Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Czas podsumowań, postanowień

Czas podsumowań, postanowień
Urszula Urszula 2019-12-10 15:18

Wielkimi krokami zbliża się czas magii, czas świąt, obdarowywania, pojednania, magiczny czas dobroci, obfitości. Pięknych kolorów, dzwoneczków, muzyki. Podświadomie w grudniu podsumowujemy upływający rok, rozliczamy się z nim, i planujemy nowe postanowienia. 

Mało kto jednak realizuje wszystkie swoje postanowienia. Zastanówmy się co możemy zrobić sami dla siebie. W tym zaganianym świecie, w ciągłym braku czasu, wiecznym pośpiechu, nie mamy czasu na spokojne myślenie, wciąż mamy coś do zrobienia, wszystko inne jest ważniejsze, tylko nie my sami. Otóż teraz jest czas na myślenie o sobie.

Zastanówmy się, czy lubimy siebie? Tak serio. Co mamy sobie do zarzucenia? No tak... panie mają do siebie wiele uwag... a to nos nie taki jak powinien być, nogi... parę kilogramów za dużo... włosy nie takie... bo koleżanka ma piękne... nie umiem gotować... nie umiem nic... itd.

Proszę, spójrz w lustro i zaakceptuj siebie taką jaka jesteś. Powiedz sobie, że jesteś cudowną istotą. Uśmiechnij się do siebie. Już nigdy więcej nie besztaj się. Nie krytykuj siebie. Bądź sobą i lub siebie, a sama przekonasz się, że wszyscy wokoło będą patrzeć na Ciebie  tak, jak Ty siebie widzisz.  Samokrytyka bardzo utrudnia postęp i dokonywanie zmian. Często ta samokrytyka początek ma w dzieciństwie, w dialogu sami ze sobą powielamy wzorce z dzieciństwa. Zamiast siebie ranić, pochwalmy siebie sami, akceptujmy, aprobujmy nasze poczynania, a z chwilowych porażek po prostu się śmiejmy, ale nie poddawajmy. Akceptacja siebie, miłość do siebie powoduje, że jesteśmy zdolni do harmonijnego związku i miłości.

 

Osiągamy sukcesy.

Jesteśmy narażeni i podatni na wiele uzależnień. Nie tylko od nikotyny czy alkoholu. Możemy uzależnić się od słodyczy, od seksu, od obwiniania siebie za wszystko, od zaciągania długów, od internetu, telefonu, zakupów… itd.... Pomyśl, czy jesteś od czegokolwiek uzależniona/ny? O czym myślisz najczęściej? Co robisz najczęściej? Człowiek uzależniony od przyzwyczajeń, czy rzeczy materialnych traci swoją siłę ale zawsze jednak może ją odzyskać. Twoje, moje, nasze życie należy do mnie. Do nas. Przebacz sobie i zacznij żyć. Zmień nawyki, zmień życie, zacznij od siebie je zmieniać. Miej priorytety, marzenia. Odpręż się, uwolnij swoje myśli, oddychaj głęboko, pozwól wszystkim złym nawykom odpłynąć... przyjmij nowe, pozytywne.

Wytrwaj. Możesz przekroczyć wszelkie ograniczenia. Ty jesteś panem/panią swego myślenia.

Czas naszego życia to czas ciągłych zmian. Wyzwalamy się od starych przekonań i nabywamy nowe. Rozwijamy się, uczymy, wyciągamy wnioski. Poznajemy siebie, zagłębiamy się w siebie. Nie chcemy cierpieć, żyć w gniewie, w poczuciu odosobnienia, lęku. To właśnie chcemy zmienić. Chcemy zamiast w lęku żyć w harmonii i miłości. Nasza mądrość, myślenie, mózg, nasz rozwój pozwala na reagowanie na życie, człowiek posiada taką umiejętność. Reagujemy, działamy. zmieniamy, nie pozwalamy na uzależnienie się od np. innej osoby. Mamy świadomość posiadania ogromnych zdolności dokonywania zmian we własnym życiu.

Pomyśl, podsumuj swoje życie, dokonania, reaguj. Postanawiaj i zmieniaj, cokolwiek ale zmieniaj.  Małymi krokami ale konsekwentnie dąż do  pozytywnych zmian.

 

Szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia,  samych pozytywnych zmian, dobroci i miłości w nadchodzącym Nowym Roku.