Szukaj horoskopu

Andrzejkowe wróżby i zabawy

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2011-11-22 (12:58) | 2 opinie

  A A A
Andrzejkowe wróżby i zabawy Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość

Ten wieczór większość z nas chciałaby spędzić wyjątkowo. Wszak to ostatni dzień przed Adwentem i możliwość na zabawę przed długim okresem postu. To także jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość.

Wieczór wróżb
Andrzejki w przeszłości były świętem, kiedy wróżyły tylko panny chcące poznać imię swojego przyszłego małżonka. W wigilię imienin św. Andrzeja młode kobiety zbierały się by wróżyć i dowiedzieć się, jaka czeka je przyszłość i z kim ją spędzą. Dziś spędzamy ten dzień inaczej. Bawią się wszyscy, bez względu na wiek i płeć czy stan cywilny. Jak się bawić? Można zorganizować Andrzejki w domu i zaprosić kilku znajomych. To świetna okazja do spotkania w gronie przyjaznych ludzi. Nie jest to jednak całkiem zwyczajny wieczór, można przygotować więc zestawy do wróżenia i spędzić magiczne chwile. Wróżby traktujemy, oczywiście, z przymrużeniem oka, a najważniejsza jest przecież dobra zabawa.

Lanie z wosku
Najpopularniejszą wróżbą, którą znają prawie wszyscy, jest, naturalnie, lanie wosku. Przygotowujemy roztopiony w małym naczyniu wosk. Następnie gorący lejemy do miski z zimną wodą, koniecznie przez ucho od klucza. Kształt woskowej figurki wskaże, jaka przyszłość czeka osobę, która go stworzyła, w nadchodzącym roku. Serce oznaczać więc będzie miłość, auto lub samolot podróż albo spotkanie z kimś z daleka, moneta to, oczywiście, pieniądze.
1 2 z 2

Tagi: andrzejki | wosk | andrzej

oceń
9
4
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

Andrzejkowe wróżby
Lanie wosku - woskowe figury andrzejkowe
Garść wróżb andrzejkowych
Wróżby andrzejkowe okiem wróżki
Znaczenie wybranych symboli z wróżb andrzejkowych

Opinie

Ocena: -4 [6]
~pawel [2011-11-29 15:50]

nie uczy się,nie pracuje,ale...z lanego wosku wyszło jej,że będzie księżniczką...chore! brzydka jak ropucha,ale z układania butów ...chory kraj.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~... [2011-11-29 22:04]

lanie Z wosku??? a nie lanie wosku?

odpowiedz

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin