Szukaj horoskopu

Amulety ochronne

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz | 2010-01-26 (15:21) | opinie

  A A A
Amulety ochronne Jak wygląda?
Mogą być tworzone z różnych materiałów. Są amulety kamienne, jak i drewniane czy gliniane. Niektóre zawierają w sobie zioła czy włosy. Mają różne formy, czasami są to figurki bożków, ale najczęściej ludzie noszą je jako broszki, wisiorki czy nawet pierścionki. Dawniej były to zazwyczaj niewielkie sakiewki zawierające kamienie, kryształy, czy zioła. Ludzie przypinali je sobie do ubrań czy nosili przy paskach.

Dzisiejsze amulety
Dziś nadal używamy amuletów, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, iż tak postępujemy. Czym innym, niż właśnie pewnego rodzaju talizmanami są maskotki przynoszone na egzaminy, czy noszone przy sobie zdjęcia najbliższych? Te przedmioty, chociaż nie nazywamy ich magicznymi, mają jednak mieć magiczny wpływ na nasze życie. Wierzymy, że pieniążek jednogroszowy zachowany w portfelu sprawi, że nie będziemy biedni, a podkowa powieszona w mieszkaniu odegna pecha. I chociaż nazywamy siebie często racjonalistami, wierzymy naukę, to nie potrafimy pozbyć się magicznego myślenia.

Mimo, iż kościół sprzeciwia się amuletom i wierze w magiczną moc przedmiotów, sam również każe wierzyć w moc krzyża czy świętych obrazów. Pomimo rozwoju nauki, elektroniki, telekomunikacji wciąż zachowały się w nas pierwotne wierzenia w magię. Ludzkość nadal pragnie mieć nadzieję, iż istnieje magiczna siła, która może mieć dobroczynny wpływ na wszelkie ziemskie działania.
1 2 z 2

Tagi: szczęście | amulet | amulety

oceń
0
0
Podziel się
 

Czytaj r�wnie�:

Klucz do szczęścia
Amulety i talizmany
Niebezpieczne talizmany
Talizmany współczesności
Talizmany i amulety
Rytuały na poprawę losu
Magia świec

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Nasi eksperci

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki

akceptuję regulamin