Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Dźwięki solfeżowe

Dźwięki solfeżowe
Belive Belive 2020-02-19 13:32

Każdy człowiek potrzebuje ciszy i spokoju, by usłyszeć głos swojej duszy.

Tylko cisza w głębi samych siebie otwiera drogę do źródła życia. Ważne jest też słuchanie dźwięków solfeżowych, czyli prawdziwej skali muzycznej opartej na dźwiękach pochodzących ze źródła. Są to dźwięki, w innej częstotliwości. Dźwięki te zdejmują z nas blokady, uwalniają, uzdrawiają  i wskazują kim naprawdę jesteśmy i co tutaj robimy, pomagają odnaleźć się w rzeczywistości…

„Historię odkrycia dźwięków solfeżowych zawdzięczamy dr. Josephowi Puleo a ich opisanie dr. Horowitzowi i jego książce „Healing Codes for the Biological Apocalypse”.

Według doniesień antyczna skala solfeggio zawierała 6 tonów – elektromagnetycznych częstotliwości dźwiękowych.

W starożytności dźwięki te uznawano za święte, doskonałe wibracje, które prowadzą do jedności z Bogiem.

Owe częstotliwości oznaczono pierwszymi sylabami zaczerpniętymi z hymnu do Jana Chrzciciela napisanego przez Paolo Diacono: Ut queant laxis, Resonare fibris, Mira gestorum, Famuli tuorum, Solve polluti, Labii reatum.

Odpowiednie wartości przypisywane nazwom skrywają w sobie sekrety pitagorejskiej matematyki: UT – 396 Hz, RE – 417 Hz, MI – 528 Hz, FA – 639 Hz, SOL – 741 Hz, LA – 852 Hz.

Nikola Tesla, powiedział kiedyś: „Gdybyś tylko wiedział, jaka jest wspaniałość w liczbach 3,6 i 9, posiadałbyś klucz do wszechświata”.  Zawierają klucze do sfer ograniczeń i uzdrawiające moce. Wszystkie częstotliwości solfeżowe mogą poprawić funkcjonowanie organizmu, uważane są za uzdrawiające. Stanowiły podstawę do tworzenia muzyki Beethovena i Mozarta. Są one kluczem do sfer ograniczeń, dzięki czemu „otwierają drzwi” do naszego wnętrza, działając uzdrawiająco i uwalniająco na energię naszych emocji.

174 Hz – uwalnia od podświadomych lęków i traum. Pomaga także uśmierzyć ból i wspiera pracę narządów wewnętrznych.

285 Hz – przyspiesza rozwój świadomości oraz odbudowuje tkanki.

396 Hz UT – uwalnia od poczucia winy i strachu. Manifestuje zdrowie, materialne sukcesy, pewność siebie, wpływa na harmonijną pracę. Częstotliwość ta wpływa także na zamianę negatywnych emocji w pozytywne i pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój.

417 Hz RE – odwraca bieg wydarzeń, ułatwia przemiany. Pobudza kreatywne myślenie, pasje, pogłębia odczuwanie radości i przyjemności. Niekiedy może okazać się pomocna w uwolnieniu od agresji oraz zaakceptowaniu samego siebie i innych. Co ciekawe, częstotliwość 417 Hz- może pomóc pozbyć się nieśmiałości i ułatwić kontakty interpersonalne z płcią przeciwną.

528 Hz MI – transformacja i cuda (naprawa DNA).

Częstotliwości tej przypisuje się olbrzymi wpływ na pracę naszego mózgu i na motywowanie DNA do transformacji.

528 HZ umożliwia powstanie stosownych zmian w obrębie komórek, pozwala osiągnąć stabilność w sferze emocji i poprawić energię oraz siły witalne.

Szczególnie dobrze wpływa na osoby niezdecydowane, niepewne siebie, które mają problem z wyborem właściwej drogi życiowej, są zagubione i odczuwają strach przed zmianami w życiu.

639 Hz FA – połączenie, relacje międzyludzkie.

Częstotliwość ta może okazać się pomocna przede wszystkim w zmaganiu się ze zranieniem, emocjonalnym ciężarem po rozstaniu, wybaczeniu i uwolnieniu od urazów, traum, przykrości.

Jest także pomocna w problemach z wyrażaniem i nazywaniem uczuć, z uzależnieniem emocjonalnym, oziębłością emocjonalną, redukcji zaborczości, zazdrości, depresji, pesymizmu i różnych negatywnych emocji.

741 Hz SOL – budzenie intuicji, dlatego też jest odpowiednia dla osób, mających problemy z asertywnością, pewnością siebie, krytyką i podatnością na manipulację.

Pozwala poradzić sobie z ekspresją i swobodnym wyrażeniem siebie i swojej opinii, kreatywnością oraz brakiem swojego zdania.

852 Hz  – powrót do duchowości.

Częstotliwość ta działa na sferę wiary pomaga przywrócić prawdę i duchowe przekonania.

W szczególności dedykowana jest osobom, które mają materialistyczne podejście do życia, wszystko i wszystkich traktują przedmiotowo i dążą wyłącznie do zaspokajanie potrzeb materialnych.

963 Hz – przebudzenie, powrót do naturalnego stanu.

Częstotliwość ta ma aktywować do pracy szyszynkę, która jest odpowiedzialna za produkcję melatoniny (hormonu snu).

Dlatego też słuchanie takich dźwięków zaleca się osobom chronicznie zmęczonym, żyjącym w nieustannym stresie oraz mającym problemy z bezsennością. Na podstawie częstotliwości solfeggio stworzono wiele utworów muzyki relaksacyjnej. Słuchanie tego rodzaju płyt ma pomóc w osiągnięciu stanu głębokiego relaksu. Ponadto udowodniono, że muzyka o częstotliwościach solfeżowych słuchana w formie medytacji, znacząco poprawia funkcjonowanie naszej pamięci i koncentracji, wpływa na wzrost poziomu inteligencji i nastawienie na twórcze rozwiązywanie problemów. Częstotliwości solfeżowe pomagają pozbyć się wewnętrznego niepokoju i chaosu, poprawiają ogólny stan zdrowia, pomagają wyciszyć się i zrelaksować, szybko zregenerować siły a także oczyszczają umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.