Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Fakty i mity o Baranach 21.03-19.04

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Aliss

Aliss

niedostępny
Fakty i mity o Baranach 21.03-19.04
Aliss Aliss 2017-03-21 00:00

Właśnie weszliśmy  w okres, kiedy to na świat przychodzą osoby urodzone w znaku Barana.

Podobno to najbardziej żywotni, temperamentni, ale i trudni we współżyciu ludzie.

Sprawdźmy lepiej dokładnie jacy oni tak naprawdę są? Czego możemy się po nich spodziewać? Obalmy więc niektóre mity lub potwierdźmy pewne fakty.

Baran to pierwszy znak zodiaku, kardynalny, męski, żywioł ognia, a więc szybkość, działanie, agresja- choć ten zapał bywa często słomiany. Planetą patronującą jest Mars, który  symbolizuje walkę, przemoc i działanie. Przyjęło się mówić: uparty jak Baran i coś w tym chyba jest.

Prawdopodobnie to najsilniejszy ze znaków zodiaku, przebojowy, odważny, pełen energii, niezłomny, waleczny, zaangażowany, wymagający i pewny siebie. Jest wręcz stworzony do walki z przeciwnościami losu, do pokonywania trudności na swojej drodze życiowej. Barany są bardzo skomplikowane, prowokujące, drażliwe i zwykle przekonane o własnej nieomylności. Do obranego celu dążą po trupach, nie znając kompromisów, a gdy coś nie idzie po ich myśli bywają wówczas nawet agresywne. Najpierw działają lub mówią, a potem dopiero myślą, zupełnie nie licząc się z konsekwencjami, stąd też popadają w różne problemy i tarapaty- dyplomacja nie jest ich mocną stroną. Ratuje ich zwykle trzeźwość umysłu. Z pewnością posiadają też sporo zalet. Szczerzy do bólu, to akurat w zależności od sytuacji bywa zaletą albo wadą, entuzjastyczni, aktywni, pomysłowi, świetni organizatorzy, inteligentni i pojętni. Szlachetni, gotowi do poświęceń i pomocy, ambitni i niezależni, mają silną wolę i są wytrwali. Towarzyscy, dowcipni, z poczuciem humoru. Wolą pracować solo niż w zespole, bo z trudem przychodzi im podporządkowywanie się, ale to i tak świetni pracownicy. Niestety zwykle są mało wrażliwi, empatyczni i dyskretni, więc lepiej nie powierzać im swoich tajemnic. Mówią za to dużo i zbyt głośno, do tego nieco chaotycznie. Mają silne zamiłowanie do podróży, ciągle gdzieś ich gna.

Pani Baran - lubi towarzystwo mężczyzn, odważnie wyraża swoje zdanie, bywa niezbyt delikatna, przez co odbierana może być jako mało kobieca i subtelna. Przewrotna aktorka- czasem wesoła, dowcipna, przedsiębiorcza, a za chwilę popadająca w czarną rozpacz. Lubi przewodzić, nadawać ton. Jest zadziorna, zaczepna, bojowa, odważna. Wie czego chce, a jeśli ktoś jej się podoba, wtedy potrafi być uroczo kokietująca. Zadbana, lubi dobrze wyglądać, chodzić na zakupy, ubierać się w żywe kolory. Bardziej udziela się w pracy, aniżeli w domu, ale jest zaradna, pracowita i dobroduszna, choć często bywa zbyt  marudna. Oczekuje pomocy w prowadzeniu domu. Mężczyzna, którego będzie szanowała powinien jej imponować, np. wyższym poziomem intelektualnym. Dobrym kandydatem na życiowego partnera będzie dla niej Lew, Strzelec, Skorpion lub Bliźniak.

Pan Baran - to typ przywódcy stada, pewny siebie, energiczny, impulsywny, ale życzliwy, uprzejmy, pozytywny, optymistyczny, taka dusza towarzystwa, chociaż bywa też nieco próżny i niestabilny. Stale za czymś goni. Nie lubi uzewnętrzniać swoich uczuć, ale w związku jest dobrym partnerem, choć trzeba na niego przyjąć odpowiednią taktykę np. przeczekiwać jego wybuchy złości, więc spokojem i rozwagą można zapanować nad jego zachowaniem. W związkach lubi pełnić rolę opiekuna, pocieszyciela, terapeuty, gdyż  pociągają go kobiety raczej nieśmiałe, słabe i mało zaradne. Długo pozostaje młody duchem i ciałem, więc nie ma się co dziwić, że cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej, dlatego czasem lubi sobie poflirtować gdzieś na boku.

Barany z trudem przyjmują do wiadomości, że nie są w czymś najlepsze, nie chcą słuchać krytyki na swój temat. Wolą też rozwiązania siłowe, aniżeli negocjacje i mediacje. Mają trudny charakter i bywają  nieznośne, ale można liczyć na nich w krytycznych sytuacjach, zawsze wtedy przyjdą z pomocą. Z optymizmem patrzą w przyszłość, wierzą we własne siły i możliwości, a ich największym marzeniem jest zdobycie jak najwyższego prestiżu społecznego.

Baran- ciekawostki:

Rodzaj- męski

Jakość- kardynalny

Żywioł- ogień

Planeta- Mars

Anioł- Machidiel

Karta Tarota- Cesarz

Kwiat- róża

Metal- żelazo

Kamień- ametyst, turkus, rubin, diament

Kolor- czerwony

Pora roku- wiosna

Słabe punkty w zdrowiu- głowa

Pasujące znaki- Strzelec, Lew, Skorpion

Niesprzyjające- Koziorożec, Rak, Panna

Zawody, w których świetnie się odnajdzie to wojskowość, handel, sport, komunikacja

Podsumujmy zatem charakter naszego bohatera. Oczywiście nie jest takim, jakim go widzi otoczenie. Baran- jak większość znaków lubi zakładać maski, stwarzać pozory i grać. Posiada zarówno zalety jak i wady, czyli jak u wszystkich znaków może i tu znaleźć się  typ spod ciemnej gwiazdy, psujący opinię reszcie, dlatego nie można generalizować i wszystkich wkładać do jednego worka. Jak wiadomo ważna jest nasza indywidualna data urodzenia, aby rzetelnie ocenić i opisać charakter danego człowieka- sam znak zodiaku do tego nie wystarczy.

Powyższy tekst potraktujcie zatem z lekkim przymrużeniem oka i nie traktujcie go śmiertelnie poważnie ;-)

Miłej lektury