Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Bioenergoterapia, Co to są czakramy? Czym jest aura?

Bioenergoterapia, Co to są czakramy? Czym jest aura?
Paulina Kubaszek Paulina Kubaszek 2017-03-15 00:00

Czakramy, inaczej zwane także czakrami są to wirujące skupiska subtelnej, delikatnej i życiowej energii, która krąży w każdym żywym organizmie.

Głównych takich ośrodków energetycznych (czakr) jest 7 w naszych organizmach. Są usytuowane wzdłuż kręgosłupa. Każda z tych czakr odpowiada za wiele różnych płaszczyzn, począwszy od płaszczyzny zdrowotnej aż po różnego rodzaju sytuacje życiowe. Każda z czakr odpowiada również poziomowi naszej świadomości i na każdej z czakr świadomość się zmienia a rozwój duchowy rozwija się, wzrasta wraz z aktywowaniem czakry położonej wyżej. Dzięki temu poszerza się nasza perspektywa postrzegania świata i szeroko pojęty światopogląd. O wiele bardziej otwieramy swój umysł jeżeli nasza świadomość znajduje się na wyżej położonych ośrodkach energetycznych. Zaczynamy wtedy dostrzegać coraz więcej i stajemy się coraz bardziej dobrymi i empatycznymi osobami. Dużo łatwiej przychodzi zrozumieć nam czym jest jedność i źródło.

Jeżeli przepływ energii jest harmonijny a czakry są oczyszczone, odblokowane i pięknie rozwinięte zarazem, to pryzmat przez który postrzegamy otaczający nas świat jest bardziej czysty,przejrzysty i klarowny. Kiedy natomiast nasze czakramy są "zaciemnione", "zabrudzone", przyblokowane lub słabo naładowane na przykład przez nasze twarde, schematyczne poglądy, przekonania i wewnętrzne bariery lub niskie wibracje, wówczas zostaje zaburzony naturalny przepływ energii w naszym organiźmie, co prowadzi do problemów ze zdrowiem oraz kłopotów w różnych sferach i dziedzinach życia.

Poprzez analizę, diagnozę czakr wykonywaną na przykład metodą radiestezyjną lub manualną, możemy zaobserwować jak energia przekłada się na nasze życie. Czakry są bateriami dla różnych poziomów energii życiowej. Wszelkie zaburzenia i ograniczenia w pobieraniu energii powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co bardzo często objawia się złym samopoczuciem, zmęczeniem, chorobami, brakiem energii, przemęczeniem, lękami i strachem. Każda żyjąca istota, zarówno ludzie jak i zwierzęta, posiadają czakry.

U kobiet energia będzie płynąć od pierwszej dolnej czakry podstawy w lewym kierunku, a następnie na przemian w powyższych,dalszych czakrach. Natomiast u mężczyzn odwrotnie, czakra podstawy powinna kręcić się w prawym kierunku natomiast kolejne naprzemiennie. Podczas zbliżeń i uniesień miłosnych, dochodzi do wymiany i połączenia energii.

Połączenie tych ośrodków energetycznych tworzy aurę, czyli pole energetyczne, które otacza wszystko co żyje, a także nawet przedmioty. Aura przedmiotów nie odznacza się żadnym konkretnym kolorem, jest mniej ciekawa, u mnie objawia się jako mlecznobiała wpadająca w szarość poświata.

Aura odzwierciedla energię życiową i składa się na kilka ciał subtelnych, określa się 7 podobnie jak czakr. Są to między innymi ciało fizyczne, ciało eteryczne (sobowtór eteryczny), ciało mentalne, ciało emocjonalne.

To właśnie w ciele eterycznym, wprawny bioenergoterapeuta dostrzeże zalążek choroby zanim ta jeszcze będzie mieć odbicie w ciele fizycznym...
Słowo "aura" oznacza z greckiego "bryzę", można z niej wyczytać osobowość, stan zdrowia, myśli i emocje a nawet zbliżającą się śmierć. Aura pokazuje stan w jakim znajduje się nasz umysł, ciało i dusza.
Dodatkowo z naszego pola morfogenetycznego, osoby wrażliwe o bardzo wysoko rozwiniętych umiejętnościach np. jasnowidzenia, jasnoczucia, są w stanie odczytać zapis naszej przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości. Na tym samym opiera się również wróżenie z kart czy jakiegokolwiek innego narzędzia.

Coś co bardzo często nazywamy "chemią", obserwując parę osób, jest to właśnie nic innego jak odpowiednie dopasowanie pod kątem energetycznym, aury takich osób będą do siebie lgnąć. Jeżeli natomiast zdarza nam się iż odczuwamy niechęć do danej osoby, nawet kiedy jej nie znamy, wskazuje to właśnie na to iż nasze aury nie rezonują ze sobą w sposób pozytywny, odczuwamy niechęć i odpychanie. Właśnie wtedy podświadomie wyczuwamy, aurę czy też pole tej osoby.