Szukaj horoskopu

Rytuały na poprawę losu

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2012-04-01 (10:00) | 13 opinie

  A A A
Rytuały na poprawę losu Wiele osób udaje się do wróżbitów i prosi ich o dokonanie rytuałów. Mają one pomóc zdobyć nową pracę, miłość albo zapewnić finansowe powodzenie

Zamiast walczyć samodzielnie o osiągnięcie celów sposobami konwencjonalnymi, wiele osób udaje się do wróżbitów i prosi ich o dokonanie rytuałów. Mają one pomóc zdobyć nową pracę, miłość albo zapewnić finansowe powodzenie.
Magiczne, tajemnicze, niesamowite, a jednocześnie z historią tak długą, jak historia ludzkości. Taniec, który ma sprowadzić deszcz, wiara w magiczną moc ognia, czy kamienie, które mają uzdrawiać.
Takie wierzenia towarzyszą ludziom od wieków. Do dziś szamani są dla I ndian tymi, którzy potrafią kontaktować się z duchami, a rytualne tańce i magiczne przedmioty są podstawą życia wielu plemion.
Niezwykłą, magiczną podróż przez wierzenia i rytuały ludzi z różnych stron świata odbywa Edi Pyrek w swojej książce „Rytuały, wtajemniczenia, inicjacje”. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele wspólnego mamy z tymi, których uważamy za zabobonnych i zacofanych, i z tego ile przekazali naszej kulturze dawne plemiona żyjące kiedyś na naszych ziemiach.
Przewodnik Pyrka pozwala dostrzec jak wiara rządzi życiem ludzkości i jednocześnie uzmysławia, jak niewiele różnią się ludzie na całym świecie. Czy przez zaciskanie kciuków, czy też zapalając mistyczną fajkę chcemy przecież osiągnąć szczęście.

Dziś, mimo iż ludzkość w ogromnym tempie posuwa się do przodu, wciąż wiemy i możemy więcej, wiara w magiczne rytuały wielu z nas pomaga żyć.
Rytuały magiczne bywają bardzo skomplikowane i trudne do wykonania. Wymagają odpowiednich warunków, ale także nastawienia psychicznego. Dlatego wykonujący je wróżbici potrzebują dużo czasu i energii aby osiągnąć oczekiwany efekt.
Jednak są i takie, które można wykonać samemu, postępując według specjalnych instrukcji. Tak naprawdę, często dokonujemy ich sami, nie zdając sobie nawet sprawy, że nasze zachowanie ma więcej wspólnego z magią niż racjonalnym myśleniem.
Któż z nas nie zaciska kciuków przed egzaminem, nie malował jaj na Wielkanoc. Topimy Marzannę, a Panna Młoda musi być przeniesiona przez próg. To także elementy rytualne, które mają nam zapewnić szczęście, zdrowie czy opiekę boską.

1 2 z 2
oceń
0
0
Podziel się
 

Czytaj również:

Naucz się języka ciała
Brzydota, czyli co?
Jak się uczyć efektywnie?
Klucz do szczęścia
Zaprzyjaźnij się z ziołami
Przeciwieństwa się przyciągają
Nie chcemy być samotni
Amulety ochronne
Pechowa trzynastka
Pechowa trzynastka

Opinie

Ocena: 0 [2]
~Oli [2011-11-17 05:56]

Nie wiara we wróżby jest tylko przejawem nie wiedzy, każda wróżba to przesłanie od podświadomości.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~zniesmaczona [2009-04-28 05:23]

nigdy!
nigdy nic takiego nie robiła . o niej jest glośniej niż obecnie o Jackowskim .konkurencja nie ma co robic . Ta Lilith to mlody ezoteryczny femnomen .zamiast słuchać osob zazdrosnych takiego pokroju radzę to sprawdzić .jestem zadowolonym klientem. a sprawdzenie czy rozmowa mnie nic z nią nie kosztowala ot was też nie będzie .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: -1 [1]
mieszko [2009-04-08 17:19]

myslałem
że znajde tu kilka sztuczek co zrobic i jak, zeby poprawic swój los.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~DOOGHAN [2009-04-08 21:23]

