Szukaj horoskopu

Opiekuńcze anioły

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2009-04-22 (11:43) | 39 opinie

  A A A
Opiekuńcze anioły Stróże
Każdy z nas zna modlitwę do Anioła Stróża, tego, który ma strzec nas przed złem, stać przy nas zawsze i nigdy nie opuszczać. Według angelologii, dogmatyki zajmującej się anielskimi bytami, każdy z nas ma swojego anioła, który strzeże nas od urodzenia do śmierci. W wielu religiach jest podobnie. W stróżów wierzą zarówno szamani, katolicy, jak i Żydzi. Według wielu takie opiekuńcze byty mogą pomóc nam w każdej sytuacji, wystarczy w nie mocno wierzyć i prosić je o wstawienie się za nami u Boga. Niektórzy twierdzą, iż starczy chwila medytacji i siły woli by wyraźnie poczuć ich obecność. Nigdy jednak nie można prosić o rzeczy, które mogłyby kogoś skrzywdzić.

Przesłania anielskie
Według Doreen Virtue, metafizyka i doktora psychologii, anioły otaczają nas i wystarczy się na nie otworzyć by móc poczuć ich wielką dobroć. Ta znawczyni anielskich bytów napisała kilka książek o tym, jak prosić anioły o pomoc i jak żyć lepiej dzięki tym boskim posłańcom. W jednej z nich, wydawnictwa Studio Astropsychologii, „Przesłania aniołów” poleca porady na każdy dzień roku. Poleca życzliwość, spokój i wiarę, że anioł zawsze jest blisko nas. „Nigdy nie jesteś sam, zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w potrzebie. Jesteśmy przy tobie cały czas , wysyłając uzdrawiającą, wspierającą cię energię i czekając na twoje prośby o pomoc” – pisze Doreen Virtue w jednym z przesłań.

Anioły, można w nie wierzyć lub nie, jednak być może świadomość, że istnieją obok nas pomoże w walce z trudnościami losu. Jak pisze Doreen Virtue, anioły są obok, czy tego chcemy, czy nie „Zawsze idziemy tam, gdzie ty i jesteśmy w pobliżu. Chociaż nigdy nie postępujemy wbrew twojej wolnej woli, w każdej chwili jesteśmy gotowi do niesienia pomocy. Wystarczy, jeśli o nią poprosisz”. Przecież niczego nie tracimy wierząc, że tak jest. ale jak wiele możemy stracić gubiąc tę wiarę?
1 2 z 2

Tagi: anioły | stróż

oceń
2
0
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

Klucz do szczęścia
Bywają złe anioły?
Czym jest śmierć kliniczna?
Przeciwieństwa się przyciągają
Leśne duchy
Wywoływanie duchów to nie zabawa
Szósty zmysł u zwierząt

Opinie

Ocena: +1 [1]
~fred kavarek [2011-04-04 22:55]

OPIEKUŃCZE ANIOŁY i Ich MOC !?
Jeśli pragniesz, aby twoje Życie i Najbliższych układało się prawidłowo, -wszelkie osiągnięcia, w tym prawdziwa Miłość, Moc pokonywania wszelkich problemów, -zaryzykuj, jeśli masz ODWAGĘ, - Medytuj do Aniołów Niebiańskich, - sprawdź sam na sobie, to nie boli, nie ujmuje honoru. -O Aniołach Niebiańskich, na Ziemi, wiedza został całkowicie wytrzebiona, a w jej miejsce, PRZEBIEGLI cwaniacy, wprowadzili władzę piekielną. –Metody znamy, - ogniem i mieczem. -Dzięki niej obrastają w krocie i decydują Twoim życiem, miłością i szczęściem.-W takim razie, kim staliśmy się? Ofiarami losu! Jednak, cwaniacy wiedzieli, że nadejdzie czas i w NASZEJ Galaktyce, rozpoczęła sie AKCJA, wdrażania Wiedzy o Właścicielach Wszechświata, o Ich zarządzaniu i WYMOGACH, w celu wyrównania wszystkich CYWILIZACJI, istniejących na milionach Planet, do jeden POZIOMU, co przyniesie niebywałe osiągnięcia, a ISTOTY, sami naukowcy, osiągną to, co zostało zakodowane jest w naszej podświadomości.-Czytaj w naszych, -DUSZACH. – Jesteśmy zdolni przyjąć Niebywałą Wiedzę, dzięki czemu LUDZKOŚĆ, przybliży się do Wyższych Racji. -Zwolennicy piekieł, nie dają za wygrane, robią wszystko i wpajają, co raz to błyskotliwe SŁOWA, BEZ POKRYCIA, jak zwykle, aby utrzymać w ryzach, długo wychowywany CIEMNOSTAN. Toteż wielu zwolenników, zła, będą pisali i opowiadali pierdoły, dla Młodzieży, aby zbić z tropu, po to, aby Prawda, nigdy nie ujrzała ŚWIATŁA. Z tego powodu, dalej będziemy dysponowali, niczym NASI pradziadowie. –Nienawiścią, złymi nawykami, poniżanie kobiet, -Waszych Sióstr i Matki, a mężczyźni, niczym otępiałe woły, będą czytali historyczne księgi z przed TYSIĘCY lat i zarabiali na chleb i cebulę. e c t. –Resztę sami znacie. Fred kavarek

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~kavarek.com [2010-07-07 06:36]

Nowy Świat.
Dusze zostały wprowadzone w sztuczne ciała, Geni wprost niedowierzał, że stał się ponownie człowiekiem, pięknym i młodym, doznał szoku, podobnie, jak i pozostali duszorianie.- Moja książka.-Pierwsza Tajemnica Życia w Zaświatach. - fred kavarek lub fkavarek.com

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~ALUTKA58 [2011-04-03 18:57]

ANIOŁY ...
NIE WIEM CO ROBIĆ !MAM 47 ANIOŁÓW ONE SĄ W CAŁYM DOMU NA RÓŻNYCH MIEJSCACH PROBLEM W TYM ŻE NIECHCĄCY SPADŁ JEDEN I ODLECIAŁA MU NOGA [ NIE DA SIĘ POSKLEJAĆ ]..CO Z TAKIM ANIOŁEM ZROBIĆ KULAWY ANIOŁ ŻLE WYGLĄDA WYRZUCIĆ GO GŁUPIO JAKOŚ Z DOMU WYRZUCIĆ ANIOŁA CO ZATEM ZROBIĆ ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
ANTOŚ [2011-04-03 19:53]

pamiętajcie , że Anioły pomagają również przez nas ,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pawel [2011-04-03 18:45]

noja
raz mój anioł stróż poszedł na piwo i...wtedy mój kolega potrącił mnie samochodem...anioły są alkoholikami ???

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~majka [2009-05-20 08:08]

BARDZO PROSŻĘ........
POMÓŻCIE MI........

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~anik [2011-04-03 17:58]

pozdrawiam wszystkich, którzy wierzą w Anioły.
.Ja od ok.3 lat mam bardzo często sny o swoim Aniele. Jest to bardzo postawny mężczyzna, wysoki. Nie mogę rozpoznać twarzy, tak jak by to było nieważne. Natomiast postać Anioła jest zawsze w małym pomieszczeniu, które wypęłnia ciepłe światło, Anioł jest ubrany w czarny garnitur. Wiem, że nie mogę go dotknąć.Zawsze podchodzę do Niego, ale nigdy nie mogę go dotknąć. Postać jest przepełniona niesamowitą miłością, nadzieją, radością....która nie jest mi znana . Gdy się obudzę, wiem, że to był mój Anioł i zawsze jestem spokojna.Wiem, że mi nic nie grozi. To jest niesamowite uczucie. Nie jestem sama wśród ludzi, jest ze mną mój Anioł.Pozdrawiam.ania

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jolanta [2011-04-03 17:49]

Oczywiście, że każdy ma swojego Anioła Stróża.
Aniooła trzeba prosić o opiekę itp. bo czasami są Oni bezrobotni. Pamiętajmy prośmy swoich Aniolów o opiekę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jolanta [2011-04-03 17:49]

Oczywiście, że każdy ma swojego Anioła Stróża.
Aniooła trzeba prosić o opiekę itp. bo czasami są Oni bezrobotni. Pamiętajmy prośmy swoich Aniolów o opiekę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kobieta [2011-04-03 17:21]

Każdy ma swojego Anioła, ale bez przesady bo się zagubić
Czytam niektóre wpisy i mam wrażenie, jakbym czytała teksty jakiejś sekty!?! Anioły są, jak zapewnie wiele z nas słyszało lub odczuło. One są do pomocy nam i ochrony przed pójściem w zło, jednak nie one są źródłem mocy!!! Moc ma Bóg, Jezus i Duch Święty, oraz osoby które otrzymają od nich określoną łaskę. Jan Paweł 2, przemienił serca ludzi na całym świecie, a czy on miał moc??? Według mnie on nadzwyczaj modlił się i współdziałał z danymi sobie łaskami od Trójcy Świętej i dzięki temu dokonywały się rzeczy nadzwyczajne. Pójście w drogę poszukiwania mocy dla samej mocy, kojarzy mi się z pójściem za obietnicami szatana. A jego obietnice zawsze na początku wyglądają i działają wzmacniająco, z czasem zawsze jednak dążą do zniszczenia człowieka i to bezwzględnego zniszczenia.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kobieta [2011-03-30 21:11]

Ja mam.
A ja mam swoje anioły. Pomagają mi bardzo często w różnych, czasem bardzo dziwnych sprawach. Trzeba je poprosić, ale zawsze też podziękować. Anioły lubią działać i rozwijać się, więc trzeba dać im szansę. Trzeba dać również sobie szansę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~fred kavarek [2011-03-12 22:00]

Histrria ponaczasowa...
ANIOŁOWIE NIEBIAŃSCY, są prawowitymi Właścicielami naszego UNIWERSUM, zarazem, siłą Przewodnią, doskonałą ENERGIA, mogą przyjmować WSZELKIE postacie, w tym Humanoidów. Wszystko, co dzieje się we Wszechświecie, jest pod ICH kontrolą. Żadne inne, Energie, nie mają takich możliwości. Jedną z wielu Energii, Niższych Rzędów, najbardziej rozwiniętych, są siły -Czarno Stanu, - to One starają się opanować Wszechświat, aby go przejąć we władanie. Do niezliczonych Galaktyk, wysyłają swoich Agentów, zawsze udających biednych i nieszczęśliwych, zaopatrzonych w niebywałą MOC zniewalania, - w dość krótkim czasie, przez morderstwa i klasyczne oszustwa, dochodzą do najwyższych stanowisk i wprowadzają swoje, krwiożercze prawa, a przy okazji tworzą armie i sługusów, kształcą ich i sługusy stają się duchowymi doradcami. Biznes kręci się na cztery fajery, podlegli im, ciężko pracują, nie mają żadnych praw, żyje w nędzy, ogłupiani zmyślnymi opowieściami, pod mocą czarnej magii, niewolnicy robią co im się każą, a wszelkie KOSZTOWNOŚCI, lecą do jednego WORA, zaś Dusze, odsyłane są, na Planety Pana Piekieł, gdzie otrzymują sztuczne ciała i tak oto, NĘDZARZE pracują dalej, jako wieczni niewolnicy. Jeśli przynajmniej mały procent Istot, odniesie swe modły do ANIOŁÓW Niebiańskich, w krótkim czasie, przybędą obserwatorzy Niebiańscy i zdecydują, czy udzielić pomocy mieszkańcom danej Planety, czy zainfekowanych do cna, pozostawić na pastwę, losu. Prawo jest jedno, - jeśli MIŁOŚCIĄ swoją darzysz innych, to oni dziękując ci, za tak cudowne wsparcie, w modlitwach, IMIĘ Twoje, wzniosą ku Aniołom Niebiańskim. A taki stan rzeczy, da sygnał Aniołom Niebiańskim, że należy zwrócić uwagę na daną Cywilizację i tak się też dzieje. Fred kavarek c. d .nastąpi.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~po co na co [2009-11-20 19:43]

po co na co komuś tłumaczyć?jeśli mowimy że mamy Anioła
znajomi patrzą jakbyśmy postradali zmysły-nie jestem aż tak wierząca,wiem że coś musi być na rzeczy-lecz ko to wie tak naprawdę o co chodzi.....a jednak mam przypadek na sobie samej-nie opowiadam,nie chce rozlosu-nie jest mi potrzebny-ale do dzisiaj zastanawiam się że coś musi byc na rzeczy!!!!jestem sama w pokoju,nocuje w budynku ,który pamieta nie wiem ktory rok,to internat żeński-bardzo boję sie zasnąc,wrecz mam zapalone radio i przy cichym glosie z radia i nikłym światelku usypiam zmęczona od strachu-w tem widzę Anioła -spływa z okna (przy,ktorym notabene śpię)widzę jak staje w moich nogach i słyszę gLos,gdzieś w mózgu -choć widzę ze usta nie poruszają sie -slysze glos w moich myslach-Jestem Twoim Aniołem stróżem-spij,a ja bede stał w nogach i czuwał-nigdy pozniej nie wstalam tak wypoczęta i wyspana,widziałam Go.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~DAN. [2009-11-20 18:47]

CHCIAŁBYM WAM POLECIĆ.
www.kavarek.com To strona na której znajdują się hipotezy o życiu i śmierci a także o aniołach.Są też książki autora.Naprawdę polecam.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
strzegom10 [2011-01-04 22:12]

moje widzenia i sny i opiekunowie.
wierze w opiekunów aniołów i boga , 14 lat temu chodziłam na kurs we Wiedniu przy haibingasse ,wyciągli mnie znajomi wcale nie chciałam od dziecka przeczuwałam rózne żeczy, umiałam określić śmieć chorego co do dnia i godziny ,umiałam przepowiedzieć zresztą do dziś mi to zostało różne zdarzenia naprzód nawet o kilka lat, co ma się zdażyć nawet jako dziecko rodzice odwieżli mnie do sanatorium dla nerwowo chorych mówiąc że coś mam z głową , pózniej przekonali się rodzice i sąsiedzi że ie jestem chora. ale powstała we mnie blokada bo wmawiano mi abym nie mówiła bo bedę głupią nazwaną. ale do rzeczy na tym kursie weszłam w tak zwany stan alfa i oślepiło mnie światło mój nauczyciel podszedł i powiedział mi że ja już wiem jak wygląda bóg ,wtedy zaczełam się śmiać ze strachu a był to nauczyciel z klasztoru szaulinów,pózniej w śmierci klinicznej zobaczyłam aniołow ,którzy wyprowadzali mnie z łaki przez tunel z powrotem,i wiem że m0ogę korzystać z pomocy i kożystam szczegółnie w pomocy drugim ludziom modlac się i proszac o pomoc ,i nigdy ta pomoc nie została odrzucona , doszłam do boga oslepiło światło mnie jego widziałam aniołów którzy sprowadzili mnie przez tunel spowrotem na ziemię.. nareszcie mogę powoli zacząć mówić o tym nie bojąc się że zostane oskarżona jako nienormalna ,tak wymagali rodzice odemnie aby nie mówić o tym wszystkich żeczach moich nazywajac dziwactwem

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~fkavarek.com [2010-11-05 13:51]

Zwierzęta GONIĄ złe DUCHY...
Wielu MŁODYCH , ma obawy o nocne koszmary. -RADA jest prosta. -W pomieszczeniu powinna świecić się malutkie lampeczka, a po drugie i najważniejsze, w sypialni warto mieć małego pieska lub kotka, -a żadne złe duchy nigdy nie odważą się Wam towarzyszyć, bez względu, pod jakimi postaciami one się ukazują. -SPRAWDZONE. - fkavarek.com

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~fkavarek.com [2010-10-23 21:59]

MĄDROŚĆ- TO SIŁA ...
Tak, jak kiedyś napisałem –OFIARA MUSI BYĆ!? –Przykre, ale prawdziwe. Incydent w Łodzi obudził Wszystkich Polaków, otrzeźwieli i spojrzeli, co tak naprawdę może się wydarzyć w naszym Kraju!?Przykro mi, że musiało dojść do zabójstwa. Bardzo współczuję Rodzinom. Międzyczasie otrzymałem kilka przekazów, wprawdzie nie były one kierowane pod moim adresem, jednak była mowa o mojej osobie.- W jaki sposób UZYSKAĆ w naszym KRAJU Pojednanie i Poszanowanie!?.Z obserwacji, jasno wynika, że Rząd, stara się utrzymać w Polsce pozycję Rządzących, a Kościół, -domyślam się, -chciałby mieć w tym swój udział. Byłoby na pewno w Kraju spokojnie. Uważam, że cała ta sprawa, leży w gestii Rządu POLSKIEGO, aby w KRAJU, nastąpiło POJEDNANIE. Jeśli Kościół dogada się w- tajnych- rozmowach z Rządem, a Rząd Im ulegnie, to w kraju, co raz więcej będzie stało krzyży.-Jestem pewien, że UNIA, na ten temat, ma SWOJE zdanie, bowiem Polska leży w ICH granicach, toteż tym problemem, na pewno zajmą się Przywódcy UNIJNI, podczas spotkania z Papieżem i znajdą konkretne rozwiązanie. A podobne SPOTKANIE udowodni, że nie bardzo są chętni, aby w Polsce, rządzili KOŚCIELNI. Z obserwacji. „Miłość buduje, ciemnota rujnuje”. Pozdrawia WSZYSTKICH POLAKÓW. Facebook- alfred kavarek.com lub fred kavarek.com

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Marion [2010-09-25 23:32]

Wierzę, że mam swojego Anioła
chociaż nigdy go nie widziałam. Jednak, gdy się zastanowić, to są sytuacje, gdy daje o sobie znać poprzez podświadomość - mówiąc najkrócej. I kilka razy mi się śnił, choć w zasadzie go nie widziałam, ale miałam poczucie obecności istoty, która się mną opiekuje, czuwa nad bezpieczeństwem. Od razu lepiej się czuję, gdy to sobie przypomnę :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~fkavarek.com [2010-09-24 23:35]

Dobry ZYSK
To INTERESTED. "I'm willing to sell his book, price to be negotiated. Books can be found at-fkavarek.com or kavarek.com-Please send a message to my email kavarek@gmail.com thank and greet. Do ZAINTERESOWANYCH. –Jestem gotów sprzedać SWOJE KSIĄŻKI, cena do uzgodnienia. Książki znajdziesz pod adresem –fkavarek.com lub kavarek.com -Proszę wysłać wiadomość na mój email kavarek@gmail.com dziękuję i pozdrawiam. Kavarek.com

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Fabia [2009-04-30 15:49]

Wiara
Ogromnie wierze w ich moc milosci, dobroci, pomagania w zyciu! Sama mam z nimi kontakt!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin