Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Fakty i mity o Pannach 23.08 – 22.09

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Aliss

Aliss

niedostępny
Fakty i mity o Pannach 23.08 – 22.09
Aliss Aliss 2017-08-23 00:00

Właśnie rozpoczyna się czas, kiedy to na świat przychodzą osoby urodzone w znaku Panny. Podobno to najbardziej skrupulatni, precyzyjni, perfekcyjni, obdarzeni analitycznym umysłem ludzie.

Sprawdźmy więc dokładnie jakie te Panny tak naprawdę są i czego możemy się po nich spodziewać. Obalmy więc niektóre mity lub potwierdźmy pewne fakty.

Panna  to szósty z kolei znak zodiaku patronujący osobom najbardziej praktycznym starannym, sumiennym i dokładnym. Należą oni do trygonu ziemskiego co powoduje, że są pracowici i stali w poglądach. Ich planetą jest Merkury, co oznacza dla nich łatwość adaptacji w różnych środowiskach i nowych warunkach.  Przy korzystnym układzie planet Merkury obdarza Panny logicznym umysłem, ciekawą osobowością i talentami organizacyjnymi. Z kolei przy niekorzystnym układzie objawia się u nich nadmierne krytykanctwo i skłonność do dominacji nad otoczeniem.

Często wydaje się nam, że to ludzie nieśmiali, ale oni po prostu nie lubią wysuwać się na pierwszy plan i wolą trzymać dystans. Nie mają też w sobie spontaniczności, dlatego wydawać się może, że nie cieszą się w pełni życiem, że mają pesymistyczne nastawienie. Towarzysko także trzymają się raczej sprawdzonych, starych przyjaciół, ale nawet wobec nich nie szastają nadmiernie serdecznością i wylewnością. Głęboko i na długo chowają w sobie urazy, wyczulone są na opinie dotyczące ich osoby. Nie przepadają także za zmianami w życiu osobistym, ani zawodowym, najzwyczajniej obawiają się ich. Stąd wniosek, że są bardzo konserwatywne. Statystycznie wiele osób spod tego znaku wybiera życie w pojedynkę, ale wówczas stają się  zgorzkniali, męczący, złośliwi a nawet troszkę upierdliwi.

Ale dosyć już tych negatywów, bo mają oczywiście całe mnóstwo zalet. Pilne, porządne, obowiązkowe, zorganizowane, samodzielne, odpowiedzialne, punktualne, sumienne, systematyczne, dokładne, uczciwe, pedantyczne- takie  wspaniałe cechy dostrzegamy u Panien już od ich wczesnego dzieciństwa. Ale mimo to, przez całe życie pracują nad sobą rozwijając się, doskonaląc, ucząc, ciągle coś czytając, a dzięki temu swoją wiedzą znacznie przewyższają otoczenie- choć wcale się tym nie chwalą. Mają predyspozycje i cierpliwość do mrówczej, żmudnej pracy i rozwiązywania trudnych łamigłówek. Lubią mieć zaplanowane daleko do przodu swoje życie i skrupulatnie, powolutku, małą łyżeczką potrafią ten plan realizować.

Osoby urodzone w znaku Panny są skromne, opanowane i rozsądne. Z przyjemnością trzymają się litery prawa, wszelkich norm, zasad, ustalonych przepisów i reguł, przez co są służbistami, ale świetnie znającymi się na ludziach.

Pani Panna – to kobieta schludna, pilna, samodzielna, praktyczna, systematyczna, gospodarna, świetna organizatorka. Lubi czystość i spokojne poukładane życie. Niezbyt wcześnie wychodzi za mąż, gdyż ma wysokie wymagania względem kandydatów i jest bardzo ostrożna, jeśli więc nie znajdzie odpowiedniego partnera, a szuka idealnego  księcia z bajki, to wówczas wybiera życie singielki. Lubi poszerzać swoją wiedzę, a pamięć ma wręcz znakomitą. Uwielbia swój dom i dba o jego atmosferę. Niezmiernie odpowiedzialna, zawsze chętna do pomocy i wierna swojemu mężczyźnie, ale często miewająca także kaprysy i fochy. Wrażliwa i emocjonalna z niej osóbka, uwielbiająca muzykę i sztukę. Za bardzo skupia się na drobiazgowym analizowaniu swoich życiowych wyborów, przez co pozostaje jej mało czasu na spontaniczną radość z życia. Trochę za bardzo krytyczna wobec otoczenia. Powinna starać się unikać sytuacji konfliktowych ze swoim partnerem i nieco mniej od niego wymagać. Dobry związek ma szansę stworzyć z Panami spod znaku Byka, Skorpiona, Koziorożca i Raka. Unikać za to powinna bliskich relacji z Bliźniętami, Wodnikiem lub Wagą.

Pan Panna – opanowany, praktyczny, obowiązkowy, perfekcyjny, drobiazgowy i pedantyczny, uzdolniony manualnie. Świetny z niego mówca marzący o sławie i zaszczytach, ale brakuje mu siły przebicia, więc do wszystkiego dochodzi powoli. W pracy skrupulatny i zorganizowany. Idealny, lojalny  podwładny wiedzący o swojej firmie wszystko. Natomiast jako przełożony bardzo wymagający. Jego pracownicy powinni wszystko wiedzieć, kulturalnie się zachowywać, a nawet idealnie wyglądać. Przywiązuje się do miejsca i ludzi, ale za swoje poświęcenie musi być chwalony i doceniany.  W życiu ceni sobie ład, umiar i kulturę. Jest czuły, delikatny, bardzo dowcipny, choć często jednocześnie także złośliwy. Nie lubi chaosu, bałaganu, bylejakości, wulgarności, chamstwa i kłamstwa. Na partnerki wybiera sobie kobiety subtelne, delikatne, ciepłe, wyrozumiałe i inteligentne. Niestety sam pozbawiony jest romantyzmu i często zbyt obcesowo poucza swoich bliskich. W młodości jego życie erotyczne nie jest dla niego zbyt istotne, ale na szczęście wraz z wiekiem to się zmienia.  Jest za to świetnym kumplem i przyjacielem, na którego pomoc można zawsze liczyć.

Panna - ciekawostki:

Planeta - Merkury

Żywioł - Ziemia

Jakość  - zmienna

Rodzaj - żeński

Kamienie - szafir, jaspis

Metal - rtęć

Kwiat - jaskier

Zwierzę - kura

Kolor - niebieski, beżowy, szary

Karta Tarota - Rycerz Pentakli i Pustelnik

Anioł - Hamaliel

Sprzyjające znaki - Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion

Niesprzyjające znaki - Bliźnięta, Wodnik, Waga

Zawód - administracja, biznes, bankowość, służba zdrowia, szkolnictwo, technika, wynalazki

Zdrowie - słabe punkty: układ trawienny, jelita, dwunastnica

Podsumujmy zatem charakter naszego dzisiejszego bohatera. Oczywiście nikt nie jest takim jakim go widzi otoczenie. Panna, jak prawie każdy znak, lubi zakładać maski, stwarzać pozory czy udawać kogoś kim naprawdę nie jest. Posiada zarówno zalety jak i wady, czyli jak u wszystkich znaków może się i tu znaleźć typ spod ciemnej gwiazdy psujący opinię reszcie. Dlatego nie generalizujmy, bo każdy człowiek jest inny. Ważna jest nasza indywidualna data urodzenia, by rzetelnie opisać charakter człowieka- sam znak zodiaku do tego nie wystarczy.

Powyższy tekst potraktujcie zatem z lekkim przymrużeniem oka i bez śmiertelnej powagi.

Miłej lektury