Ja nie wierzę w żadne wróżby
Nie tak dawno , a miało to miejsce w Katowicach , w jednym miejscu (na targach zdrowej żywności)jednego dnia , w krótkich odstępach czasowych odwiedziłem 3 wróżki - każda z nich mówiła co innego . Na 3 dzień umówiłem się z kolejną (telefonicznie) ,która ogłaszała się w prasie . Od niej też usłyszałem co innego . Jak do dziś nic się nie sprawdzło . Są potrzebujący - one tylko zarabiają

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~angel [2010-03-20 22:52]

uwielbiam wrozby
raz sie sprawdza raz nie ale nadzieja jest .pozdrawiam was .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KOMA [2010-01-24 21:37]

Wróżka
Mnie się wróżby sprawdzają u Wróżki Ani ze Swiata Wróżek z Katowic. Czasami mi się coś innego wydawało ale potem było jak w kartach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~teddygirl [2010-01-26 14:31]

metody na szczescie
Moim zdaniem popkorn, schronisko PTTK w Krakowie lub "taniec dzikich" na lotnisku podczas zamieci snieznej, stare radio i muzyka, sweter w krowie latki, surfing, Bravo, sukiennice, monete wrzucic do fontanny, pluc za siebie ( to chyba nie )...Feng Shui ?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~cytrynówka [2009-08-11 09:22]

wróżki - nie wierzę
... ja wierzyłam do jakiegoś czasu , owszem były zbuntowane czasy dorastania , młodosci , itp , póżniej jednak zaczęłam śledzic dokładnie motywy relacji wrozek , i tez nasze zachowanie ... Jak wiadomo zawsze sie czyms kierujemy wybierajac sie tam , zawsze jestesmy w jakis sposob zagubieni , potrzebujemy jakiegos wsparcia . Motywem przewodnim przewaznie sa problemy rodzinne , milosc i pieniadze , nie ma czulych punktow , zawsze w jakis sposob one nas dotycza . To my sami prorokujemy swoj wlasny los , nasz dzien powszedni i wszystko co nas otacza... My sami ... Pozdrawiam ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ania [2009-11-08 20:30]

ja tez wierzyłam ze jesli odprawie wszelakie rytyłaly na odpędzenie pecha i inne na poprawe losu na miłosc to ta miłosc kiedys przyjedzie, niestety zmieniłam swoje zycie diametralnie-słuchałam wszystkich wskazówek i rad i co-wiele sie u mnie pozmieniało-ale miłości jak nie było tak nie ma-czuje się skrajnie samotna-ale powoli zaczynam sie godzic z tym ze taki mój los-ze wrózby ani nic nie sprawi ze będe z kims jesli moim przeznaczeniem jest samotność:(

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tina [2009-07-15 09:16]

Ile płaciliście za wizyte u wrózki? Ja od 20 do 200 zł , ta za 20 zl była lepsza

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
zoika [2009-04-30 15:35]

a w czym wróżka może mi pomóc
chyba tylko w opróznieniu mojej kieszeni bo w życiu nauczyłam się radzić sobie sama

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Johanna [2009-04-13 15:13]

Rytualy na poprawe losu
Witam. Jestem ciekawa, o jakie rytualy tutaj Wam chodzi ? Pozdrawiam ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Florek [2009-04-09 18:58]

tutaj
Tutaj to znajdziesz najwyżej kontakty do wróżek. Płacąc za za sztuczki, wróżki na pewno poprawią swój los.

odpowiedz

Nasi eksperci

Odkryj tajemnice tarota

tarot

rozłóż karty

Horoskop runy

runa dnia pytanie

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin