Szukaj horoskopu

Lew 23.07-23.08

Lew

Niezapomniany film miłosny ze sławnym Lwem

“ Amelia”(2001 r.)
Mathieu Kassovitz ( ur. 3 sierpnia 1967 r.)
Audrey Tautou ( ur. 9 sierpnia 1976 r.)


fot.AFP

Pewnego ciepłego, sierpniowego dnia skromna kelnerka pracująca w kafejce na Montmartre postanawia być dobra dla innych. Po tragicznej śmierci księżnej Diany w paryskim hotelu wprowadza swój plan uszczęśliwiania świata w życie. Nikt nie przepuszczał, że film o samotnej i wrażliwej dziewczynie stanie się aż tak wielkim hitem kinowym. Tuż po premierze zgromadził on w kinach ponad sześć milionów widzów. Prezydent i premier Francji zorganizowali nawet prywatne pokazy dzieła aby osobiście przekonać się na czym polega fenomen filmu. „Amelia” rzuca bowiem na widzów przedziwny urok, który nie mija wraz z upływem czasu. Dlaczego?

To przede wszystkim piękna opowieść o miłości. Samotny marzyciel Nino Quincampoix spotyka uroczą Amelię Poulin, bratnią duszę w wielkim mieście. Oboje są outsiderami, osobami z innej epoki. Amelia zdobywa w końcu jego serce przebrana za Zorro, bo po wielu perypetiach odważy się szczerze pokochać drugą osobę.

To także pełna uroku baśń. Czy Amelia nie przypomina bajkowych księżniczek? Nieważne są łachmany, gdy ziarenko grochu pod wieloma pierzynami powoduje siniaki. Amelia obdarzona jest królewską wyobraźnią, bogatą duchowością i wielkim sercem. Patrz sercem, sugeruje reżyser i scenarzysta w jednej osobie Jean – Pierre Jeunet, pozory mylą, to wcale nie jest zwyczajna dziewczyna z sąsiedztwa. To zakamuflowana czarodziejka, która budzi innych z letargu do prawdziwego życia. Jej intrygi są subtelne np. wysyła ogrodowego krasnala w podróż dookoła globu aby pogrążony w marazmie tatuś w końcu ruszył się z kanapy i poznał kawałek pięknego świata. Bohaterem filmu jest także Paryż, miasto miłości, uszlachetniony cyfrową techniką. Korekta kolorów spowodowała, że przypomina on bajecznie kolorowe miasto z fantastycznych snów. Astrolodzy od wieków przypisują Francję i Paryż królewskiemu znakowi Lwa. Nic więc dziwnego, że para aktorów, zodiakalnych i wybitnie utalentowanych artystycznie Lwów na nowo rozsławiła jego magiczną moc – miasta bramy raju dla romantycznych kochanków.

Anna Wrzosek

Autorką horoskopu
jest Astrolog
Anna Wrzosek

Opinie

Ocena: 0 [0]
~ewa [2010-04-07 20:15]

.
pieknie npiane...

odpowiedz

Nasi eksperci

Czy do siebie pasujecie?

Nasze narzędzie pozwoli Wam
sprawdzić, czy do siebie pasujecie.

Twoja data urodzenia

serce

Data urodzenia partnera

Horoskop na email dla Ciebie

zodiaki