Szukaj horoskopu

Czakramy w ciele człowieka

Aleksandra Zumkowska-Pawlowicz | 2012-01-08 (13:48) | 8 opinie

  A A A
Czakramy w ciele człowieka W ciele ludzkim ma się znajdować kilkadziesiąt tysięcy czakramów, tych najważniejszych jest siedem

Niezwykłe miejsca w ciele człowieka, które, według m.in. hinduizmu oraz buddyzmu, a także ludzi zajmujących się magią, są przepełnione energią. Nie tylko magazynują, ale i odbierają oraz promieniują życiową siłą.

Siedem czakramów głównych
Chociaż w ciele ludzkim ma się znajdować kilkadziesiąt tysięcy czakramów, tych najważniejszych jest siedem. Rozmieszczone po obu stronach kręgosłupa są swoistymi bramami energii. Przetwarzają całą energię, która znajduje się w ciele człowieka, przyjmują ją i rozprowadzają na cały organizm. To od nich zależy przemieszczanie się tej niezwykłej siły. Mogą kumulować energię bądź pobierać ją z zewnątrz i regulują jej przepływy tak, by nie dochodziło do niedoborów lub nadmiaru. Decydują o tym, jak człowiek może wykorzystać swoją energię.

Funkcje czakramów
Każdy z siedmiu czakramów ma inną funkcję, jest przypisany innemu organowi oraz emocjom, a także kolorom. Są różnej wielkości i różnie się zachowują. Każda z nich wiruje w różne strony, inaczej dzieje się to u mężczyzn, inaczej u kobiet. Chociaż to niewielkie „obiekty” siła ich zasięgu może przekraczać ciało człowieka i wynosić nawet kilka metrów. Gdy któryś z czakramów zaczyna działać nieprawidłowo, organizm choruje. Człowiek, którego czakramy przestały zdrowo funkcjonować może również mieć problemy psychiczne, być osłabiony i pozbawiony sił witalnych.


Czakram podstawy, czakram podbrzusza
Pierwszy czakram odpowiada za ogólną odporność, moc oraz odwagę. Znajduje się w okolicach narządów płciowych, jego kolorem jest czerwień. Nieprawidłowe działanie tego cza kramu może powodować m.in. problemy z ciśnieniem krwi, otyłość lub zaburzenia w odżywianiu, a także lenistwo, ospałość, brak energii, jak również przemoc i agresję. By naprawić działanie tego cza kramu należy jak najwięcej przebywać w naturalnym środowisku, uprawiać sport, a także jogę. Drugim czakramem jest czakram podbrzusza, kolorem wiodącym jest pomarańczowy. Odpowiada on za sferę seksualną, zmysł smaku, inteligencję emocjonalną, a także umiejętność czerpania radości z życia. Zaburzenie funkcjonowania cza kramu podbrzusza może objawiać się chorobami narządów płciowych, a także problemami skórnymi, jak również nadmierną nieśmiałością, brakiem radości, nadmiernym krytykanctwem i hipokryzją. Poprawić tę sytuację może m.in. taniec oraz pływanie, a także medytacja na świetle księżyca.1 2 z 2

Tagi: czakramy | czakram | hinduizm

oceń
18
2
Podziel się
 

Czytaj również:

Intuicja - magia czy chemia?
Równowaga
Czym jest deja vu?
Czym jest reinkarnacja?

Opinie

Ocena: -7 [11]
~klops [2011-07-20 14:31]

nie ma żadnych czakramów - to bzdury

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +11 [17]
~Natanek [2011-07-20 07:41]

wiedz że coś się dzieje...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~Alfa [2012-01-29 21:44]

Mała wiedza jest gorsza niż żadna, lepiej nie pisać nic, niż wyjaśniać "po łebkach". Poza tym nie "czakramy" a "czakry" w ciele człowieka. A kto uważa, że "czakry" czyli węzły energetyczne i energia w naszym ciele nie istnieją, nie powinien korzystać z badań EKG i EEG ( bo po co ? )

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~iskra [2012-01-29 21:28]

miłość :)

odpowiedz

Ocena: -4 [10]
~żal mi was [2012-01-29 20:15]

oj ludziem zal mi was wszystkich, ktorzy w to nie wierzycie...

odpowiedz

Ocena: -3 [3]
~zofia [2012-01-29 20:11]

pitu,pitu , dla forsy cóż te czarownice nie wymyślą ,naiwnych szukają

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~ULA [2012-01-29 19:49]

Wymieniono wszystkie części ciała. Ble, ble, ble...

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~~ [2011-07-20 20:04]

Ale pewnie działanie, nie działanie, częściowe działanie i częściowe nie działanie tych czakramów jest uwarunkowane genetycznie i oglądanie ładnych obrazków czy inne medytacje mają mniej lub bardziej ograniczony wpływ na cokolwiek.

odpowiedz

Nasi eksperci

Odkryj tajemnice tarota

tarot

rozłóż karty

Horoskop runy

runa dnia pytanie

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin