mobile
Tarot i inne Agra, 2018-07-13

Parę słów o Tarocie

Źródło pochodzenia Tarota jest tajemnicą. Wiadomo, że karty stosowane były w XV  we Włoszech. Były wtedy popularną grą karcianą. Bogaci mecenasi sztuki fundowali wtedy piękne talie. Niektóre przetrwały do dziś. W latach późniejszych karty zaczęły być stosowane przez uczonych w zakresie nauk tajemnych. Byli zafascynowani kartami i świadomi, że ilustracje są potężne.

Parę słów o Tarocie

Zaczęli łączyć historię Tarota z Egiptem, Hermetyzmem, Kabałą czy alchemią lub innymi tajemnymi systemami. Na początku XX wieku karty Tarota włączono w praktykę różnych stowarzyszeń w tym  Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku.

Obecnie karty są szeroko znane, a nowoczesne talie nawiązują do Indian amerykańskich, zielarstwa, syren, mitologii, minerałów, duchów.

Tarot postrzega się jako narzędzie dłużące do przepowiadania przyszłości. Talia składa sie z 78 kart podzielonych na dwie grupy- Wielkie i Małe Arkana. 22 karty Wielkich arkanów to serce talii. Każda z nich ma nazwę i numer. Symbolizuje aspekt ludzkiego doświadczenia. Jest np. Mag, Kapłanka, Eremita, Śmierć czy Diabeł. Małe Arkana to 56 kart podzielonych na kolory – Buławy, Kielichy, Miecze i Denary. Każdy z tych kolorów to konkretne podejście do życia.

Buławy to kolor kreatywności, działania, ruchu. Kielichy to emocje i doświadczenia duchowe. Miecze to intelekt, rozum i myśli. Denary to sprawy praktyczne i materialne.

Tarot daje bardzo trafne odpowiedzi. Jest to jednak talia tajemnicza i przez niektórych niesłusznie uważana za złowrogą.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"

Zapytaj Wróżbitę

Treści oraz usługi dostarcza wrozbyonline.pl
© 2018 wrozbyonline.pl Wszelkie prawa zastrzeżone