Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Fakty i mity o Bykach 20.04 – 22.05

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Aliss

Aliss

niedostępny
Fakty i mity o Bykach 20.04 – 22.05
Aliss Aliss 2017-04-20 00:00

Właśnie rozpoczyna się czas, kiedy to na świat przychodzą osoby urodzone w znaku Byka. Podobno doskonale wiedzą czego od życia chcą i w jaki sposób mogą to osiągnąć.

Sprawdźmy dokładnie jakie te Byczki tak naprawdę są i czego możemy się po nich spodziewać. Obalmy więc niektóre mity lub potwierdźmy pewne fakty.

Byk, to drugi w kolejności znak zodiaku, a patronuje osobom mającym praktyczny stosunek do życia i jasno wytyczone cele oraz cierpliwość w dążeniu do ich realizacji. Byki są bardzo racjonalne i materialne, a przy tym potrafią też ten majątek pomnażać. Wiedzą w jaki sposób osiągnąć sukces.  Rzadko popełniają błędy, gdyż są rozważne, a decyzje podejmują na spokojnie, po dokładnym ich przemyśleniu. Wytrwale dążą do podniesienia swojej pozycji społecznej i polepszenia poziomu materialnego.

Cieszą się sympatią otoczenia, gdyż mają w sobie wiele wdzięku i czaru. To tradycjonaliści nie przepadający za nowościami. Zrównoważeni, spokojni, apatyczni, a często też flegmatyczni. Zawsze działają według wcześniej ustalonego planu działania, bo nie za bardzo lubią spontaniczne sytuacje. Można na nich polegać, gdyż terminowo starają się wywiązywać ze swoich obowiązków. Mają też trochę negatywnych cech, np. nie lubią jak ktoś podważa ich zdanie, wtedy są wstanie nas zaskoczyć swoją wybuchowością. Są uparci i materialnie nastawieni do ludzi, do tego zwykle skupieni na sobie. Ich  przyjaźnie nie są tak całkiem bezinteresowne, bo otaczają się ludźmi, którzy mogą im się do czegoś przydać.

Byki uwielbiają czerpać z życia pełnymi garściami. Mają też dobry gust i smak. Lubią otaczać się luksusowymi przedmiotami, podróżować i dobrze zjeść. Dążą do zdobycia władzy, gdyż bardzo lubią przewodzić innym. Są jednak pokojowo nastawieni do otoczenia, choć nieufni i podejrzliwi, a bierze się to stąd, że po prostu nie znają się na ludziach.  Nie bywają zaborczy i nie interesuje ich walka, ani  rywalizacja. Marzą głównie o posiadaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

 Byk jest silny, rzeczowy i odważny, do tego pewny siebie, bo doskonale zna swoją wartość. Rzadko też można go wyprowadzić z równowagi. Z reguły jest stały w  uczuciach i lubi tworzyć długotrwałe relacje partnerskie.

W pracy jako podwładny wyznaje zasadę: za konkretną pracę konkretna zapłata, więc lubi pracować wtedy,  gdy mu się to opłaca. Jest ambitny, więc cieszą go wszystkie pochwały i awanse.

 Z kolei będąc przełożonym jest pracowity, odpowiedzialny, pogodny i nawet wyrozumiały, a jednocześnie wymagający i  szybko myślący. Pracownicy dobrze wiedzą czego się od nich oczekuje i czego można się po szefie spodziewać.

Pani Byk - zwykle urodziwa, pełna wdzięku, elegancka, urocza, atrakcyjna, o kobiecej figurze, jest przez mężczyzn podziwiana i pożądana. Nigdy nie żałuje pieniędzy na markowe kosmetyki i ubrania. Jest zazdrosna i zdrad na pewno nie będzie tolerować. Sama sobie wybiera partnerów i jest w tej kwestii bardzo wymagająca. Aby ją zdobyć trzeba przelicytować pozostałych konkurentów. Jej celem jest dobrze wyjść za mąż, zbudować wygodny, dostatni dom, a potem go upiększać. Dla swoich bliskich jest wstanie wskoczyć nawet w ogień. To dobra, wierna, stała w uczuciach żona, gospodarna i praktyczna Pani domu oraz troskliwa matka. W swojej rodzinie lubi stabilizację i harmonię, jednak sama bywa dosyć kapryśna, uparta i lubi postawić na swoim. Trzeba mieć do niej sporo cierpliwości i wyrozumiałości. W sexie miewa napady wielkiej namiętności, po czym dopada ją okres wstrzemięźliwości. Dobrze będzie się czuła u boku Koziorożca, Ryby i Byka. Unikać powinna związków z Panną, Strzelcem, Wodnikiem i Bliźniętami.

Pan Byk - lubi spokojny, zrównoważony, wygodny i ustabilizowany rytm życia u boku gospodarnej, oszczędnej, ale zawsze zadbanej i atrakcyjnej żony. Sam również nie lubi wydawać większych pieniędzy, choć woli otaczać się pięknymi przedmiotami. Czasem bywa nawet sknerą. Wielką uwagę poświęca celebrowaniu i przygotowywaniu jedzenia, do tego jest również łasuchem, więc o nadwagę nie trudno. Panowie spod tego znaku zwykle są wiernymi mężami, boją się zaryzykować romansu, a to głównie ze strachu przed utratą rzeczy materialnych, które udało im się już zgromadzić. Doceniają swoją rodzinę i lubią się o nią troszczyć. Oczekują szacunku, ale sami czasem bywają zbyt dumni i próżni. Kochają sex i kobiety, a najlepiej czują się właśnie w damskim towarzystwie. By zdobyć Byka, musisz być kusicielką, by z kolei go utrzymać musisz być dobrą kucharką i kochanką. Dobrze będzie się czuł przy partnerkach spod znaku Skorpiona, Byka, Koziorożca czy Ryb. Źle natomiast będzie się dogadywał z Wodnikami, Bliźniętami i Strzelcami.

BYK ciekawostki:

Planeta - Wenus

Żywioł - Ziemia

Jakość - stała

Rodzaj - żeński

Kamienie - szmaragd, topaz, szafir

Kwiat - fiołek

Kolor - błękitny, czarny, bordowy

Karta Tarota - Papież

Anioł - Asmodel

Sprzyjające znaki: Panna, Ryby, Waga, Koziorożec, Byk

Niesprzyjające znaki: Wodnik, Skorpion, Baran

Zawód - predyspozycje zawodowe w kierunkach: wymiar sprawiedliwości, administracja, wojskowość, kultura, szkolnictwo, bankowość oraz rolnictwo i ogrodnictwo

Zdrowie - skłonności do chorób gardła, tarczycy i ślinianek

Podsumujmy zatem charakter naszego dzisiejszego bohatera. Oczywiście nikt nie jest takim jakim go widzi otoczenie. Byk, jak prawie każdy znak, lubi zakładać maski, stwarzać pozory czy udawać kogoś kim naprawdę nie jest. Posiada zarówno zalety jak i wady, czyli jak u wszystkich znaków może się i tu znaleźć typ spod ciemnej gwiazdy psujący opinię reszcie. Dlatego nie generalizujmy, bo każdy człowiek jest inny. Ważna jest nasza indywidualna data urodzenia, by rzetelnie opisać charakter człowieka- sam znak zodiaku do tego nie wystarczy.

Powyższy tekst potraktujcie zatem z lekkim przymrużeniem oka, więc  nie odbierajcie go tak śmiertelnie poważnie: )

Miłej lektury