Szukaj horoskopu

Znaki Zodiaku i kolory

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2010-10-13 (13:05) | 3 opinie

  A A A
Znaki Zodiaku i kolory Każdy znak zodiaku ma, według astrologii, przypisany kolor, który najbardziej do niego pasuje

Każdy znak zodiaku ma, według astrologii, przypisany kolor, który najbardziej do niego pasuje. Jaki jest twój kolor? Czy to, co mówią horoskopy jest zbieżne z tym, co czujesz?
Znaki zodiaku posiadają przypisane kolory, które najlepiej odpowiadają ich charakterom. Nie znaczy to jednak, że trzeba organizować sobie życie według danego horoskopu i ubierać się tylko w stroje z barwy, którą on poleca. Warto jednak mieć przy sobie jakiś drobiazg w danym kolorze. Może to być po prostu dodatek do ubioru lub gadżet na biurko, być może przyniesie szczęście i tak potrzebną w życiu każdego człowieka energię?

Baran i Byk
Żywiołem Barana jest ogień. To znak energiczny, impulsywny otwarty na wszystko co nowe i niezwykłe. Jego kolorem jest czerwień, która jest barwą ognia, podniecenia, ale także gorącej miłości. Czerwony to również symbol impulsu, namiętności, ale i siły. Byk z kolei to znak, którego cechami jest zrównoważenie i spokój. Żywiołem Byka jest ziemia, a kolorami spokojne, łagodne barwy – błękit i róż.

Bliźnięta i Rak
Bliźnięta są w żywiole powietrza. Najczęściej opisuje się ten znak jako „zmienny”. Urodzony pod Bliźniętami są zazwyczaj żywi i impulsywni. Kolorem przypisywanym do tego jest jaskrawy żółty, energiczny i błyszczący. Żywiołem Raka jest, naturalnie, woda. To wszak wodne zwierzę, a według astrologii charakteryzuje je otwartość, bystrość i ogromna wrażliwość. Kolorem Raka musi być zatem głęboka zieleń, naturalna i związana z jego naturą.


Lew i Panna
Lew jest pod opieką samego słońca. Ten znak, przez wielu uważany za najdumniejszy ze wszystkich, ukochał sobie kolor złoty i pomarańczowy. To barwy królewskie, idealne dla wymagającego Lwa. Panna uznana jest natomiast za niezwykle dystyngowany znak. Wielu uważa, że urodzeni pod znakiem Panny są perfekcjonistami i często pedantami. Kolor Panny to granat i szary. Eleganckie i gustowne barwy, jak i sam znak.1 2 z 2

Tagi: kolor | barwa | czerwony | zielony | niebieski

oceń
6
3
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

AstroCiekawostki

Opinie

Ocena: 0 [0]
~julka653903 wp.pl [2014-04-22 16:07]

Moja opinia jest pogodna.:)

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~paulina99741 [2012-02-24 19:22]

Nie zgadza się. Jestem koziorożcem i nie pasuje do mnie zielony.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~piekarz [2011-09-20 20:54]

ale chała

odpowiedz

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin