Szukaj horoskopu

Rytuały na poprawę losu

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2012-04-01 (10:00) | 13 opinie

  A A A
Rytuały na poprawę losu Wiele osób udaje się do wróżbitów i prosi ich o dokonanie rytuałów. Mają one pomóc zdobyć nową pracę, miłość albo zapewnić finansowe powodzenie

Zamiast walczyć samodzielnie o osiągnięcie celów sposobami konwencjonalnymi, wiele osób udaje się do wróżbitów i prosi ich o dokonanie rytuałów. Mają one pomóc zdobyć nową pracę, miłość albo zapewnić finansowe powodzenie.
Magiczne, tajemnicze, niesamowite, a jednocześnie z historią tak długą, jak historia ludzkości. Taniec, który ma sprowadzić deszcz, wiara w magiczną moc ognia, czy kamienie, które mają uzdrawiać.
Takie wierzenia towarzyszą ludziom od wieków. Do dziś szamani są dla I ndian tymi, którzy potrafią kontaktować się z duchami, a rytualne tańce i magiczne przedmioty są podstawą życia wielu plemion.
Niezwykłą, magiczną podróż przez wierzenia i rytuały ludzi z różnych stron świata odbywa Edi Pyrek w swojej książce „Rytuały, wtajemniczenia, inicjacje”. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele wspólnego mamy z tymi, których uważamy za zabobonnych i zacofanych, i z tego ile przekazali naszej kulturze dawne plemiona żyjące kiedyś na naszych ziemiach.
Przewodnik Pyrka pozwala dostrzec jak wiara rządzi życiem ludzkości i jednocześnie uzmysławia, jak niewiele różnią się ludzie na całym świecie. Czy przez zaciskanie kciuków, czy też zapalając mistyczną fajkę chcemy przecież osiągnąć szczęście.

Dziś, mimo iż ludzkość w ogromnym tempie posuwa się do przodu, wciąż wiemy i możemy więcej, wiara w magiczne rytuały wielu z nas pomaga żyć.
Rytuały magiczne bywają bardzo skomplikowane i trudne do wykonania. Wymagają odpowiednich warunków, ale także nastawienia psychicznego. Dlatego wykonujący je wróżbici potrzebują dużo czasu i energii aby osiągnąć oczekiwany efekt.
Jednak są i takie, które można wykonać samemu, postępując według specjalnych instrukcji. Tak naprawdę, często dokonujemy ich sami, nie zdając sobie nawet sprawy, że nasze zachowanie ma więcej wspólnego z magią niż racjonalnym myśleniem.
Któż z nas nie zaciska kciuków przed egzaminem, nie malował jaj na Wielkanoc. Topimy Marzannę, a Panna Młoda musi być przeniesiona przez próg. To także elementy rytualne, które mają nam zapewnić szczęście, zdrowie czy opiekę boską.

1 2 z 2
oceń
0
0
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

Naucz się języka ciała
Brzydota, czyli co?
Jak się uczyć efektywnie?
Klucz do szczęścia
Zaprzyjaźnij się z ziołami
Przeciwieństwa się przyciągają
Nie chcemy być samotni
Amulety ochronne
Pechowa trzynastka
Pechowa trzynastka

Opinie

Ocena: 0 [2]
~Oli [2011-11-17 05:56]

Nie wiara we wróżby jest tylko przejawem nie wiedzy, każda wróżba to przesłanie od podświadomości.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~zniesmaczona [2009-04-28 05:23]

nigdy!
nigdy nic takiego nie robiła . o niej jest glośniej niż obecnie o Jackowskim .konkurencja nie ma co robic . Ta Lilith to mlody ezoteryczny femnomen .zamiast słuchać osob zazdrosnych takiego pokroju radzę to sprawdzić .jestem zadowolonym klientem. a sprawdzenie czy rozmowa mnie nic z nią nie kosztowala ot was też nie będzie .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: -1 [1]
mieszko [2009-04-08 17:19]

myslałem
że znajde tu kilka sztuczek co zrobic i jak, zeby poprawic swój los.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~DOOGHAN [2009-04-08 21:23]

Ja nie wierzę w żadne wróżby
Nie tak dawno , a miało to miejsce w Katowicach , w jednym miejscu (na targach zdrowej żywności)jednego dnia , w krótkich odstępach czasowych odwiedziłem 3 wróżki - każda z nich mówiła co innego . Na 3 dzień umówiłem się z kolejną (telefonicznie) ,która ogłaszała się w prasie . Od niej też usłyszałem co innego . Jak do dziś nic się nie sprawdzło . Są potrzebujący - one tylko zarabiają

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~angel [2010-03-20 22:52]

uwielbiam wrozby
raz sie sprawdza raz nie ale nadzieja jest .pozdrawiam was .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KOMA [2010-01-24 21:37]

Wróżka
Mnie się wróżby sprawdzają u Wróżki Ani ze Swiata Wróżek z Katowic. Czasami mi się coś innego wydawało ale potem było jak w kartach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~teddygirl [2010-01-26 14:31]

metody na szczescie
Moim zdaniem popkorn, schronisko PTTK w Krakowie lub "taniec dzikich" na lotnisku podczas zamieci snieznej, stare radio i muzyka, sweter w krowie latki, surfing, Bravo, sukiennice, monete wrzucic do fontanny, pluc za siebie ( to chyba nie )...Feng Shui ?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~cytrynówka [2009-08-11 09:22]

wróżki - nie wierzę
... ja wierzyłam do jakiegoś czasu , owszem były zbuntowane czasy dorastania , młodosci , itp , póżniej jednak zaczęłam śledzic dokładnie motywy relacji wrozek , i tez nasze zachowanie ... Jak wiadomo zawsze sie czyms kierujemy wybierajac sie tam , zawsze jestesmy w jakis sposob zagubieni , potrzebujemy jakiegos wsparcia . Motywem przewodnim przewaznie sa problemy rodzinne , milosc i pieniadze , nie ma czulych punktow , zawsze w jakis sposob one nas dotycza . To my sami prorokujemy swoj wlasny los , nasz dzien powszedni i wszystko co nas otacza... My sami ... Pozdrawiam ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ania [2009-11-08 20:30]

ja tez wierzyłam ze jesli odprawie wszelakie rytyłaly na odpędzenie pecha i inne na poprawe losu na miłosc to ta miłosc kiedys przyjedzie, niestety zmieniłam swoje zycie diametralnie-słuchałam wszystkich wskazówek i rad i co-wiele sie u mnie pozmieniało-ale miłości jak nie było tak nie ma-czuje się skrajnie samotna-ale powoli zaczynam sie godzic z tym ze taki mój los-ze wrózby ani nic nie sprawi ze będe z kims jesli moim przeznaczeniem jest samotność:(

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tina [2009-07-15 09:16]

Ile płaciliście za wizyte u wrózki? Ja od 20 do 200 zł , ta za 20 zl była lepsza

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
zoika [2009-04-30 15:35]

a w czym wróżka może mi pomóc
chyba tylko w opróznieniu mojej kieszeni bo w życiu nauczyłam się radzić sobie sama

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Johanna [2009-04-13 15:13]

Rytualy na poprawe losu
Witam. Jestem ciekawa, o jakie rytualy tutaj Wam chodzi ? Pozdrawiam ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Florek [2009-04-09 18:58]

tutaj
Tutaj to znajdziesz najwyżej kontakty do wróżek. Płacąc za za sztuczki, wróżki na pewno poprawią swój los.

odpowiedz

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin