Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Czakry a zdrowie

Czakry a zdrowie
Agra Agra 2017-08-04 00:00

Czakry to punkty niesłychanie ważne. Mają one za zadanie przyjmowanie, transformację i przekazywanie energii. Czakry mają i ludzie i zwierzęta. Jest ich dużo z tym, że większość to centra małe. Głównych czakr jest siedem. Każda z głównych czakr opiekuje się ośrodkiem hormonalnym i dostarcza mu energii.

Czakry to pomost między ciałami subtelnymi, a ciałem fizycznym. Jeśli pracuję dobrze to człowiek jest zdrowy. Jeśli pracuję nieprawidłowo to występują dysharmonie ducha, umysłu i ciała fizycznego. O czakry trzeba dbać. Warto je oczyszczać i rozwijać. Dobry wpływ na nie mają między innymi odpowiednie barwy, zapachy, dźwięki czy kryształy.

Czakra pierwsza

Gruczoł odpowiadający to nadnercza. Od ich prawidłowego działania zalezy między innymi temperatura ciała. Sterują też rozdziałek krwi w systemie krążenia. Czakra ta odpowiada również za wszystko co stałe czyli kości, kręgosłup, zęby, paznokcie a także za jelito grube, prostatę, krew i budowę komórek. Czakra ta to ponadto źródło sił witalnych dla pozostałych czakr. Na jej działanie wpływa barwa czerwona.

Czakra druga

Podporządkowane są jej gruczuły płciowe- jądra, jajniki, prostata. Odpowiada też za nerki, pęcherz i płyny- mocz, spermę, krew, limfę, soki trawienne. Gdy pracuje prawidłowo człowiek ma zdrowe podejście do seksu. Jej kolor to kolor pomarańczowy.

Czakra trzecia

Odpowiada jej trzustka. Gruczoł ten pełni dużą rolę w przetwarzaniu i trawieniu pożywienia. Wytwarza hormon insulinę. Insulina wpływa na utrzymanie równowagi poziomu cukru we krwi i  bierze udział w przemianie węglowodanów. Czakra ta to również dół pleców, jama brzuszna, system trawienny, wątroba, żołądek, śledziona i wegetatywny układ nerwowy. Wspiera ją barwa żółta.

Czakra czwarta.

Odpowiada za  serce, górną część pleców, dolną część płuc, krążenie krwi i skórę. Jej gruczołem jest grasica.  Reguluje ona wzrost i steruje  układem limfatycznym. Pobudza też i wzmacnia system immunologiczny. Kolory jej to róż i zieleń.

Czakra piąta

Czakra piąta odpowiada za tarczycę. Gruczoł ten reguluję przemianę materii. Reguluję też przemianę jodu oraz gospodarkę wapnia w tkankach. Przyporządkowane tej czakrze są: obszar gardła, karku i szyi, szczęki, uszy, tchawica, oskrzela, górny obszar płuc, ramiona i przełyk. Jej kolor to niebieski.

Czakra szósta

Jej gruczoł to przysadka mózgowa. Przysadka odpowiada za pozostałe gruczoły. Czakra ta odpowiada też za twarz, móżdżek i centralny system nerwowy. Kolor przyporządkowany to indygo.

Czakra siódma

Odpowiada za mózg i szyszynkę. Kolory to biel i fiolet.