Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile

Czystek

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Wróżka Malwina

Wróżka Malwina

niedostępny
Czystek
Wróżka Malwina Wróżka Malwina 2019-10-16 11:05

Czystek nazywany jest różą skalną. Rośnie dziko w Europie południowo-wschodniej, Grecji, Włoszech, Francji oraz w Bułgarii i Albanii, w Afryce Południowej, występuje też na obszarach Tunezji i Maroko.

Czystek jest rośliną znaną już od starożytności. Stosowany był jednak w innej formie niż obecnie. Dawniej otrzymywano z niego laudanum, czyli lekko miękką żywicę o zabarwieniu czarnym lub ciemnobrązowym, gorzką w smaku. Stosowana była przeciwko biegunce, przy chorobach dróg oddechowych. Czystek był też aplikowany na trudno gojące się rany.

 

Pomimo upływu czasu dzisiaj również stosujemy czystek. Jest to zioło, które czyści organizm, odmładza, wzmacnia układ immunologiczny, zwalcza drobnoustroje i infekcje, usuwa metale ciężkie z organizmu, a zwłaszcza z wody, które są dla nas groźne - metale w wodzie i fluor. Stosujemy go również dermatologicznie, gdyż jest on sprawdzony w leczeniu łupieżu, łuszczycy, egzemy czy trądziku. Świetnie sprawdza się także jako tonik do twarzy i ciała.

 

Czystek pity regularnie przez miesiąc wspomoże leczenie trądziku od wewnątrz. Jednak żeby pomagał po tym okresie należy go odstawić na miesiąc i pić ponownie po upływie miesiąca.

 

Pity regularnie wzmacnia także krwioobieg. Ciekawostką jest również to, że dodawany w małych ilościach do miseczki z wodą naszych czworonogów, wspiera odstraszanie kleszczy oraz pcheł od naszych pupili.

 

Zbadane jest również to, że czystek jest ziołem naturalnym wspomagającym leczenie boreliozy.

 

Czystek w formie żelu, który jest dla nas dostępny w aptekach i sklepach zielarskich, stosowany na skórę sprawia, że staje się ona bardziej sprężysta, gładka i odpowiednio nawilżona w okresie jesienno-zimowym. Przy popękanym naskórku dłoni oraz zrogowaciałym naskórku stóp odżywia naszą skórę i ściąga pory. Pomoże również w zmniejszeniu plam i przebarwień na skórze.

 

Ten niepozorny kwiat rosnący na krzewach, znany od wieków, o płatkach koloru białego i różowego, o charakterystycznym pomarszczeniu, sprawdza się świetnie u wielu ludzi, dlatego gorąco go państwu polecam.