Szukaj horoskopu

Przytul się do drzewa!

Magdalena Lalik | 2012-11-28 (16:20) | 5 opinie

  A A A
Przytul się do drzewa!
Czy przytulanie się do pnia jakiegoś drzewa może leczyć? Naukowcy udowodnili, że kontakt z lasem i drzewami może pomóc wielu przewlekle chorym osobom. Las nazywany jest "zielonymi płucami".

Energia drzew może być zbawienna dla człowieka, jednak nie zawsze. Niektóre drzewa zakłócają funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a w ich otoczeniu tracimy siłę do działania i łatwo popadamy w depresję.

Od tysięcy lat ludzie czerpali energię pochodzącą z drzew. W lasach i gajach budowali swoje świątynie i ołtarze. Drzewa pobudzają lub uspokoją, ułatwią medytację i złagodzą stresy. By zyskać od nich siłę można je głaskać, mówić do nich lub przytulać się. Podczas spacerów w ich otoczeniu można się o nie opierać, albo po prostu siedzieć w ich cieniu. Ważne jest jedno: należy być w ich pobliżu, bo cała ich tajemnica polega na tym, że każdy gatunek ma inne właściwości, inną energię.

Dobra energia
Kasztanowiec to drzewo magiczne. Bioenergoterapeuci zalecają, by przytulać się do jego pnia tak często, jak to tylko jest możliwe. Bliskość drzewa uspokaja, łagodzi strach, koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój, kiedy jesteśmy w depresji. Podobno leczy złamane serca – warto się o tym przekonać. Jeśli mamy kłopoty ze snem, lekarstwem będzie seans z przytulaniem się do kasztanowca. Stres i napięcie doskonale łagodzi również akacja. To drzewo wzmacnia organizm, a bioenergoterapeuci zalecają kontakt z nią szczególnie po ciężkich chorobach i operacjach. Według wierzeń akacja jest drzewem płodności i obfitości - pary pragnące mieć dzieci powinny spędzać czas w jej cieniu. Natomiast wiśnia jest najlepszym dendrologicznym seksuologiem. Jej cień i bliskość pnia pomaga odnaleźć na nowo uroki i przyjemności życia intymnego.


Energia jarzębiny mobilizuje do działania i dodaje pewności siebie. Dzięki niej można rozwinąć zdolności parapsychiczne i nauczyć się korzystać z własnej intuicji. Subtelna energia sosny ma natomiast działanie wzmacniające dla naszego organizmu, napełnia nas siłą i energią, ochotą do działania i podjęcia nowych wyzwań. Ułatwiają odzyskanie witalności i utrzymanie potrzebnej do aktywnego życia energii. Wzmacnia też inteligencję. Podobnie działa przytulanie się do jodły. Dzięki kontaktowi z tym drzewem zyskamy też radość życia. Jodła jest lekarstwem na skołatane nerwy i ułatwia oddychanie.

Znana wielu osobom z naparów pitych podczas przeziębień lipa wzmacnia, chroni i inspiruje do działania. Mówi się, że to jedno z najcudowniej działających drzew ochronnych. Artyści, dziennikarze, pisarze powinni jak najczęściej odpoczywać w jej cieniu, ponieważ rozjaśnia myśli i wpływa na twórczą aktywność. Również jesion jest pomocny, gdy potrzebujemy dodatkowego bodźca do pracy, a gdy jesteś smutni i zniechęceni, wesprze nas swą energią. Drzewo poprawia nastrój i dodaje ochoty do działania. Energia dębu jest ciepła i łagodzi wszelkie negatywne wpływy na organizm. Doskonale likwiduje stres, napięcie i poprawia koncentrację.

Właściciele sadów powinni jak najczęściej siadać w cieniu jabłoni. To drzewo pozwala wyzwolić się z wielu kłopotów. Dobrze w sadzie mieć też orzecha. Jego siła wzmacnia fizycznie i psychicznie. Energia orzecha obdarza błyskotliwością, mądrością i wyostrza inteligencję. W jego cieniu warto siadać, gdy mamy kłopoty. Podobnie jak jabłoń, podpowiada najkorzystniejsze posunięcia w trudnych sytuacjach.

Zła energia
Specjaliści przekonują, że nie ma drzew, które uczynią nam krzywdę. Jednak w zależności od posiadanej energii, różne drzewa wywołują w duszy człowieka różne stany. Zdarza się, że drzewa chorują i wtedy swoją chorobę mogą przekazywać na człowieka. Lepiej unikać drzew rosnących na ciekach wodnych, bo te też promieniują negatywną energią. Specjaliści tłumaczą, że tylko żywe drzewa mają wartości energetyczne - iglaste są żywe cały rok, a liściaste wysyłają dobrą energię od wiosny do jesieni.

Tagi: przytulanie się do drzewa | energia drzew | kasztanowiec | jodła

oceń
16
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: -1 [3]
~prawda [2013-02-01 23:51]

przytul sie i czejak na dobra burze,prawda bedzie szokujaca

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~czejas [2013-01-27 07:31]

Ja kocham las i wszystkie kobiety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +5 [5]
~Nina [2012-12-05 14:44]

A ja uwielbiam brzozy, ale nie zostało tu napisane nic na ich temat.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +2 [2]
~sirk [2013-01-19 16:39]

Topola Włoska czyli Populus Italiana często sadzona w latach 20-50 ubiegłego wieku jako szybka zieleń uliczna lub zagospodarowanie zielenią terenów podmokłych posiada bardzo negatywne skutki na człowieka szczególnie na sercowców i ludzi o skłonnościach do chorób neurologicznych. Radzę ich nie sadzić w okolicach zamieszkania - wybierzmy lepiej kasztanowca , dęba lub jodłę.

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
manianawi [2012-12-07 16:59]

kochaml laaasss!!!!!!!

odpowiedz

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin