Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Fakty i mity o Skorpionach 23.10-22.11

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Aliss

Aliss

niedostępny
Fakty i mity o Skorpionach 23.10-22.11
Aliss Aliss 2016-10-24 00:00

Właśnie weszliśmy w okres kiedy na świat przychodzą te dziwne, tajemnicze, magiczne  Skorpionice i Skorpiony. Jacy więc oni tak naprawdę są ? Czego z ich strony możemy się spodziewać ?  Obalmy więc niektóre mity lub potwierdźmy pewne fakty.

Skorpion to znak żywiołu Wody, o jakości stałej, żeński, płodny, niemy, długiego wschodzenia. Władają nim Mars i Pluton.

 Osoby urodzone w tym znaku zodiaku są raczej negatywnie postrzegane i przypisuje się im zupełnie niesłusznie niemal wszystkie najgorsze cechy. Prawdą jest, że celem życiowym skorpionów jest zdobycie siły, mocy, władzy, że uwielbiają zgłębiać tajemnice, drążyć, dociekać, analizować, walczyć, że życie w ciągłym napięciu, czy w konflikcie, które często sam sobie stwarza, to ich naturalne środowisko, w którym czują się jak ryby w wodzie. Są odważne, ambitne, wytrzymałe na stres, nie boją się dążyć do celu wytrwale, po trupach i za wszelką cenę. Równocześnie jednak nie działają skrycie- zwykle grają w otwarte karty. Ale wcale nie boją się porażek, bo nie martwią się nimi po prostu i dlatego czerpią z życia garściami. Mają niezwykłą zdolność regeneracji, więc po klęskach błyskawicznie się podnoszą, otrzepują i idą dalej. Odporność psychiczna jest ich wielką zaletą, gdyż dają sobie radę w najgorszych życiowych sytuacjach, a nawet tragediach. Nie lubią za to stać w miejscu, bardziej ich to męczy, niż nadmiar obowiązków. Za to posiadają tendencje do popadania w skrajności, albo jest białe, albo czarne, albo zimne, albo gorące- nie lubią sytuacji letnich, nijakich, dwuznacznych. Skorpiony uwielbiają przekraczać wszelkie możliwe granice, granice moralności, wytrzymałości fizycznej i  psychicznej, granice państwowe. Lubią przebywać  w trudnych, ekstremalnych nawet warunkach, pokonywać trudności i przeszkody, przekraczać wszelkie tabu- dla nich to napęd, motywacja, adrenalina i porządna dawka energii życiowej. Cechuje je ogromna siła psychiczna, dzięki której są wstanie dojść bardzo daleko, a często wręcz odwrotnie, niszczyć po drodze wszystko i wszystkich. Skorpiony powinny popracować nad umiarem i nabraniem dystansu do świata, gdyż stanowczo są zbyt impulsywne. Bywają posądzane o złośliwość, zaborczość, pamiętliwość, mściwość, cynizm, ale mają w sobie jakiś magnes, moc, wdzięk, coś co powoduje, że ich siła przyciągania płci przeciwnej jest wielka. Ludzie w ogóle lubią właśnie ich wybierać na swoich powierników, spowiedników, ich się radzą - bo są dobrymi słuchaczami oraz psychologami. Pomagają im wyjść z kryzysów nie tylko emocjonalnych. Skorpiony jako stałe, potrafią długo czekać na odpowiedni moment w życiu, czy to po to aby zaatakować, czy też wykorzystać nadarzającą się okazję aby piąć się w górę. Długo potrafią czekać, ale kiedy się już ona pojawi, to działają jak błyskawica. Są doskonałymi obserwatorami otoczenia, idealnie się koncentrują, skupiają, potrafią wręcz zastygać w jednej pozie na długi czas, ukierunkować swoje myśli, niemal hipnotyzować. Skorpiony lubią najpierw coś kompletnie zburzyć, zrównać z ziemią- zanim zaczną coś budować od podstaw- inaczej nie byłoby ich ulubionej transformacji i metamorfozy. Im żadna wojna nie jest straszna, lubią i potrafią wojować, a w walce są jak z żelaza. Potrafią obcować ze śmiercią, nie boją się jej, gdyż pojmują jej znaczenie, a człowiek oswojony ze śmiercią ma ich zdaniem ogromną moc.

KOBIETA SKORPION- bywa niestabilna emocjonalnie i niezbyt stała. Pozornie szorstka, wybuchowa, bezlitosna i pamiętliwa, tajemnicza czarodziejka, no i jednocześnie typ modliszki. Dobrze zna psychologię, szybko kojarzy fakty i wyciąga trafne wnioski. Jest zdolna do namiętnej prawdziwej, głębokiej miłości, ale to naprawdę jest zaborcza i zazdrosna o swojego partnera, a jeśli On da jej powód ku temu, to z pewnością prędzej czy później się na nim zemści. Nie przeszkadza Jej to w otaczaniu się adoratorami, którzy muszą być majętni, inteligentni, temperamentni, o odważnym spojrzeniu na życie- bo tylko tacy ją zainteresują. Za to jest niemal idealną, kochającą matką i lojalną, oddaną żoną. Najlepiej będzie się czuła w związku z Rakiem lub Rybami.

MĘŻCZYZNA SKORPION- jest samolubny, zarozumiały, zazdrosny, podejrzliwy, silny, namiętny, ale nieprzenikniony- ogólnie mówiąc typ skomplikowany. Potrafi rozwiązać każdy problem i doskonale odnaleźć się w nowej sytuacji, miewa świetne pomysły. Jest bardzo intuicyjny, zauważa szczegóły, drobiazgi- to dobry strateg wojenny. Jako partner w związkach jest bardzo trudny, bo niestety bywa egoistyczny i samolubny, a od kobiety oczekuje uległości i niemal poddaństwa. Do tego jego Pani, musi być zawsze zadbana, atrakcyjna, powabna, pociągająca- po prostu wulkan seksualności i erotyki. Za to jest idealnym przyjacielem, gdyż zawsze można na nim polegać, liczyć na jego radę, jest uczynny, pomocny, miły i serdeczny. Najlepszymi dla niego partnerkami są te urodzone w znaku Raka lub Ryb- One pozwolą Mu nad sobą górować i wcale im nie będzie z tym źle.

Podsumujmy zatem charakter naszego dzisiejszego bohatera Skorpiona: nie jest wcale taki zły jak go malują, to tylko utarte stereotypy. Posiada zarówno wady jak i zalety- czyli jak we wszystkich znakach zodiaku może się znaleźć wyjątkowy przypadek typa spod ciemnej gwiazdy, który psuje opinię reszcie. Nie obawiajmy się więc skorpionów, one po prostu są bardziej tajemnicze i mniej wylewne, dlatego trudno je rozszyfrować.

Planety Skorpiona: Mars i Pluton; Wenus na wygnaniu, Księżyc w upadku

Żywioł: woda

Rodzaj: żeński

Jakość: stała

Sprzyjające znaki: Panna, Ryby, Rak, Koziorożec

Niesprzyjające znaki: Wodnik, Lew, Bliźnięta

Kamienie: granat, ametyst, onyks, topaz

Kolor: biały, czarny, granat, róż, złoty, purpurowy

Metal: żelazo

Anioł: Barbiel

Ciało: układ wydalniczy, narządy płciowe

Zawody, do których Skorpion ma predyspozycje to praca w kulturze, biznesie, oświacie, służbie zdrowia, wojskowości.

wp
wp