojskowe, w celu wsparcia sojuszników. Zacieśnianie współpracy w ramach NATO, mobilizowanie sojuszników do zwiększania swojego potencjału wojskowego. Pasmo sukcesów militarnych, po nim wycofanie się, izolacjonizm, przyglądanie się z boku na rozgorzałe konflikty.

Chiny - znalazły się w sytuacji bez wyjścia, dalsza militaryzacja, zwiększający się totalitaryzm Państwa, rosnący w siłę nacjonalizm. Nowy ład ekonomiczny, którego Chiny będą głównym architektem. Cierpliwość, surowość, systematyczne realizowanie swojej polityki zagranicznej, liczne konflikty militarne z sąsiadami.

Rosja - obecnie u szczytu swojej siły, działania na pokaz, zakulisowe osłabianie wrogów, manifestacja siły, wściekła interwencja w konflikt między innymi Państwami. Następnie kolejny nieprzemyślany konflikt, który wyczerpie dalsze możliwości ekspansji. Ograniczenia, zależność od nowego ładu, spadek siły i znaczenia, uspokojenie, podległość.

Indie - przejściowe problemy, które chwilowo zahamują potencjał Indii. Zaadaptowanie się do nowej sytuacji na świecie, gigantyczny rozwój naukowy, przemysłowy, technologiczny oraz społeczny. Liczne sojusze, bardzo dobra opinia międzynarodowa, Indie stają się światowym mocarstwem ekonomicznym i militarnym.

Izrael - oparcie na sojusznikach, narzucanie swojej woli, spektakularne zwycięstwa militarne. Długotrwały proces „słabnięcia”, oblężona twierdza, która powoli zaczyna kruszeć. W dalszej przyszłości katastrofalna dla nich wojna.

Iran - wielka gra na czas, konflikt, który ich zniszczy, katastrofa, przegrana wojna, konieczność podporządkowania się. Długotrwała odbudowa, zdanie się na innych.

Korea Północna - obalenie władzy lub drastyczna zmiana polityki, nowe ustalenia, zjednoczenie z Koreą Południową.

Tajwan - gwarancje od Stanów Zjednoczonych, póki co powstrzymują upadek. Z biegiem czasu widmo totalnej klęski, przytłoczenie, przehandlowanie Tajwanu przez społeczność międzynarodową, zastraszenie, zjednoczenie z Chinami w jeden kraj ponad oba te państwa.

Afganistan - koniec okresu stabilizacji, permanentna wojna domowa, upadek państwa, rozpacz.

Syria - systematyczne osłabianie kraju przez siły zewnętrzne, kolejna nowa wojna, która pozwoli ustabilizować sytuację. Następnie przegrana w kolejnym konflikcie, podporządkowanie.

Turcja - ciągły wzrost siły militarnej, destabilizowanie wszystkich sąsiadów. Zwycięstwo militarne z chrześcijańskim krajem, pokonana Hellada. Zdrada sojuszników, niewiarygodność.

Grecja - nawarstwiające się problemy, dramatyczna zmiana sytuacji, klęska militarna. Wsparcie wszystkich mocarstw.

Libia - odbudowa, ustabilizowanie się sytuacji, rządy obcych mocarstw, pomoc i rozwój.

Arabia Saudyjska - większa niezależność, zuchwała polityka, skuteczne działania odwetowe, zwycięstwa militarne. Konflikt międzynarodowy, koalicja, na której czele będzie, zmiana sojuszników.

Francja - rosnąca siła i znaczenie w Europie, okres destabilizacji, rewolucji, zmiana władzy, zmiana polityki, odcięcie się od zobowiązań, nowy start, renesans siły.

Włochy - ciążenie ku tradycyjnym wartością, nacjonalizm, budowanie nowej polityki, nowego państwa. Katastrofa, wielka woda.

Hiszpania - zamach stanu, stłumienie protestów, silna władza, skuteczny nacisk na społeczność międzynarodową. Nowe państwo, izolacjonizm, nacjonalizm.

Niemcy - gwałtowne wybuchy społeczne, rozdarcie kraju na dwie antagonistyczne stronnictwa, rozdarcie, paraliż. Zmiany, nowy pomysł na Niemcy, nowa osoba u władzy, poczucie misji. Głębokie rozczarowania zdarzeniami na świecie, skupienie się na swoim własnym interesie.

Wielka Brytania - jeszcze większe zbliżenie do Stanów Zjednoczonych, spory z krajami Unii Europejskiej, wrogość do nich, brak zahamowań. Pogorszenie sytuacji w kraju, gwałtowne wydarzenia, katastrofa.

Wenezuela - powstanie, przejęcie władzy przez opozycję, mediacje między mocarstwami, ustalenie strefy wpływów.

Unia Europejska - wzrost siły zwolenników ściślejszej federacji krajów członkowskich, zamieszanie, które wykluczy jej funkcjonowanie w obecnym kształcie, nowe ośrodki ciężkości w ramach integracji, powolny rozpad.

wp
wp