Szukaj horoskopu

Czakramy w ciele człowieka

Aleksandra Zumkowska-Pawlowicz | 2012-01-08 (13:48) | 8 opinie

  A A A
Czakramy w ciele człowieka W ciele ludzkim ma się znajdować kilkadziesiąt tysięcy czakramów, tych najważniejszych jest siedem

Niezwykłe miejsca w ciele człowieka, które, według m.in. hinduizmu oraz buddyzmu, a także ludzi zajmujących się magią, są przepełnione energią. Nie tylko magazynują, ale i odbierają oraz promieniują życiową siłą.

Siedem czakramów głównych
Chociaż w ciele ludzkim ma się znajdować kilkadziesiąt tysięcy czakramów, tych najważniejszych jest siedem. Rozmieszczone po obu stronach kręgosłupa są swoistymi bramami energii. Przetwarzają całą energię, która znajduje się w ciele człowieka, przyjmują ją i rozprowadzają na cały organizm. To od nich zależy przemieszczanie się tej niezwykłej siły. Mogą kumulować energię bądź pobierać ją z zewnątrz i regulują jej przepływy tak, by nie dochodziło do niedoborów lub nadmiaru. Decydują o tym, jak człowiek może wykorzystać swoją energię.

Funkcje czakramów
Każdy z siedmiu czakramów ma inną funkcję, jest przypisany innemu organowi oraz emocjom, a także kolorom. Są różnej wielkości i różnie się zachowują. Każda z nich wiruje w różne strony, inaczej dzieje się to u mężczyzn, inaczej u kobiet. Chociaż to niewielkie „obiekty” siła ich zasięgu może przekraczać ciało człowieka i wynosić nawet kilka metrów. Gdy któryś z czakramów zaczyna działać nieprawidłowo, organizm choruje. Człowiek, którego czakramy przestały zdrowo funkcjonować może również mieć problemy psychiczne, być osłabiony i pozbawiony sił witalnych.


Czakram podstawy, czakram podbrzusza
Pierwszy czakram odpowiada za ogólną odporność, moc oraz odwagę. Znajduje się w okolicach narządów płciowych, jego kolorem jest czerwień. Nieprawidłowe działanie tego cza kramu może powodować m.in. problemy z ciśnieniem krwi, otyłość lub zaburzenia w odżywianiu, a także lenistwo, ospałość, brak energii, jak również przemoc i agresję. By naprawić działanie tego cza kramu należy jak najwięcej przebywać w naturalnym środowisku, uprawiać sport, a także jogę. Drugim czakramem jest czakram podbrzusza, kolorem wiodącym jest pomarańczowy. Odpowiada on za sferę seksualną, zmysł smaku, inteligencję emocjonalną, a także umiejętność czerpania radości z życia. Zaburzenie funkcjonowania cza kramu podbrzusza może objawiać się chorobami narządów płciowych, a także problemami skórnymi, jak również nadmierną nieśmiałością, brakiem radości, nadmiernym krytykanctwem i hipokryzją. Poprawić tę sytuację może m.in. taniec oraz pływanie, a także medytacja na świetle księżyca.1 2 z 2

Tagi: czakramy | czakram | hinduizm

oceń
18
2
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

Intuicja - magia czy chemia?
Równowaga
Czym jest deja vu?
Czym jest reinkarnacja?

Opinie

Ocena: -7 [11]
~klops [2011-07-20 14:31]

nie ma żadnych czakramów - to bzdury

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +11 [17]
~Natanek [2011-07-20 07:41]

wiedz że coś się dzieje...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~Alfa [2012-01-29 21:44]

Mała wiedza jest gorsza niż żadna, lepiej nie pisać nic, niż wyjaśniać "po łebkach". Poza tym nie "czakramy" a "czakry" w ciele człowieka. A kto uważa, że "czakry" czyli węzły energetyczne i energia w naszym ciele nie istnieją, nie powinien korzystać z badań EKG i EEG ( bo po co ? )

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~iskra [2012-01-29 21:28]

miłość :)

odpowiedz

Ocena: -4 [10]
~żal mi was [2012-01-29 20:15]

oj ludziem zal mi was wszystkich, ktorzy w to nie wierzycie...

odpowiedz

Ocena: -3 [3]
~zofia [2012-01-29 20:11]

pitu,pitu , dla forsy cóż te czarownice nie wymyślą ,naiwnych szukają

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~ULA [2012-01-29 19:49]

Wymieniono wszystkie części ciała. Ble, ble, ble...

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~~ [2011-07-20 20:04]

Ale pewnie działanie, nie działanie, częściowe działanie i częściowe nie działanie tych czakramów jest uwarunkowane genetycznie i oglądanie ładnych obrazków czy inne medytacje mają mniej lub bardziej ograniczony wpływ na cokolwiek.

odpowiedz

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin